Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και συμβουλές σας. Τελικά κατέληξα στο XIAOMI PFJ4151EU MI TV BOX S 4K BLACK 2ND GEN που το έχει σε προσφορά το e-shop με 45,80 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, yanyul είπε

Ξέρει κανένας αν το MI TV BOX S είναι πιστοποιημένη συσκευή. Βλέπω ότι στο τηλεχειριστήριο υπάρχουν κουμπιά Netflix, Prime Video, Youtube κ.α. Σημαίνει αυτό αυτομάτως ότι είναι πιστοποιημένο; Δεν ξέρω αν τόσο μεγάλη εταιρία όπως Xiaomi θα έβγαζε μη πιστοποιημένα TV box.

https://www.e-shop.gr/xiaomi-pfj4151eu-mi-tv-box-s-4k-black-2nd-gen-p-PER.664894

Έχει και αρκετά καλή τιμή, το μόνο που με προβληματίζει είναι τα 2/8 Gb. Είναι αρκετά;

είναι πιστοποιημένο, τα 2gb μνήμη είναι αρκετά για πιστοποιημένο λογισμικό, αν θέλεις  κάτι καλύτερο από το xiaomi με 16gb αποθηκευτικό πας στο mecool km2 plus ή στο καινούργιο mecool km2 plus deluxe με 4gb μνήμη και 32gb αποθηκευτικό.

Επεξ/σία από manoskost
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2024 στις 7:14 ΜΜ, stefanos_th είπε

και καντε μου quote να μου πειτε οτι τα μη πιστοποιημενα ειναι παρανομα και τα πιστοποιημενα νομιμα .

 

Δεν θα σε κανει κανενας ταγκ για να σου πει αυτο.

θα σε κανουν ταγκ για να σου πουν οτι 99 στους 100 εδω μεσα που ρωτανε για μποξακι, δεν θελουν να μπλεξουν με φλασαρισματα και να ψαχνουν εφαρμογη νετφλιξ που να δουλευει σωστα καθε 2 κ λιγο. 

οποτε σε αυτους πώς ακριβως  θα προτεινεις μη πιστοποιημενο μποξακι; και καλώς ή κακώς οι απαντησεις στο 99% των περιπτώσεων ανακυκλώνονται στο "παρε πιστοποιημενο μποξάκι". 

Ακομα και οσοι θελουν μποξακι με DVB-T2, πλεον η καλυτερη λυση ειναι το νοκια με το εξτρα usb dvb-t. που παλιοτερα τους προτεινα τα me-cool.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πρόβλημα έχουν οι τηλεοράσεις που είχαν πιστοποίηση και ξαφνικά τους πετάει απέξω θα πάει ο άλλος να παλέψει με μη πιστοποιημένα box

Τέλος το Netflix σε μια σειρά συσκευών της SONY
Δεν είναι η πρώτη φορά που το Netflix σταματάει την υποστήριξη παλαιοτέρων συσκευών. Πρόσφατα, μια λίστα προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων επιλεγμένων συσκευών Roku, τηλεοράσεων Samsung και του PlayStation Vita, έχουν χάσει την εγγενή πρόσβαση στο Netflix.
Netflix will stop working on 2011-2013 Sony TVs, many Blu-ray players
Check affected Sony devices

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια "ανοητη" ερωτηση...

Σε χιαομι tv box s εαν κανουμε mirroring απ το ταμπλετ,θα μπορει εαν γυρισουμε landscape το ταμπλετ να παιξει και η τηλεοραση το ιδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Παιδια μια "ανοητη" ερωτηση...

Σε χιαομι tv box s εαν κανουμε mirroring απ το ταμπλετ,θα μπορει εαν γυρισουμε landscape το ταμπλετ να παιξει και η τηλεοραση το ιδιο;

λογικα σε ολες τις androidtv συσκευες λειτουργει με τον ιδιο τροπο. όταν κανω cast κατι απο το κινητο ή το ταμπλετ, το δειχνει με τον τροπο που ειναι "τραβηγμενο". πχ τις φωτογραφιες τις δειχνει με κενα δεξια αριστερα, τα βιντεο τα ορθια με κενα δεξια κ αριστερα  κ τα κανονικα τραβηγμενα βιντεο, γεμιζουν ολη την οθονη. δεν νομιζω να παιζει ρολο το να γυρισεις σε landscape αλλα αν θυμηθω θα το δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πειτε

Xiaomi tv stuck

Realme tv stick

τι ειναι προτιμοτερο;

Η χρηση ειναι σχεδον αποκλειστικα για smarttube και screen mirroring  για φορμουλα 1 και ποδοσφαιρο μεσω του ταμπλετ μου.

Μηπως το xiaomi tv box s gen 2 ειναι καλυτερο;

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Έχω την LG 43UN74003LB και σκέφτομαι να αγοράσω ένα android tv box γιατί με έχει τρελάνει στα κολλήματα η τβ στο stream με πετάει συνέχεια ξαφνικά κολλάει και δεν μπορώ να δω τίποτα με πετάει  επίσης με περιορίζει το λογισμικό της τεσπά είμαι ανάμεσα στο SKYWORTH HY4415 Android Tv Box και το MECOOL KM2 Plus ποίο από τα δύο μου προτείνετε να αγοράσω και γιατί..;; Το tv box προορίζεται κυρίως για απρόβληματιστο συνεχόμενο streaming στην μέγιστη δυνατή αναλυση που υποστηρίζει και η τηλεόραση αλλά και η πλατφόρμα για όσο πάει και με μηδενικά κολλήματα κτλπ στης γνωστές πλατφόρμες netflix,ant1plus, cosmotetv Κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Καλησπέρα.Έχω την LG 43UN74003LB και σκέφτομαι να αγοράσω ένα android tv box γιατί με έχει τρελάνει στα κολλήματα η τβ στο stream με πετάει συνέχεια ξαφνικά κολλάει και δεν μπορώ να δω τίποτα με πετάει  επίσης με περιορίζει το λογισμικό της τεσπά είμαι ανάμεσα στο SKYWORTH HY4415 Android Tv Box και το MECOOL KM2 Plus ποίο από τα δύο μου προτείνετε να αγοράσω και γιατί..;; Το tv box προορίζεται κυρίως για απρόβληματιστο συνεχόμενο streaming στην μέγιστη δυνατή αναλυση που υποστηρίζει και η τηλεόραση αλλά και η πλατφόρμα για όσο πάει και με μηδενικά κολλήματα κτλπ στης γνωστές πλατφόρμες netflix,ant1plus, cosmotetv Κτλπ...

mecool km2 plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2024 στις 2:13 ΜΜ, Vasilis T 92 είπε

Καλησπέρα.Έχω την LG 43UN74003LB και σκέφτομαι να αγοράσω ένα android tv box γιατί με έχει τρελάνει στα κολλήματα η τβ στο stream με πετάει συνέχεια ξαφνικά κολλάει και δεν μπορώ να δω τίποτα με πετάει  επίσης με περιορίζει το λογισμικό της τεσπά είμαι ανάμεσα στο SKYWORTH HY4415 Android Tv Box και το MECOOL KM2 Plus ποίο από τα δύο μου προτείνετε να αγοράσω και γιατί..;; Το tv box προορίζεται κυρίως για απρόβληματιστο συνεχόμενο streaming στην μέγιστη δυνατή αναλυση που υποστηρίζει και η τηλεόραση αλλά και η πλατφόρμα για όσο πάει και με μηδενικά κολλήματα κτλπ στης γνωστές πλατφόρμες netflix,ant1plus, cosmotetv Κτλπ...

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM2-PLUS-Deluxe-TV-Box-EU-Plug-523406.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το xiaomi tv box s,

Αν γνωρίζει κάποιος; γιατί πολύ συχνά όταν ανοίγω το tvbox μου αποσυνδέεται το ρούτερ. Επιβεβαιωμένο, μέρες που είναι off το box δεν έχω ποτε αποσυνδέσεις wifi. To router είναι το Sercomm H300S στην Vodafone. Επικοινωνία με τεχνικό τα βλέπουν όλα εντάξει. Μπορώ να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του box;

Τι φταίει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, jonn72 είπε

Έχω το xiaomi tv box s,

Αν γνωρίζει κάποιος; γιατί πολύ συχνά όταν ανοίγω το tvbox μου αποσυνδέεται το ρούτερ. Επιβεβαιωμένο, μέρες που είναι off το box δεν έχω ποτε αποσυνδέσεις wifi. To router είναι το Sercomm H300S στην Vodafone. Επικοινωνία με τεχνικό τα βλέπουν όλα εντάξει. Μπορώ να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του box;

Τι φταίει;;

Το 300s ειναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ, ειδικα το wifi του.

Zητα απο την βοντα να σου στειλουν το zte H268Q ή βρες κ αγορασε το απο αγγελιες και θα σωθεις. Αν σε ρωτησουν τι προβλημα εχεις με το 300s πες τους οτι τα παιζει το wifi και κανει επανεκκινησεις το ρουτερ όταν ειναι πολλες συσκευες συνδεμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...