Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, kallair είπε

Το 300s ειναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ, ειδικα το wifi του.

Zητα απο την βοντα να σου στειλουν το zte H268Q ή βρες κ αγορασε το απο αγγελιες και θα σωθεις. Αν σε ρωτησουν τι προβλημα εχεις με το 300s πες τους οτι τα παιζει το wifi και κανει επανεκκινησεις το ρουτερ όταν ειναι πολλες συσκευες συνδεμενες.

Γνωρίζεις ότι το πρόβλημα ειναι από  το ρούτερ; Είχες παρόμοια προβλήματα με το συγκεκριμένο; Αν είναι έτσι να κοιτάξω για αλλαγή με αυτό που αναφέρεις. Thanks φίλε,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, jonn72 είπε

Γνωρίζεις ότι το πρόβλημα ειναι από  το ρούτερ; Είχες παρόμοια προβλήματα με το συγκεκριμένο; Αν είναι έτσι να κοιτάξω για αλλαγή με αυτό που αναφέρεις. Thanks φίλε,

1000% φταιει το ρουτερ. αν πας σε γειτονικο forum θα βρεις απειρες σελιδες που το κραζουν, ομοιως ομως θα βρεις κ εδω. το συγκεκριμενο ειναι απο τα πιο σαπια μοντεμ που εχει δωσει η βοντα. εχει θεμα με την μνημη ραμ, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ wifi, και αν θυμαμαι καλα, λογω κακου firmware "μπουκωνει" και κανει επανεκκινησεις.

Μου το ειχαν δωσει οταν ειχα βαλει 200αρα και απο εκει που η γραμμη μου ηταν απροβληματιστη, ξεσκιστηκα στα reboots του μοντεμ. Mετα απο ψαξιμο κ πιεση να μου στειλουν το μοντεμ που σου ανεφερα, δεν εχω το παραμικρο προβλημα πλεον με αποσυνδεσεις κ επανεκκινησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

1000% φταιει το ρουτερ. αν πας σε γειτονικο forum θα βρεις απειρες σελιδες που το κραζουν, ομοιως ομως θα βρεις κ εδω. το συγκεκριμενο ειναι απο τα πιο σαπια μοντεμ που εχει δωσει η βοντα. εχει θεμα με την μνημη ραμ, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ wifi, και αν θυμαμαι καλα, λογω κακου firmware "μπουκωνει" και κανει επανεκκινησεις.

Μου το ειχαν δωσει οταν ειχα βαλει 200αρα και απο εκει που η γραμμη μου ηταν απροβληματιστη, ξεσκιστηκα στα reboots του μοντεμ. Mετα απο ψαξιμο κ πιεση να μου στειλουν το μοντεμ που σου ανεφερα, δεν εχω το παραμικρο προβλημα πλεον με αποσυνδεσεις κ επανεκκινησεις.

Έλεγα 1/% μήπως δημιουργούσε το πρόβλημα το tv box, αλλά και εγώ βλέπω το πρόβλημα να οφείλεται στο μόντεμ. Πάμε για αλλαγή. Ευχαριστώ για το χρόνο σου👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω της Xiaomi και το s και το στικ, δοκιμασμένα και τα δύο σε άλλο δωμάτιο απ το ρούτερ και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, βέβαια έχω το ρούτερ της cosmote οπότε όπως λέει ο φίλος πιο πάνω μάλλον είναι το ρούτερ σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα

Ίσως να χει ξανααπαντηθεί σε προηγούμενα ποστς, αλλά ποιο απ τα 2 να τσιμπήσω?

nokia tv box 8000 ή mecool km2 plus? Είναι παρόμοια γι αυτό ρωτώ

ps: εχω ηδη το nvidia shield pro το οποιο ειναι κορυφη. Το νέο μηχάνημα το θελω κυρίως για το smarttubenext

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Σκέφτομαι να πάρω το Xiaomi TV Box Mi Box S 2nd Gen 4K . Το θέλω κυρίως για media player. Απλα θελω να ρωτήσω αν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το Google Play store. Όπως το VLC , Mx player κλπ. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosggg3 είπε

Καλημέρα. Σκέφτομαι να πάρω το Xiaomi TV Box Mi Box S 2nd Gen 4K . Το θέλω κυρίως για media player. Απλα θελω να ρωτήσω αν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το Google Play store. Όπως το VLC , Mx player κλπ. Γίνεται;

Αυτά τα κατεβάζεις από το store που έχει. Δεν ξέρω αν εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα με την coaxial έξοδο ήχου αν σε ενδιαφέρει ο πολυκάναλος ήχος. Δεν ξέρω αν το διορθώσουν. Αν είναι hardware το πρόβλημα ίσως να μην είναι εφικτό.

Αν έχεις ενισχυτή ή μπάρα  με HDMI δεν θα έχεις θέμα με τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, τα μποξάκια που προτείνονται εδώ, έχουν λογισμικό Android TV, σωστά; Δηλαδή έχουν το Android Play Store και μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές; Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι περισσότερες γνωστές streaming πλατφόρμες, μην σας πω και όλες (Netflix, Ertflix, Disney+ και ότι άλλο υπάρχει). Αν δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή προεγκατεστημένη, απλώς μπαίνουμε στο playstore και την κατεβάζουμε, σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Παίδες, τα μποξάκια που προτείνονται εδώ, έχουν λογισμικό Android TV, σωστά; Δηλαδή έχουν το Android Play Store και μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές; Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι περισσότερες γνωστές streaming πλατφόρμες, μην σας πω και όλες (Netflix, Ertflix, Disney+ και ότι άλλο υπάρχει). Αν δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή προεγκατεστημένη, απλώς μπαίνουμε στο playstore και την κατεβάζουμε, σωστά; 

Σωστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Παίδες, τα μποξάκια που προτείνονται εδώ, έχουν λογισμικό Android TV, σωστά; Δηλαδή έχουν το Android Play Store και μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές; Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι περισσότερες γνωστές streaming πλατφόρμες, μην σας πω και όλες (Netflix, Ertflix, Disney+ και ότι άλλο υπάρχει). Αν δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή προεγκατεστημένη, απλώς μπαίνουμε στο playstore και την κατεβάζουμε, σωστά; 

Το Xiaomi gen2 έχει Google TV και όχι Android TV

Δες εδώ τις διαφορές. Μια αναβαθμισμένη έκδοση υποτίθεται πιο φιλική στο χρήστη είναι το Google TV και σίγουρα θα υποστηρίζεται καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Το Xiaomi gen2 έχει Google TV και όχι Android TV

Δες εδώ τις διαφορές. Μια αναβαθμισμένη έκδοση υποτίθεται πιο φιλική στο χρήστη είναι το Google TV και σίγουρα θα υποστηρίζεται καλύτερα.

Από ότι καταλαβαίνω το Google TV βασίζεται στο Android TV και απλώς προσφέρει κάποιες έξτρα δυνατότητες. Εμάς αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν έχει κάποιο PlayStore για να μπορούμε να κατεβάσουμε εφαρμογές για κάθε streaming υπηρεσία. Μας ενδιαφέρει κυρίως Netflix, Ertflix, Disney+, Cosmote TV, Amazon Prime και ενδεχομένως και όποια άλλη υπάρχει που μπορεί να μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Το Xiaomi συγκεκριμένα που αναφέρεις μήπως είναι και πιστοποιημένο για να παίζει 4Κ περιεχόμενο από το Netflix και λοιπές streaming υπηρεσίες;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/3/2024 στις 5:11 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Από ότι καταλαβαίνω το Google TV βασίζεται στο Android TV και απλώς προσφέρει κάποιες έξτρα δυνατότητες. Εμάς αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν έχει κάποιο PlayStore για να μπορούμε να κατεβάσουμε εφαρμογές για κάθε streaming υπηρεσία. Μας ενδιαφέρει κυρίως Netflix, Ertflix, Disney+, Cosmote TV, Amazon Prime και ενδεχομένως και όποια άλλη υπάρχει που μπορεί να μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Το Xiaomi συγκεκριμένα που αναφέρεις μήπως είναι και πιστοποιημένο για να παίζει 4Κ περιεχόμενο από το Netflix και λοιπές streaming υπηρεσίες;

Είναι πιστοποιημένο. Δεν έχεις θέμα σε αυτό. Δες λίγο και το Nokia 8000 TV box.

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε ολους

είμαι ανάμεσα σε mini pc ή android box , η χρήση του θα είναι κυρίως kodi (stream 4k/live), συγκεκριμένα ανάμεσα σε

https://www.geekbuying.com/item/OUVIS-GK3-Plus-Mini-PC-Intel-Alder-16GB-RAM-512GB-ROM-EU-523204.html

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM2-PLUS-Deluxe-TV-Box-EU-Plug-523406.html

οσο ποιο καλα και γρηγορα παιζει τοσο το καλυτερο

βαζω στο παιχνιδι και τo nvidia shield pro.  θα με βοηθήσετε πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

 

Έχω το Nokia 8010. Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δουλέψει κανένας με το καλώδιο για επίγεια ή δορυφορικά κανάλια.

 

Έχω δορυφορικό πιάτο Nova. Θα μπορούσα με αυτό να βλέπω τα δορυφορικά κανάλια στο box;

 

https://streamview.com/en/Satellite-TV-Adapter-for-Nokia-Streaming-Box-8000-8010/SVS2S

Επεξ/σία από Gvalaor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...