Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, elias.kaz είπε

Καλησπέρα. θέλω ένα certified tv box για Netflix - Amazon κτλ. είμαι μεταξύ xiaomi 2nd gen και chromecast 4k. έχετε κάτι άλλο να προτεινετε εκεί κοντά στα 60 ευρώ? 

Mi Stick 4K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

χρειάζομαι ένα αξιόπιστο tv box κυρίως για eon tv, cosmote tv και δευτερούντος για netflix, stremio.

Η έρευνα μου μέχρι στιγμής με έχει οδηγήσει σε  : Nokia TV Box Streaming Box 8000 & Mecool TV Box KM2 Plus 4K .

Έχεις κανείς σχετική εμπειρία ; Ποιο θα πρότεινε;

Επίσης, αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη πρόταση είτε είναι ακριβότερη είτε φθηνότερη καλοδεχούμενη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elias.kaz είπε

Κάνει και για stremio kodi? θα ήθελα box για πιο futureproof. έχεις κάποιο από αυτά που αναφέρω? 

Το tv stick 4k είναι σίγουρα κομπλέ για όλα...για kodi δεν ξέρω γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει....αλλά αν έχεις stremio τι να το κάνεις το kodi; επίσης το είχα παλιότερα και για το jellyfin και για plex και ήταν κομπλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, chris_13_theo said:

Επίσης, αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη πρόταση είτε είναι ακριβότερη είτε φθηνότερη καλοδεχούμενη.

NVIDIA SHIELD TV Pro: Amazon.de: Computer & Accessories
Και από Ισπανία.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirileman είπε

Έχω την εντύπωση ότι είναι και το τελευταίο στην παραγωγή και δεν θα ξανά βγει νεότερο αναβαθμισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, mr.Vox said:

Έχω την εντύπωση ότι είναι και το τελευταίο στην παραγωγή και δεν θα ξανά βγει νεότερο αναβαθμισμένο.

Έτσι διαβάζω. Αν κάποιος θέλει να τα σκάσει, ποια είναι σήμερα η κορυφαία συσκευή tv box, μια και το shield είναι 5 ετών μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

εγώ μόλις παρήγγειλα xiaomi 2nd gen. ελπίζω να μην το μετανιωσω

Δεν θα το μετανιώσεις. Aν το αγόρασες γύρω στο πενηντάρικο και δεν ζητάς πράγματα πέραν των δυνατοτήτων του μια χαρά είσαι και θα το ευχαριστηθείς. Kαλορίζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, kirileman είπε

Έτσι διαβάζω. Αν κάποιος θέλει να τα σκάσει, ποια είναι σήμερα η κορυφαία συσκευή tv box, μια και το shield είναι 5 ετών μοντέλο;

Κορυφαίο παραμένει το shield. Μετά κατά σειρά πάνε τα

Cube fire tv 3d gen με δικό του fork του android tv.

dune hd homatics box r 4k plus με τα γνωστά προβλήματα σχετικά με την αναπαραγωγή αρχείων DTS HD/MA και DTS X. (Λένε ότι θα λυθούν με προσεχή αναβάθμιση)

 

https://www.amazon.de/-/en/fire-tv-cube/dp/B09BZWZS6S/ref=sr_1_10?crid=2ZN10BHXWF9TK&keywords=fire%2Btv%2Bstick%2B4k&qid=1707138594&s=computers&sprefix=%2Ccomputers%2C231&sr=1-10&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.d85e497d-ab66-4790-acf8-e520aaf28cd3&th=1

 

https://www.amazon.de/-/en/Homatics-Android-Player-Chromecast-Netflix/dp/B0BV7FS48D

Επεξ/σία από nakata1954
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Δεν θα το μετανιώσεις. Aν το αγόρασες γύρω στο πενηντάρικο και δεν ζητάς πράγματα πέραν των δυνατοτήτων του μια χαρά είσαι και θα το ευχαριστηθείς. Kαλορίζικο.

ναι εκεί κοντά το πηρα. απλά πράγματα θέλω. να είναι σταθερό στη λειτουργία του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elias.kaz είπε

ναι εκεί κοντά το πηρα. απλά πράγματα θέλω. να είναι σταθερό στη λειτουργία του. 

Σταθερότατο. Το έχω χωρίς προβλήματα αν και το gen1 ήταν καλύτερο στο θέμα του pass through στον ήχο dd και DTS. Εδώ με έναν πολυκάναλο έχω θεματάκια. Τα έχω αναφέρει παλαιότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, nakata1954 said:

Κορυφαίο παραμένει το shield. Μετά κατά σειρά πάνε τα

Cube fire tv 3d gen με δικό του fork του android tv.

dune hd homatics box r 4k plus με τα γνωστά προβλήματα σχετικά με την αναπαραγωγή αρχείων DTS HD/MA και DTS X. (Λένε ότι θα λυθούν με προσεχή αναβάθμιση)

 

https://www.amazon.de/-/en/fire-tv-cube/dp/B09BZWZS6S/ref=sr_1_10?crid=2ZN10BHXWF9TK&keywords=fire%2Btv%2Bstick%2B4k&qid=1707138594&s=computers&sprefix=%2Ccomputers%2C231&sr=1-10&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.d85e497d-ab66-4790-acf8-e520aaf28cd3&th=1

 

https://www.amazon.de/-/en/Homatics-Android-Player-Chromecast-Netflix/dp/B0BV7FS48D

Οι υπόλοιπες επιλογές μου φαίνονται λίγο απογοητευτικές. Ίσως ο κόσμος να μην αγοράζει πια tv boxes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όσοι έχετε το xiaomi έχετε παρατηρήσει η εντάση ότι είναι πολύ χαμηλή στα netflix κτλ? εγώ πρέπει να την ανεβάζω τέρμα σχεδόν. υπάρχει κάποια ρύθμιση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...