Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Gvalaor Εγώ έχω το Nokia 8010, με το οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, αλλά έχω πάρει το Terrestrial TV Adapter for Nokia Streaming Box 8000 / 8010, με το οποίο δεν είμαι ευχαριστημένος!!! Λειτουργεί, αλλά έχει θεματάκια. Ψάξε και στο Amazon, από κάτω γράφουν σχόλια όσοι το έχουν αγοράσει. Αν τα είχα διαβάζει και εγώ πριν πάρω το δικό μου, θα γλίτωνα από το να πετάξω τα χρήματα μου.

Μπορεί το Satellite που θέλεις εσύ να μην έχει θέματα... Αλλά για καλό και για κακό, ρίξε πρώτα μία ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, τα είδα τα θεματάκια για το επίγειο στο γερμανικό amazon. Απλά δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχες εμπειρίες από Ελλάδα. Ούτε φυσικά κάτι σχετικά με το δορυφορικό καλώδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραψτε ρε παιδες τι θεματακια εχει, μην τρεχουμε στο γερμανικο αμαζον!

@Gvalaor δεν ξερω τι μενου εχει αλλα λογικα θα μπορεις να δεις μόνο τα ελευθερα δορυφορικά καναλια. δεν ξερω αν κυκλοφορουν συμβατα apps που να μπορεις να αξιοποιησεις καπως αλλιως το sat adapter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Gvalaor said:

Ναι, τα είδα τα θεματάκια για το επίγειο στο γερμανικό amazon. Απλά δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχες εμπειρίες από Ελλάδα. Ούτε φυσικά κάτι σχετικά με το δορυφορικό καλώδιο.

μόνο ελεύθερα δορυφορικά που είναι ελάχιστα τώρα πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

μόνο ελεύθερα δορυφορικά που είναι ελάχιστα τώρα πια

μμμ...μάλιστα! Αν ισχύει αυτό, δεν αξίζει. Κρίμα γιατί θα ήταν μεγάλο προτέρημα του box το να μπορείς να απαλλαγείς από το άθλιο interface της nova.

 

@kallair Αν δεν κάνω λάθος, είχα δει ότι δεν σκανάρει καν τα επίγεια κανάλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα ήρθε και η αναβάθμιση στο Νokia TV box 8000
Πατάμε και βλέπουμε.

spacer.png

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Σήμερα ήρθε και η αναβάθμιση στο Νokia TV box 8000
Πατάμε και βλέπουμε.

spacer.png

μυστήρια πράγματα....το ΄΄παλιό΄΄ 8000 πήρε ΑTV12 ενώ το ΄΄νεο΄΄ 8010 πήρε update της 11 !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

μυστήρια πράγματα....το ΄΄παλιό΄΄ 8000 πήρε ΑTV12 ενώ το ΄΄νεο΄΄ 8010 πήρε update της 11 !

Μία από τα ίδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω ένα Google chromecast, πλην όμως δεν καταλαβαίνω αν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω με iPhone (και ipad) για να  κάνω mirroring ταινίες/σειρές από το Apple tv+, του οποίου είμαι και συνδρομητής.

Συμπληρωματικά, θα ήθελα να ξέρω τι δεν θα μπορώ να έχω, σε αντίθεση με τη συσκευή και χρησιμοποιώντας ένα Android κινητό.

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ξέρουν και ασχολούνται με το θέμα, υπάρχει ένα ωραίο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει πολλά πράγματα σε android tv box και Android Smart TV. Για οποιον θελει να το δει ειναι αυτο:

[TOOL] All-in-One tool for Windows. Android TV Tools v2
https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/1ajkxbk/tool_allinone_tool_for_windows_android_tv_tools_v2/

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xristaras1925

 

Ενδιαφέρον εργαλείο, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με το box. Το δοκίμασα σε 3 διαφορετικά. Βρίσκει την IP, δείχνει να συνδέεται, αλλά όταν δίνω κάποια εντολή, μου βγάζει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχει στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Gvalaor είπε

@xristaras1925

 

Ενδιαφέρον εργαλείο, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με το box. Το δοκίμασα σε 3 διαφορετικά. Βρίσκει την IP, δείχνει να συνδέεται, αλλά όταν δίνω κάποια εντολή, μου βγάζει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχει στο site.

Δοκίμασες και μέσω καλωδίου ? Εγώ συνδέομαι πρώτα με το AdbApp Control ασύρματα, και μετά ανοίγω το προγραμμα και δουλεύει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...