Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Πόσο κοντά στο router το είχες; Στα  δυόμιση μέτρα με τοίχο μου κάνει μανούρες. Σε 50VDSL γραμμή που πάει σφαίρα.

Είπα να δω καμιά ταινία και όχι να ψάχνομαι με ρυθμίσεις και rom και ram, root και unrooted συνέχεια με δαύτο.

Το είχα καμία 10αρια μέτρα και έπιανε μια χαρά. Τώρα εγώ σ ξαναλέω δεν είχα κανένα θέμα μέχρι που έκανε ένα update και έγινε αυτή η βλακεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Περάστε ενα καλώδιο ethernet ή βάλτε κανα wifi stick. 5-10 ευρώ μαξ αντίστοιχα. Ίσως φταίει κάτι μέσα στις ρυθμίσεις ακόμα και του ρούτερ ( wifi settings , channel κλπ ).

Τα έχω κάνει αυτά με τα κανάλια. Βελτιώνετε λίγο η κατάσταση αν αλλάξω το επίπεδο ασφαλείας στο router.

Δυστυχώς πρέπει να δουλεύει ασύρματα. Άλλωστε για αυτό το αγόρασα. Δεν γίνεται όλες οι άλλες συσκευές να δουλεύουν τέλεια και εδώ να έχουμε θέμα.

Αν του βάλω wifi stick πάλι δεν κάνουμε κάτι αφού η μία θύρα usb καταλαμβάνεται.

Το update το τελευταίο εγώ δεν το έχω πάρει. Μάλιστα υπήρχε ανάλογο θέμα γύρω στον Δεκέμβρη με πρόβλημα με το τότε update. Σε μένα δεν το είχε παρουσιάσει. με το wifi δεν είχα ασχοληθεί γιατί το χρησιμοποιούσα κυρίως ως media player.  Μάλιστα έλεγα το μηχανάκι τα σπάει. Τι μ@λακίες γράφουν και λένε. Είχε ανέβει και σχετικό video για να αποφευχθεί το κόλλημα.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mr.Vox είπε

Τα έχω κάνει αυτά με τα κανάλια. Βελτιώνετε λίγο η κατάσταση αν αλλάξω το επίπεδο ασφαλείας στο router.

Δυστυχώς πρέπει να δουλεύει ασύρματα. Άλλωστε για αυτό το αγόρασα. Δεν γίνεται όλες οι άλλες συσκευές να δουλεύουν τέλεια και εδώ να έχουμε θέμα.

Αν του βάλω wifi stick πάλι δεν κάνουμε κάτι αφού η μία θύρα usb καταλαμβάνεται.

Τα update εγώ δεν το έχω πάρει. μάλιστα υπήρχε ανάλογο θέμα γύρω στον Δεκέμβρη με πρόβλημα με το τότε update. Σε μένα δεν το είχε παρουσιάσει. με το wifi δεν είχα ασχοληθεί γιατί το χρησιμοποιούσα κυρίως ως media player. Είχε ανέβει και σχετικό video για να αποφευχθεί το κόλλημα.

Πιθανότατα είναι θέμα ρουτερ. Ποιο έχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το router είναι το ZXDSL931Vll του ΟΤΕ.
Αλλά δεν γίνεται να δουλεύουν όλα τα άλλα σωστά με τη μία και με το beelink να έχουμε θέμα.
Ακόμα και ένα Χ96mini λειτουργεί σωστά.
Θα το δούμε το θέμα και θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Ίσως έπεσα σε ελαττωματικό.

http://www.bee-link.com/Beelink-376-1-1.html

Δες και εδώ. Εις υγείαν των κουπονάδων.

https://goo.gl/1H2UMQ

Αυτα ειναι για το απλο GT1 και οχι το ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Το router είναι το ZXDSL931Vll του ΟΤΕ.
Αλλά δεν γίνεται να δουλεύουν όλα τα άλλα σωστά με τη μία και με το beelink να έχουμε θέμα.
Ακόμα και ένα Χ96mini λειτουργεί σωστά.
Θα το δούμε το θέμα και θα επανέλθω.

ΖΤΕ εχω κ γω, σάπιο wifi, έχω παρόμοιο μοντέλο. Έχουν γενικά προβληματικό wifi τα περισσότερα -εμπορικα- τέτοια μοντεμ. Με εξαίρεση το speedpoint που δίνει τελευταία ο ΟΤΕ

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O OTE δέχθηκε να μου το αλλάξει αλλά θέλει να με βάλει σε ευρωζωνική τηλεφωνία.

Θα μου πεις κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό.

Ερώτηση

Εντάξει σάπιο αλλά οι άλλες συσκευές πως δουλεύουν μια χαρά;

Στο μεταξύ το beelink λέει Σήμα εξαιρετικό. Μετά 65Mbps και ξαφνικά αδυναμία σύνδεσης και άντε πάλι τα ίδια.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάς ότι παίζει ρόλο τι τσιπ φοράει το μόντεμ κ το μποξακι. Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να μην συνεργάζονται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, villasg είπε

Αυτα ειναι για το απλο GT1 και οχι το ultimate

Nαι σωστά. Αλλά χει θεματάκια και το ultimate

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Nαι σωστά. Αλλά χει θεματάκια και το ultimate

Το θκομ δεν εχει κανενα ! ! !
Βασικα παιζουν διαφορες αναλογα με το SN που εχουν απο κατω ( αλλο wifi chip μεσα ) , αλλα με την 706 rom δουλευουν ολα αψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δω πάλι το θέμα όταν γυρίσω Αθήνα. από δευτέρα.. 

Απλά μου έχει βγάλει λίγο το λάδι.

Αντίστοιχα ένα miniX96 κάνει όλα όσα υπόσχεται και δεν με έχει ταλαιπωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Πόσο κοντά στο router το είχες; Στα  δυόμιση μέτρα με τοίχο μου κάνει μανούρες. Σε 50VDSL γραμμή που πάει σφαίρα.

Είπα να δω καμιά ταινία και όχι να ψάχνομαι με ρυθμίσεις και rom και ram, root και unrooted συνέχεια με δαύτο.

Το έχω ένα μήνα με 3 kodi builds και ποτέ δεν είχα θέμα με Wi-FI κλπ. Κορυφαίο μηχάνημα το μόνο ενοχλητικό που βρίσκω είναι ότι αν το αφήσω πολύ ώρα και μπει σε κατάσταση αναστολής τότε για να το ανοίξω πρέπει να χρησιμοποιήσω το κοντρόλ που δίνει και όχι της smart tv που διαθέτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι λετε το gt1 αν εξαιρεσουμε  το νετφλιξ ειναι μηχανακι που τα σπαει

 

φιλε η εχεις προβλημα με μοντεμ σου η εχεις ελαττωματικο  κουτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για netflix κυρίως το θέλω.

To modem δεν γίνεται να έχει πρόβλημα αφού όλες οι άλλες συσκευές λειτουργούν σφαίρα.

Εκτός αν το beelink έχει προτίμηση σε άλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...