Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πας του μοστράρεις τον βύζο και τον κώλο σου,του την πέφτεις σχεδόν και μετά είναι λιγούρης που θα στην πέσει κι αυτός και θα ζητήσει επίδειξη στο σπίτι.

Και όχι δεν την έχω πέσει σε promoter κοπελίτσα(ακόμα),αλλά με αυτά που διαβάζω ψήνομαι να της προσφέρω 100 ευρώ για π@πα ώστε να καταλάβει την συμπεριφορά της,έτσι κι αλλιώς σαν τέτοια φέρεται,η τιμή παίζεται,πολύ τουπέ ρε black_widow,ξεφόρτωσε λίγο

Θα της αλλαξεις πορεία επαγγελματική.

Και 100€ ειναι πολλα για τοσες λιγες υπηρεσίες.

50αρου πες της και ειμαστε ενταξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσο φταει ο πελατη φταις και εσυ αμα αυτος ειναι λιγουρι εσυ που τον εκμεταλευεσε στην ουσια χειροτερη εισαι

 

 

Δεν του πούλησα κάτι του συγκεκριμένου, μόλις το ξεστόμισε τον έγραψα σταδιακά μέχρι να φύγει...

 

Πας του μοστράρεις τον βύζο και τον κώλο σου,του την πέφτεις σχεδόν και μετά είναι λιγούρης που θα στην πέσει κι αυτός και θα ζητήσει επίδειξη στο σπίτι.

Και όχι δεν την έχω πέσει σε promoter κοπελίτσα(ακόμα),αλλά με αυτά που διαβάζω ψήνομαι να της προσφέρω 100 ευρώ για π@πα ώστε να καταλάβει την συμπεριφορά της,έτσι κι αλλιώς σαν τέτοια φέρεται,η τιμή παίζεται,πολύ τουπέ ρε black_widow,ξεφόρτωσε λίγο

 

 

Παντελόνι και μπλούζα κανονική φόραγα, δεν ήμουν κάτι διαφορετικό από ό,τι μία πωλήτρια , απλά εξηγώ ότι όταν θέλουν να διώξουν stock κάνουν πιο έντονες προωθητικές ενέργειες, ουσιαστικά δεν ελπίζουν ότι θα πουληθεί η τηλεόραση αλλά ότι θα κρατήσουν τον πελάτη στο μαγαζί για περισσότερη ώρα και θα του πουλήσουν κάτι. Στήνουν ένα stand βάζοντας το πιο ακριβό προιόν του είδους, σε προμηθεύουν με διαφημιστικό υλικό και μία χαμογελαστή εμφανίσιμη promoter- πωλήτρια, it's called promotion.

 

 

Πρόσεχε λίγο τις εκφράσεις σου, δε με ξέρεις και από χτες ( τη δουλειά την έκανα ως φοιτήτρια αξιοπρεπέστατα και αυτοί οι λιγούρηδες με το καλημέρα σας μου λέγανε τέτοια ). Ναι η τιμή παίζεται άλλα παίρναμε οι κοπέλες στο in-store promotion, άλλες παίρνανε οι κοπέλες σε βραδινά κ.λ.π. που είναι B-models, να κατηγορήσετε τις διαφημιστικές για αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν του πούλησα κάτι του συγκεκριμένου, μόλις το ξεστόμισε τον έγραψα σταδιακά μέχρι να φύγει...

 

 

 

Παντελόνι και μπλούζα κανονική φόραγα, δεν ήμουν κάτι διαφορετικό από ό,τι μία πωλήτρια , απλά εξηγώ ότι όταν θέλουν να διώξουν stock κάνουν πιο έντονες προωθητικές ενέργειες, ουσιαστικά δεν ελπίζουν ότι θα πουληθεί η τηλεόραση αλλά ότι θα κρατήσουν τον πελάτη στο μαγαζί για περισσότερη ώρα και θα του πουλήσουν κάτι. Στήνουν ένα stand βάζοντας το πιο ακριβό προιόν του είδους, σε προμηθεύουν με διαφημιστικό υλικό και μία χαμογελαστή εμφανίσιμη promoter- πωλήτρια, it's called promotion.

 

 

Πρόσεχε λίγο τις εκφράσεις σου, δε με ξέρεις και από χτες ( τη δουλειά την έκανα ως φοιτήτρια αξιοπρεπέστατα και αυτοί οι λιγούρηδες με το καλημέρα σας μου λέγανε τέτοια ). Ναι η τιμή παίζεται άλλα παίρναμε οι κοπέλες στο in-store promotion, άλλες παίρνανε οι κοπέλες σε βραδινά κ.λ.π. που είναι B-models, να κατηγορήσετε τις διαφημιστικές για αυτό.

γνωμη σου , η γνωμη μου ειναι πως αυτη η δουλεια καθε αλλο παρα αξιοπρεπεστατη ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο κόσμος μάθει να αγοράζει απ το εξωτερικό, τότε θα στρώσουν όλοι και κάτι πλαίσια κλπ, μέχρι τότε θα ξεζουμίζουν τον κάθε τεχνολογικά άσχετο πείθοντάς τον να πάρει τούβλο-εξ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Επειδή αυτό είναι ένα εξαιρετικά άδικο και εμφανώς κακοπροαίρετο ποστ, αισθάνομαι υποχρεωμένη να απαντήσω.

 

 

  • Καταρχήν, το Πλαίσιο είναι μάλλον η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα που ακόμα προσλαμβάνει με παλιές συμβάσεις, δηλαδή ΔΕΝ προσλαμβάνει με 515€ και 580€ μεικτά που προβλέπει ο Νόμος,    ΑΛΛΑ με 905€.

     

  • Επίσης, μάλλον είναι η ΜΟΝΗ Εταιρεία που ΔΕΝ έχει κάνει ΚΑΜΜΙΑ μείωση μισθού σε κανέναν και ΔΕΝ έχει κάνει ΠΟΤΕ μαζικές περικοπές.

     

  • Επίσης, είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που πληρώνουν στις 15 και 30 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,

    ΧΩΡΙΣ ούτε μία ημέρα καθυστέρηση.

     

  • Επίσης, είναι από τις super ελάχιστες εταιρείες που δίνει BONUS ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.

     

  • Επίσης, είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που ΚΑΘΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ έχει ξεκινήσει από Πωλητής ή Τεχνικός. ΕΞΕΛΙΣΣΕΙ δηλαδή πάντα τους δικούς της Ανθρώπους και ΔΕΝ παίρνει ΠΟΤΕ απ' έξω.

    Να πούμε βέβαια ότι όλοι αυτοί οι Άνθρωποί μας είναι πάνω από 5ετία στο Πλαίσιο.

     

  • Επίσης, είναι η ΜΟΝΗ Εταιρεία που επενδύει απίστευτες ώρες εκπαίδευσης, σε super χώρους εκπαίδευσης, με εκπαιδευτές ΚΑΙ από εξωτερικό, με ειδικά manuals, αξιολογήσεις κ.ο.κ. Fyi, το 2012 έγιναν πάνω από 35.000 ώρες εκπαίδευσης...

 

Τέλος

Είμαστε μια Εταιρεία που σαρώνει ΒΡΑΒΕΙΑ και ΟΛΟΙ την παραδέχονται στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και είναι η ΜΟΝΗ από ΟΛΟ τον Κλάδο Τεχνολογίας που δεν έχει ζημίες και ΚΑΘΕ χρόνο κερδίζει μερίδιο.

 

 

 

Τώρα πιο συγκεκριμένα:

  • Άπιαστοι στόχοι δε μπαίνουν, πολύ απλά διότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στόχοι!!! ΑΛΛΑ bonus ΟΜΩΣ υπάρχουν.

     

  • Τα Turbo-X φυσικά και τα προτείνουμε, γιατί έχουν μεγαλύτερη κερδοφορία για μας και είναι μακράν πιο έξυπνη λύση για τον καταναλωτή: όλα τα parts τους είναι επώνυμα, πωλούνται σε πιο χαμηλή τιμή ΚΑΙ με super υποστήριξη.Γι' αυτό και κάθε χρόνο τα Turbo-X ανεβαίνουν. Είναι σταθερά no1 Desktop στην Ελλάδα και πλέον No3 στα laptops (στοιχεία από ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΕΣ εταιρείες, τις γνωρίζετε μάλλον, αν όχι κάντε google search να δείτε).

     

  • Όσον αφορά στις προσλήψεις λοιπόν, για να επιτύχει το Πλαίσιο αυτή την πορεία και αυτά τα standards, προσλαμβάνει 1 στους 20 υποψηφίους.

     

Αν τώρα αυτό δεν είναι αρεστό για τον οποιοδήποτε λόγο, μπορεί ο καθένας να δώσει το βιογραφικό του σε άλλες εταιρείες.

 

Νίκη Κρητικοπούλου

Πλαίσιο Computers

Αγαπητή Νίκη σε ένα συμφωνώ .. και αυτό το σημείο ειναι οι πληρωμές στις οποιες το πλαίσιο ειναι καθ όλα τυπικό..Αλλα ειναι υποχρέωση της εταιρείας και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το διαφημίζουμε..

 

Μαζικές περικοπές φαντάζομαι πως όχι αλλά για ψυχολογική πίεση και μεταθέσεις πωλητών ετσι ώστε να παραιτηθούν απο μόνοι τους; Να φανταστώ οτι αυτες οι πληροφορίες δεν έχουν φτάσει μέχρι την Μεταμόρφωση..;

Οσο για τους μη ρεαλιστικούς στόχους δεν τα ξέρεις καλά ως φαίνεται..Θυμάμαι πολύ καλά οτι οι πωλητές εφταιγαν στην Κηφισιά που το μαγαζί δεν τράβαγε και ηταν προβληματικό..Δεν πάταγε ψυχή..

Τα χαρτάκια με τις ψεύτικες πιτούλες τα καταργήσατε;

Μπόνους θα αστειέυσαι..

Την Υπερεργασία αν γνωρίζεις τι είναι την είχατε καθιερώσει πριν πολλά χρόνια..μόνο που μπερδευόσασταν λίγο με τις χρωστούμενες ώρες και τα ρεπό..Εντάξει όμως δεν πειράζει κι αυτό γιατι είστε σουπερ και σαρώνετε τα βραβεία..αλλα οι πωλητές σας οπου ειναι η κινητήρια δύναμη σας τους συμπεριφέρεστε δεν μου επιτρέπει η αγωγή μου να χαρακτηρίσω πώς.

Επίσης πήγαινε μια βόλτα απο την Μεσογείων να δείς το κουζινάκι που κάνουν διάλειμμα τα παιδια..1χ1 Αθλιες πραγματικά συνθήκες..εκτός αν χτίσατε την ταράτσα και δεν το ξέρω..Σε προκαλώ να κάτσεις να κάνεις εκεί διάλειμμα ..

 

Πωλητές 8 ωρη και 10ωρη εργασία ορθοστασία με 5 λεπτά διάλειμμα..Δεν επιτρέπεται να ξαποστάσεις ουτε δευτερόλεπτο..

Παραλαβή κουβάλημα και μετα μεσα στην σκόνη και τον ιδρώτα ανοίγει το μαγαζί και εξυπηρέτηση..

Πες μου οτι προσλάβατε αποθηκάριους να γελάσω..

 

Βγαίνεις τώρα να μας πείς οτι είσαι και θιγμένη .. Σας δεν ντρέπεσαι λικάκι υποτιμάς την νοημοσύνη μας κιολλας..

 

Πραγματικά αν εχει αλλαξει τόσο πολυ η πολιτική σας τα τελευταία χρόνια εκπλήσομαι και φυσικά ζητώ συγνώμη προκαταβολικά!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν του πούλησα κάτι του συγκεκριμένου, μόλις το ξεστόμισε τον έγραψα σταδιακά μέχρι να φύγει...

 

 

 

Παντελόνι και μπλούζα κανονική φόραγα, δεν ήμουν κάτι διαφορετικό από ό,τι μία πωλήτρια , απλά εξηγώ ότι όταν θέλουν να διώξουν stock κάνουν πιο έντονες προωθητικές ενέργειες, ουσιαστικά δεν ελπίζουν ότι θα πουληθεί η τηλεόραση αλλά ότι θα κρατήσουν τον πελάτη στο μαγαζί για περισσότερη ώρα και θα του πουλήσουν κάτι. Στήνουν ένα stand βάζοντας το πιο ακριβό προιόν του είδους, σε προμηθεύουν με διαφημιστικό υλικό και μία χαμογελαστή εμφανίσιμη promoter- πωλήτρια, it's called promotion.

 

 

Πρόσεχε λίγο τις εκφράσεις σου, δε με ξέρεις και από χτες ( τη δουλειά την έκανα ως φοιτήτρια αξιοπρεπέστατα και αυτοί οι λιγούρηδες με το καλημέρα σας μου λέγανε τέτοια ). Ναι η τιμή παίζεται άλλα παίρναμε οι κοπέλες στο in-store promotion, άλλες παίρνανε οι κοπέλες σε βραδινά κ.λ.π. που είναι B-models, να κατηγορήσετε τις διαφημιστικές για αυτό.

που θες να καταληξεις μαυτο που μας λες?οτι εισαι τουμπανο?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θες να καταληξεις μαυτο που μας λες?οτι εισαι τουμπανο?

 

Καλά δεν πάτε καλά εδώ μέσα, έχετε ξεφύγει...

 

γνωμη σου , η γνωμη μου ειναι πως αυτη η δουλεια καθε αλλο παρα αξιοπρεπεστατη ειναι

 

Είναι σίγουρα πιο αξιοπρεπής από άλλες δουλειές, π.χ. να δουλεύεις σε εισπρακτικές και να απειλείς τον κόσμο, να προωθείς δάνεια σε άτομα που ξέρεις εκ των προτέρων ότι δε θα μπορέσουν να τα ξεπληρώσουν ποτέ ( αυτά που έκαναν οι τραπεζικοί τις "καλές " εποχές για να εισπράττουν τα bonus τους) , να είσαι βουλευτής, να είσαι κομματόσκυλο, να έχεις καταδικαστεί και να εισπράττεις μέρος του μισθού στη φυλακή κ.λ.π. Υποκρισία !

 

Επαναλαμβάνω ότι πλέον κάνω άλλες δουλειές ( σιγά μην έκανα 28 χρόνων γαιδούρα promotion ακόμα ) αλλά το επάγγελμα είναι επάγγελμα και όχι κάτι άλλο αν συνεργάζεσαι με σοβαρές διαφημιστικές και σοβαρούς πελάτες. Είσαι σαν προσανατολισμένη πωλήτρια που κάνεις μόνο αυτό γιατί δεν έχεις να κάνεις τα χαμαλίκια που βάζουν τους πωλητές να κάνουν.Στο Πλαίσιο δεν ξέρω πώς το έχουν εφαρμόσει το promotion ( δε ψωνίζω τίποτα από δαύτους , ούτε καν πατάω ) οπότε δεν εξέφρασα άποψη επί της συγκεκριμένης αλυσίδας.

 

Στο θέμα μας ( αν θέλετε να κράξετε τις promoters για το πώς έχουν καταστρέψει την κοινωνία ρε αδερφέ ανοίξτε άλλο topic ) αυτή η πρακτική δεν είναι μόνο του Πλαισίου , όλες αυτές οι αλυσίδες έχουν τους πωλητές διεκπεραιωτές, κουβαλούν , ανανεώνουν ράφια, τιμές κ.λ.π. και στην τελική το μόνο που δεν κάνουν είναι να πουλάνε ( δε φταίνε φυσικά οι υπάλληλοι για αυτό ).

 

Για αυτό έρχονται οι promoters μέσω διαφημιστικών ή και κάποιοι πωλητές συγκεκριμένων brands για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα ( άνω του μήνα ) να κάνουν promotion και να ξεστοκάρουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς οι άντρες επηρεάζονται στις αγορές τους από οποιαδήποτε ελκυστική γυναικεία παρουσία (όπως αυτή της black-widow   :P )

Όσο και αν απεχθάνομαι αυτούς του είδους το μάρκετιγνκ, ο συνδυασμός γρήγορα αυτοκίνητα-ποδόσφαιρο-πίτσα-μπύρα-ωραίες γυναίκες έχει επιτυχία σε μεγάλο μέρος του αγοραστικού κοινού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς οι άντρες επηρεάζονται στις αγορές τους από οποιαδήποτε ελκυστική γυναικεία παρουσία (όπως αυτή της black-widow   :P )

Όσο και αν απεχθάνομαι αυτούς του είδους το μάρκετιγνκ, ο συνδυασμός γρήγορα αυτοκίνητα-ποδόσφαιρο-πίτσα-μπύρα-ωραίες γυναίκες έχει επιτυχία σε μεγάλο μέρος του αγοραστικού κοινού.

Οι μαρκετίστες λένε ότι βάζοντας μία εμφανίσιμη γυναίκα σε πωλήσεις ή γενικά σε κλείσιμο συμφωνιών οι άντρες τείνουν να παίρνουν πιο ριψοκίνδυνες αποφάσεις. Επίσης, βάζουν στα καταστήματα ένα είδος μουσικής που είναι λίγο να σε πάρει ο ύπνος ρε παιδί μου ( θυμάμαι σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα μας είχε κάνει πολύ εντύπωση και είχαμε κάνει ερώτημα στον store manager ) γιατί λέει οι πελάτες κάθονται περισσότερη ώρα στο μαγαζί, τους βάζουν και καλά σε relax mode.

 

Πάντως και μόνο ότι έχεις 5-6 ώρες εργασίας που το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πουλήσεις πραγματικά βοηθάει, ο πελάτης αποφασίζει , φωνάζεις τον πιο κοντινό πωλητή του τμήματος, ετοιμάζει το έντυπο , φέρνει το εμπόρευμα και βουρ στο ταμείο μετά. Το θέμα όπως έχει ήδη ειπωθεί παραπάνω είναι ότι δεν παίρνουν αποθηκάριους, οπότε όταν κάνεις τον πωλητή αποθηκάριο , ε μετά μην περιμένεις να πιάσει και στόχο...

 

Άγνωστες οι βουλές των marketeers ( η δεύτερη πιο μισητή κατηγορία επαγγελματιών κατ'εμέ μετά τους HRίστες )...

 

Η καλύτερη που έχω δει ήταν μία πωλήτρια συγκεκριμένης εταιρείας που πούλαγε πλυντήρια και τέτοιες συσκευές, κούκλα, ντύσιμο κυριλέ προσεγμένο , λέγειν και 5 ξένες γλώσσες παρακαλώ ! Άπιαστη, τι να λέμε τώρα...

 

Κατά τα άλλα αυτός ο αντροκεντρικός ρόλος του marketing μου τη δίνει, γιατί εγώ δεν είμαι καταναλωτής δηλαδή ; Γιατί να μην έχει και άντρες promoters ρε παιδί μου ;

 

Περί Πλαισίου το ξέρουμε ότι χρησιμοποιούν πιο πολύ marketing και δε μένουν στην ουσία, ξεχνάτε τις εκπτώσεις που έβαζαν στο e-shop για να σε βάλουν να πας στο κατάστημα και μετά πήγαινες και σου λέγανε άκυρο , δεν έχει ενημερωθεί το site ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαρκετίστες λένε ότι βάζοντας μία εμφανίσιμη γυναίκα σε πωλήσεις ή γενικά σε κλείσιμο συμφωνιών οι άντρες τείνουν να παίρνουν πιο ριψοκίνδυνες αποφάσεις. Επίσης, βάζουν στα καταστήματα ένα είδος μουσικής που είναι λίγο να σε πάρει ο ύπνος ρε παιδί μου ( θυμάμαι σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα μας είχε κάνει πολύ εντύπωση και είχαμε κάνει ερώτημα στον store manager ) γιατί λέει οι πελάτες κάθονται περισσότερη ώρα στο μαγαζί, τους βάζουν και καλά σε relax mode.

 

Πάντως και μόνο ότι έχεις 5-6 ώρες εργασίας που το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πουλήσεις πραγματικά βοηθάει, ο πελάτης αποφασίζει , φωνάζεις τον πιο κοντινό πωλητή του τμήματος, ετοιμάζει το έντυπο , φέρνει το εμπόρευμα και βουρ στο ταμείο μετά. Το θέμα όπως έχει ήδη ειπωθεί παραπάνω είναι ότι δεν παίρνουν αποθηκάριους, οπότε όταν κάνεις τον πωλητή αποθηκάριο , ε μετά μην περιμένεις να πιάσει και στόχο...

 

Άγνωστες οι βουλές των marketeers ( η δεύτερη πιο μισητή κατηγορία επαγγελματιών κατ'εμέ μετά τους HRίστες )...

 

Η καλύτερη που έχω δει ήταν μία πωλήτρια συγκεκριμένης εταιρείας που πούλαγε πλυντήρια και τέτοιες συσκευές, κούκλα, ντύσιμο κυριλέ προσεγμένο , λέγειν και 5 ξένες γλώσσες παρακαλώ ! Άπιαστη, τι να λέμε τώρα...

 

Κατά τα άλλα αυτός ο αντροκεντρικός ρόλος του marketing μου τη δίνει, γιατί εγώ δεν είμαι καταναλωτής δηλαδή ; Γιατί να μην έχει και άντρες promoters ρε παιδί μου ;

 

Περί Πλαισίου το ξέρουμε ότι χρησιμοποιούν πιο πολύ marketing και δε μένουν στην ουσία, ξεχνάτε τις εκπτώσεις που έβαζαν στο e-shop για να σε βάλουν να πας στο κατάστημα και μετά πήγαινες και σου λέγανε άκυρο , δεν έχει ενημερωθεί το site ;

καραγκιοζιλικια.δηλαδη εσυ θα ηθελες να βαζουν αντρες για Promotion οι οποιοι θα τριβονται και θα φλερταρουν στερημενες για να τις ξεγελασουν να αγορασουν το προιον που προωθουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι επειδή πιάνει αυτό...

 

Είναι που δεν το έχουμε κάνει εμείς οι πραγματικά πανέμορφοι, διαφορετικά δε θα το αμφισβητούσες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καραγκιοζιλικια.δηλαδη εσυ θα ηθελες να βαζουν αντρες για Promotion οι οποιοι θα τριβονται και θα φλερταρουν στερημενες για να τις ξεγελασουν να αγορασουν το προιον που προωθουν?

Δε καταλαβαινω γιατι συνεχιζεις το θεμα και της επιτιθεσαι ετσι.

Χαλαρωσε λιγο πριν αρχισουν οι αναφορές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θέμα των promoter

 @black-widow: υπάρχουν και άντρες promoters, ανάλογα την διαφημιστική εταιρία. Έχω δουλέψει άαααπειρες φορές μαζί τους. Και μία φορά πέτυχα και από το Κέντρο, άντρα promoter στην tassimo(νομίζω αυτή η μάρκα ήταν).



Στο θέμα -αλλά όχι για τα είδη τεχνολογίας που έχει το πλαίσιο: 
Προς τους εργαζομένους του πλαισίου που μπήκαν στο θέμα, μία παράκληση, μιας και από ότι φαίνεται διαβάζετε το θέμα αυτό και όσες φορές έχω κάνει στους υπαλλήλους σας παράπονα με έγραψαν να μην πω πού: 
Γίνεται να εκπαιδεύσετε τους υπαλλήλους σας στην Αγ.Παρασκευή να μην διπλώνουν τα schoeller χαρτιά και να μην τα σημειώνουν από πίσω με μαρκαδοράκια; 

δεν γίνεται κάθε φορά που πάω στο πλαίσιο στη μεσογείων να πρέπει να διπλοτσεκάρω αν τα χαρτιά είναι εντάξει επειδή είναι ανίδεοι οι πωλητές σας. 
Τη μία φορά κι όλας, η πωλήτρια που ήταν εκεί μου την είπε επειδή της ζήτησα να μην διπλώσει τα χαρτιά αυτά! 
-για να μην αναφέρω ότι μου μιλάνε στον ενικό λες και με ήξεραν κι από χθες- 

κάθε μέρα δίνω γύρω στα 6 ευρώ για χαρτιά στο πλαίσιο (βάλτε x6 φορές την εβδομάδα) και από αυτά το 1/3 μου βγαίνει άχρηστο. 

Εφόσον είστε μία εταιρία που -στη δική μου περιοχή- έχετε δυστυχώς το μονοπώλιο στα είδη σχεδίου, και βγάζετε από εμένα μόνο 150 €/μήνα -χώρια τα υπόλοιπα υλικά που χρειάζομαι και πολλές φορές σας έχω δώσει και 300€ μέσα σε μία μέρα για ραπιδογράφους/χάρακες κτλ- οφείλετε να εκπαιδεύσετε τους πωλητές σας: 
α) να μιλάνε στον πληθυντικό
β) να μην διπλώνουν τα χαρτιά των σχεδίων λες και είναι χασαπόχαρτα
γ) να δίνουν ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ για τις μακέτες. Ζητάς μακετόχαρτο των 2mm και σου δίνουν των 3 ή των 1.8. Ζητάς μακετόχαρτο σάντουιτς των 5, σου δίνουν των 6. Δεν γίνεται να κυκλοφορώ με ένα κλιμακόμετρο για να βλέπω αν είναι εντάξει το χαρτί. (το τελευταίο, έχει σημειωθεί ΣΕ ΟΛΑ τα καταστήματά σας και έχει σαν αποτέλεσμα ένα ολόκληρο τμήμα  διακόσμησης να έχει φτιάξει μακέτες με εντελώς λάθος αναλογίες.) 


και όσο για αυτό που ανέφεραν πάρα πολλοί εδώ, για το "σας εξυπηρέτησαν σωστά?", έχουν δίκιο! Δείχνει πόσο τους καταπιέζετε! Και επί ένα μήνα τώρα, η απάντησή μου είναι  "όχι δεν με εξηπηρέτησαν σωστά και δεν βρήκα όσα ήθελα στο κατάστημα" και ούτε καν απάντηση δεν παίρνω. 
Οπότε αφού έτσι κι αλλιώς δεν σας μεταφέρουν οι ταμίες τα παράπονά μας, ποιος ο λόγος να μας το ρωτάτε και να μας πρήζετε; 

Συμμαζευτείτε λίγο εκεί στο πλαίσιο. 

Ευτυχώς βρήκα στο κέντρο ένα ωραιότατο μαγαζάκι με είδη σχεδίου και που έχει τα χαρτιά 20% πιο χαμηλά από ότι εσείς. 
Μόλις χάσατε έναν καθημερινό πελάτη στο κατάστημά σας. Δεν γίνεται να είστε ΤΟΣΟ απαράδεκτοι πια! 
Ή εκπαιδεύστε τους, ή κλείστε το το ρημάδι! 

για το μόνο που αξίζετε είναι για "είδη της τελευταίας στιγμής"! Αν χρειαστούμε κάτι τελευταία στιγμή, να έρθουμε σε σας. Τίποτα παραπάνω. 

Συγνώμη για το σεντόνι προς τον συντάκτη του θέματος. αλλά βρήκα ευκαιρία μιας και το διαβάζουν. 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με αυτά που γράφεις.. Οταν ο υπάλληλος δουλεύει σε κλίμα τρομοκρατίας και του έχουν αναθέσει 5 δουλειές ταυτόχρονα ειναι ανθρώπινο να κάνει λάθος.. Απόρροια της πολιτικής τους ειναι η ομολογουμένως άθλια εξυπηρέτηση..

 

Θυμάμαι πριν λίγες μέρες κοιταζα αξεσουάρ για το κινητό στο mall και έρχεται η πωλήτρια με ρωτάει αν θέλω κάτι τις απαντάω οχι ευχαριστώ..

Μετά απο λίγο έρχεται δεύτερη πωλήτρια πιάνει κάτι απο το stand και μου το δίνει στο χέρι λέγοντας μου αυτό ειναι για εσάς..

 

Να τονίσω οτι αυτο δεν ηταν κάποια επινόηση της πωλήτριας ΑΛΛΑ αποτέλεσμα της εκπαίδευσης του Πλαισίου..

Τους λένε επιθετική πώληση και όποιος τσιμπήσει..

Ο μέσος όρος θέλει να μπαίνει στο κατάστημα και να γνωρίζει οτι οταν θελήσει θα βρεί εναν υπάλληλο.. ΟΧΙ να του την πέφτουν υπάλληλοι απο παντού .. καταντάει γραφικό πιά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...