Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω κι εγώ ένα ΚΙΙΙ προ με στοκ ρομ αλλά οταν πάω να περάσω οποιοδήποτε .apk μου βγάζει "Cannot parse file" ή κάτι τέτοιο.

 

Ξέρετε τι φταίει;

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Έχω κι εγώ ένα ΚΙΙΙ προ με στοκ ρομ αλλά οταν πάω να περάσω οποιοδήποτε .apk μου βγάζει "Cannot parse file" ή κάτι τέτοιο.

Ξέρετε τι φταίει;

Ευχαριστώ!!!

Λοιπον , αν το κανει σε ολα τα .apk κοιταξε αν εχεις ενεργοποιησει τις αγνωστες πηγες , η ακομα μηπως δεν κατεβαινουν ολοκληρωμενα τα αρχεια  η μηπως το προκαλει καποιο Antivirus!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Λοιπον , αν το κανει σε ολα τα .apk κοιταξε αν εχεις ενεργοποιησει τις αγνωστες πηγες , η ακομα μηπως δεν κατεβαινουν ολοκληρωμενα τα αρχεια  η μηπως το προκαλει καποιο Antivirus!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα ενεργοποιημένο τις άγνωστες πηγές κι έκανε πάλι το ίδιο. Τελικά τα κατάφερα όταν κατέβασα το αρχείο κατευθείαν απ'το ΚΙΙΙ προ.

 

Τώρα παίζει και σε μένα το άσπρο Νετφλιξ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mparaxir είπε

Καλημερες μου εστηλε απάντηση η acemax και επειδη μπορεί να έχουμε mecool αλλα στην ουσία στοκ ρομ φοράμε οι περισσότεροι στο kiii pro μου εστηλε λινκ. Το ειδα τωρα το πρωί στην δουλειά οποτε δεν μπορώ να το δοκιμάσω ορίστε το λινκ

https://drive.google.com/open?id=1ACwTopKt6Tbb-j8fyrDomeU1HkW4AHPf

Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει οντος έφτιαξε το Netflix; ορίστε και απο το επίσημο σαιτ τους το εχουν βαλει. 

http://www.acemax.net.cn/blog/how-to-solve-kiii-pro-netflix-stop-working-107.html

Λειτουργεί σε m8s pro + plus. Ευχαριστούμε πολύ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που ειχε ή εχει το Gs1 της beelink να μας πει εντυπωσεις για το tv box οσο αφορα :
α) την αντοχη του στο χρονο
Β) την ικανοτητα να παιζει αρχεια 1080p και 4κ χωρις προβληματα (λοξυγκα) και kodi 
γ) αν ανεβαζει θερμοκρασιες 
δ) αν το λογισμικο του λειτουργει χωρις προβληματα 
ε) εχει wifi δυνατο η εστω αξιοπρεπες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, powerup είπε

Υπαρχει καποιος που ειχε ή εχει το Gs1 της beelink να μας πει εντυπωσεις για το tv box οσο αφορα :
α) την αντοχη του στο χρονο
Β) την ικανοτητα να παιζει αρχεια 1080p και 4κ χωρις προβληματα (λοξυγκα) και kodi 
γ) αν ανεβαζει θερμοκρασιες 
δ) αν το λογισμικο του λειτουργει χωρις προβληματα 
ε) εχει wifi δυνατο η εστω αξιοπρεπες .

Αν πάνω δεξια στην αναζήτηση γράψεις GS1 θα βρεις αναρτήσεις με review και απαντησεις για τα ερωτήματα σου

Τι εννοείς αντοχή στον χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

εχω το μινι m8s 905,2gb ram,8gb  και θελω κατι ποιο καινουργιο γιατι εχω android 5 ,

τι προτεινετε μεχρι 50-60 ευρω , το xiaomi η καποιο αλλο ?

μονο ταινιες kodi το χρησιμοποιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα. Έχω το Beelink GT1 Ultimate και μερικές στιγμές η οθόνη ξαφνικά γίνεται τελείως ροζ με τον ήχο να συνεχίζει να παίζει. Έχω σκεφτεί να αγοράσω άλλο HDMI cable από αυτό που έχει μήπως λύσει το πρόβλημά μου. Εσείς τι λέτε; 

Υ.Γ. Για επιβεβαίωση  HDMI to HDMI καλώδιο δεν θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα. Έχω το Beelink GT1 Ultimate και μερικές στιγμές η οθόνη ξαφνικά γίνεται τελείως ροζ με τον ήχο να συνεχίζει να παίζει. Έχω σκεφτεί να αγοράσω άλλο HDMI cable από αυτό που έχει μήπως λύσει το πρόβλημά μου. Εσείς τι λέτε; 

Υ.Γ. Για επιβεβαίωση  HDMI to HDMI καλώδιο δεν θέλει;

ΠΟΥ στο κάνει αυτό και υπο ποιες συνθήκες. 

Αν πχ στο κάνει και σε άσχετη οθόνη, πχ ενω εισαι στη home, τοτε ξεκινάς απο το καλώδιο που ειναι και το πιο προσβάσιμο. Μπορει όμως να ειναι και στην τηλεοραση αλλα και στη rom, οπως επισης και στο hardware του box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isay είπε

ΠΟΥ στο κάνει αυτό και υπο ποιες συνθήκες. 

Αν πχ στο κάνει και σε άσχετη οθόνη, πχ ενω εισαι στη home, τοτε ξεκινάς απο το καλώδιο που ειναι και το πιο προσβάσιμο. Μπορει όμως να ειναι και στην τηλεοραση αλλα και στη rom, οπως επισης και στο hardware του box. 

Τυχαία το κάνει σε ανύποπτο χρόνο. Αρχικά το έκανε συχνότερα τώρα έχει μειωθεί ο ρυθμός εμφάνισης του φαινομένου. Αν κλείσω το tv box και τη τηλεόραση εξαφανίζεται για αρκετές ώρες. Μερικές φορές φτιάχνει και μόνο του βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeAl92 είπε

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα. Έχω το Beelink GT1 Ultimate και μερικές στιγμές η οθόνη ξαφνικά γίνεται τελείως ροζ με τον ήχο να συνεχίζει να παίζει. Έχω σκεφτεί να αγοράσω άλλο HDMI cable από αυτό που έχει μήπως λύσει το πρόβλημά μου. Εσείς τι λέτε; 

Υ.Γ. Για επιβεβαίωση  HDMI to HDMI καλώδιο δεν θέλει;

Μηπως εχεις καποια παλια φιλιπς η σονυ τβ;
Σου το εκανε απο την αρχη η ξαφνικα μετα απο λιγο η πολυ καιρο;
Την ωρα που το κανει ,αν βγαλεις το καλωδιο και το ξαναβαλεις επανερχεται στο νορμαλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Μηπως εχεις καποια παλια φιλιπς η σονυ τβ;
Σου το εκανε απο την αρχη η ξαφνικα μετα απο λιγο η πολυ καιρο;
Την ωρα που το κανει ,αν βγαλεις το καλωδιο και το ξαναβαλεις επανερχεται στο νορμαλ;

Όχι καινούργια 4Κ Samsung Tv 55 ιντσών έχω. Αρχικά όπως είπα το έκανε πιο τακτικά από ότι τώρα. Αν βγάλω και βάλω ξανά το καλώδιο δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα, μόνο αν κλείσω το tv box με απενεργοποίηση, μπορώ να λύσω το πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...