Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν δοκίμασα με καλώδιο. Ακολούθησα τις οδηγίες για ασύρματη σύνδεση. Ενώ βλέπει τη συσκευή, δεν συνδέεται:

 

https://i.imgur.com/JuenMX1.png

 

Δοκίμασα και το AdbApp control πρώτα, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδες! Θελουν να βλεπουν TV οι δικοι μου χωρις καλωδιο κεραιας , (μονο ελληνικα καναλια) , να κοιταξω καποιο απλο android box και μετα απλα κατεβαζω εφαρμογες μεσα απο play store?? Δεν εχω ιδεα απο αυτα , μια βοηθεια παρακαλω :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χριστός Ανέστη

Έχω ένα tvbox της Andowl το οποίο σέρνεται σαν το σκουλήκι. Ποιο μου προτείνετε για άνετη και απρόσκοπτη λειτουργία. Θέλω να τρέχει youtube, netflix,  ertflix και browser.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά .

Για μία από τις τηλεοράσεις μου , θέλω μόνο να μπορώ να κάνω cast από το κινητό μου . Ποιά είναι η πιό φτηνή , απλή συσκευή πού μπορώ να πάρω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2024 στις 7:44 ΜΜ, Psyber είπε

Χριστός Ανέστη

Έχω ένα tvbox της Andowl το οποίο σέρνεται σαν το σκουλήκι. Ποιο μου προτείνετε για άνετη και απρόσκοπτη λειτουργία. Θέλω να τρέχει youtube, netflix,  ertflix και browser.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Επίσης το Mi Box S Gen2 4k

Έχω επίσης και είμαι ευχαριστημένος τα Roku.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτα τα τυπου miracast κλπ δεν εχω καλες εμπειριες,καλυτερα ενα boxακι ή εστω ενα xiaomi tv στιck,roku tv κλπ θα ηταν καλυτερο θεωρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2024 στις 4:52 ΜΜ, manoskost είπε

Θα πάρεις ένα πιστοποιημένο tvbox ή stick android tv και θα κατεβάσεις την εφαρμογή greektv live. 

Για ποιον λογο πιστοποιημενο; αφου η εφαρμογη που αναφερεις υπαρχει κ στο appstore των κινητων, οποτε θα ειναι σιγουρα κ στο appstore των μη πιστοποιημενων συσκευων.

 

Στις 10/5/2024 στις 12:00 ΠΜ, alekout είπε

Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά .

Για μία από τις τηλεοράσεις μου , θέλω μόνο να μπορώ να κάνω cast από το κινητό μου . Ποιά είναι η πιό φτηνή , απλή συσκευή πού μπορώ να πάρω ;

9 στις 10 συσκευες που θα βρεις εκει εξω, θα μπορουν να κανουν καστ. Προσωπικα ομως θα προτιμουσα google chromecast ή κατι παρομοιο για τον λογο οτι με  φθηνοτερες λυσεις, ισως εχεις θεματα υπερθερμανσης της συσκευης. υπερθερμανση= σπασιματα στην εικονα κ reboots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kallair είπε

Για ποιον λογο πιστοποιημενο; αφου η εφαρμογη που αναφερεις υπαρχει κ στο appstore των κινητων, οποτε θα ειναι σιγουρα κ στο appstore των μη πιστοποιημενων συσκευων.

 

9 στις 10 συσκευες που θα βρεις εκει εξω, θα μπορουν να κανουν καστ. Προσωπικα ομως θα προτιμουσα google chromecast ή κατι παρομοιο για τον λογο οτι με  φθηνοτερες λυσεις, ισως εχεις θεματα υπερθερμανσης της συσκευης. υπερθερμανση= σπασιματα στην εικονα κ reboots.

Γιατί τα μη πιστοποιημένα είναι κονσερβοκούτια, με αμφιβόλου προελεύσεως rom.

Επεξ/σία από manoskost
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, manoskost είπε

Γιατί τα μη πιστοποιημένα είναι κονσερβοκούτια, με αμφιβόλου προελεύσεως rom.

Μπορεις ειτε να περασεις την δικη σου ρομ παντως, ειτε αν φοβασαι να βαλεις το google acc στο μη πιστοποιημενο, να κατεβασεις τα apk που θες κ να κανεις μονος σου την εγκατασταση χωρις κανενα login. ή ακομα κ να φτιαξεις ενα google account μονο για αυτη την συσκευη χωρις προσωπικα στοιχεια κ καρτες μεσα.

κατα τα αλλα συμφωνω. Απλα πρεπει να αναφερονται ολες οι λυσεις κ γιατι δεν τις συνιστουμε.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2024 στις 7:48 ΜΜ, kallair είπε

9 στις 10 συσκευες που θα βρεις εκει εξω, θα μπορουν να κανουν καστ. Προσωπικα ομως θα προτιμουσα google chromecast ή κατι παρομοιο για τον λογο οτι με  φθηνοτερες λυσεις, ισως εχεις θεματα υπερθερμανσης της συσκευης. υπερθερμανση= σπασιματα στην εικονα κ reboots.

H TV είναι λίγο πιο παλιά . Έχει lan και hdmi αλλά όχι WiFi . Και φυσικά ΟΧΙ 4Κ .

Για αυτό τι λέτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alekout είπε

H TV είναι λίγο πιο παλιά . Έχει lan και hdmi αλλά όχι WiFi . Και φυσικά ΟΧΙ 4Κ .

Για αυτό τι λέτε ;

Μια χαρά θα κανεις την δουλεια σου λογικα.

https://www.lifewire.com/cast-to-firestick-from-android-5203940
εδω οδηγιες για να κανεις cast 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...