Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

παιδιά ποια είναι η rom απο xda που λέτε ? Κάποιο Link ?

Εγω να σου δωσω link αλλα ειναι μονο φια το συγκεκριμένο mecool kiii pro ειναι πολυ καλη σε σχεση με την μαμα αλλα εχει ενα θεμα δεν δουλεύει το  Netflix με το ασπρο πλαίσιο δουλεύει μονο το Netflix με το μαυρο πλαίσιο 

22 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Διαβασε εδω : https://androidpctv.com/netflix-hd-4k-hdr-android-guide-tvbox/
τι λεει για το Netflix
Και εδω :


κοιτα και τσεκαρισε με τι ποιοτητα βλεπεις στο μαυρο!

Πως να το τσεκαρω με τι ποιότητα βλέπω στο μαύρο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mparaxir είπε

Εγω να σου δωσω link αλλα ειναι μονο φια το συγκεκριμένο mecool kiii pro ειναι πολυ καλη σε σχεση με την μαμα αλλα εχει ενα θεμα δεν δουλεύει το  Netflix με το ασπρο πλαίσιο δουλεύει μονο το Netflix με το μαυρο πλαίσιο 

Πως να το τσεκαρω με τι ποιότητα βλέπω στο μαύρο; 

Μπαινεις στην εφαρμογη πατας αναζητηση και κοιτας τι γραφει αυτος μετα το 0:35!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mparaxir είπε

 

Πως να το τσεκαρω με τι ποιότητα βλέπω στο μαύρο; 

Με τον παρακάτω τρόπο βλέπεις τη μεγιστη αναλυση που πιάνει το box με την εφαρμογή που τρέχεις. 

Πχ με το μαυρο θα μείνεις σε SD, με το ασπρο θα φτάσεις πιο ψηλά (αν επαιζε σε σενα) αναλογα με τη γραμμή και την οθόνη σου

https://www.insomnia.gr/forums/topic/480400-επιλογή-android-tv-box/?page=219&tab=comments#comment-56213847

15 ώρες πριν, mparaxir είπε

Εντιτ ειδα οτι ο τύπος στο φόρουμ xda developers εβγαλε καπακι καινουργια ρομ μπας και ειδε τα μυνηματα περί netflix και διόρθωσε τίποτα θα ενημερώσω οταν σχολασω απο την δουλειά και θα ανεβάσω και φωτο

Είδα οτι εμφανιζει κανονικα L1 αλλά δεν εχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη rom, μια και δεν εχω τετοιο μηχανακι.

Αφου το "εχεις" με τις roms, θα σου προτεινα να βάλεις και την επομενη που έβγαλε, αλλά επισης σου προτεινω σφόδρα να δοκιμάσεις και τις custom roms του freaktab (και την android TV αλλά και την ΜΗ android tv). Στο λεω γιατί γενικά ειμαι πολύ ικανοποιημενος απο τις roms που ανεβαίνουν στο freaktab για διαφορα μηχανάκια (oxi μονο mecool)

Διαβασε τις οδηγίες του πριν ξεκινήσεις και μην χρησιμοπιήσεις την τελευταία εκδοση του ασπρου netflix (γενικά κάνε δοκιμες)

Android TV -> http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/680075-rom-mecool-acemax-kiii-pro-scv1-atv-android-tv-version

Κανονική έκδοση -> http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/647317-rom-mecool-acemax-kiii-pro-scv1-normal-android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην το κουράζω έβαλα και την καινούργια ρομ που έβγαλε ο τυπος τίποτα και τωρα. 

Τωρα ξενερωσα που μου είπες οτι με το μαύρο θα μεινω σε ποιότητα sd εγω θέλω να βλέπω hd. 

Μάλιστα οποτε παει για ξήλωμα η ρομ κοίτα ειναι λιγο ποιο πολύπλοκη η διαδικασία απο το freaktab μάλλον μέσω υπολογιστή. 

Μάλλον θα κανω ενα restore την μαμα ρομ που την ειχα κρατησει backup

Να εχω και το άσπρο netflix και να αναβαθμίζετε αυτόματα. 

Εντιτ λοιπόν έβαλα μετά απο ψάξιμο την μαμα ρομ αυτή που φόραγα και δούλευε κανονικά το Netflix άσπρο μπηκε μια χαρά γιατί εκανα restore από το twpr recovery και την ξαναπέρασα από πανω την στοκ. 

Λοιπον στο playstore εμφανίζει κανονικά το άσπρο neftlix για να το κατεβάσω α ωραια λέω μια χαρά το κατεβάζω κανω εγκατάσταση κανονικά παει να ξεκινήσει και τρωω την πρώτη κρυαδα βγάζει error NW-6-404 γκουγκλαρω να δω τι παίζει διαβάζω ξενα φόρουμ. ποιο παλια έκδοση neftlix να βαλω βγαζει παλι το ιδιο error μετα απο ψαξιμο αρκετό επειδη αναβαθμιστηκε το playstore κάτι γίνεται και μπλοκάρει πλέον αρα εν μερη τσαμπα δουλειά έκανα βέβαια μήπως βγει αναβαθμιση του netflix και λυσει το θεμα; αφου πλεον με την στοκ ρομ το βγάζει κανονικά στο playstore και κανει κανονικά αναβαθμίσεις εστηλα και ενα email στην acemax με το πρόβλημα μπας και δώσουν καμία λύση. 

Καμια σκέψη άλλη παιδιά ευπρόσδεκτη 

Επεξ/σία από mparaxir
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, mparaxir είπε

Για να μην το κουράζω έβαλα και την καινούργια ρομ που έβγαλε ο τυπος τίποτα και τωρα. 

Τωρα ξενερωσα που μου είπες οτι με το μαύρο θα μεινω σε ποιότητα sd εγω θέλω να βλέπω hd. 

Μάλιστα οποτε παει για ξήλωμα η ρομ κοίτα ειναι λιγο ποιο πολύπλοκη η διαδικασία απο το freaktab μάλλον μέσω υπολογιστή. 

Μάλλον θα κανω ενα restore την μαμα ρομ που την ειχα κρατησει backup

Να εχω και το άσπρο netflix και να αναβαθμίζετε αυτόματα. 

Εντιτ λοιπόν έβαλα μετά απο ψάξιμο την μαμα ρομ αυτή που φόραγα και δούλευε κανονικά το Netflix άσπρο μπηκε μια χαρά γιατί εκανα restore από το twpr recovery και την ξαναπέρασα από πανω την στοκ. 

Λοιπον στο playstore εμφανίζει κανονικά το άσπρο neftlix για να το κατεβάσω α ωραια λέω μια χαρά το κατεβάζω κανω εγκατάσταση κανονικά παει να ξεκινήσει και τρωω την πρώτη κρυαδα βγάζει error NW-6-404 γκουγκλαρω να δω τι παίζει διαβάζω ξενα φόρουμ. ποιο παλια έκδοση neftlix να βαλω βγαζει παλι το ιδιο error μετα απο ψαξιμο αρκετό επειδη αναβαθμιστηκε το playstore κάτι γίνεται και μπλοκάρει πλέον αρα εν μερη τσαμπα δουλειά έκανα βέβαια μήπως βγει αναβαθμιση του netflix και λυσει το θεμα; αφου πλεον με την στοκ ρομ το βγάζει κανονικά στο playstore και κανει κανονικά αναβαθμίσεις εστηλα και ενα email στην acemax με το πρόβλημα μπας και δώσουν καμία λύση. 

Καμια σκέψη άλλη παιδιά ευπρόσδεκτη 

Σήμερα πήγα να ανοίξω  το Netflix και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεις δοκίμασα παλιές εκδόσεις της rom  δεν δουλεύει τίποτα πάλι το ίδιο σφάλμα μίλησα με support του Netflix τίποτα δοκίμασα παλιές εκδόσεις του Netflix τίποτα έχω το mecool m8s pro w με Android TV αν βρεις κάποια λύση ενημέρωσε αν μπορείς 

Επεξ/σία από chrismilo91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrismilo91 είπε

Σήμερα πήγα να ανοίξω  το Netflix και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεις δοκίμασα παλιές εκδόσεις της rom  δεν δουλεύει τίποτα πάλι το ίδιο σφάλμα μίλησα με support του Netflix τίποτα δοκίμασα παλιές εκδόσεις του Netflix τίποτα έχω το me cool man pro w με Android TV αν βρεις κάποια λύση ενημέρωσε αν μπορείς 

Τιποτα φιλε δεν εχω βρει λύση ακόμα η μόνη λύση που μπορείς να κάνεις για να βλέπεις netflix ειναι να κατεβάσεις απο το apkmirror το netflix με το μαυρο πλαίσιο αυτό παίζει αλλα ποιότητα sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Τιποτα φιλε δεν εχω βρει λύση ακόμα η μόνη λύση που μπορείς να κάνεις για να βλέπεις netflix ειναι να κατεβάσεις απο το apkmirror το netflix με το μαυρο πλαίσιο αυτό παίζει αλλα ποιότητα sd

αστα να πανε θελω να πιστευω οτι θα βγει καποια αναβαθμιση απο την πλευρα του netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Τα ίδια και σε mecool KIII pro (amlogic 912) απο το πρωί βλέπω Netflix error NW-6-404

ας ελπισουμε να βγει καμια αναβαθμιση ειτε στο google play ειτε στην εφαρμογη του Netflix και να διορθωνει το προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπισουμε μονο μην απλα με τα κλειδώσουν; εχθες μιλαγα με μια από το Netflix και μου έλεγε κανονικά τα tv box επίσημα δεν υποστηρίζουν μπορει να έλεγε και παπατζες, εγω παντος εστηλα εμαιλ και στην μαμα εταιρεία την acemax λέγοντας το πρόβλημα για το Netflix μπας και βγαλουν καμια καλύτερη αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Ας ελπισουμε μονο μην απλα με τα κλειδώσουν; εχθες μιλαγα με μια από το Netflix και μου έλεγε κανονικά τα tv box επίσημα δεν υποστηρίζουν μπορει να έλεγε και παπατζες, εγω παντος εστηλα εμαιλ και στην μαμα εταιρεία την acemax λέγοντας το πρόβλημα για το Netflix μπας και βγαλουν καμια καλύτερη αναβάθμιση 

Το θεμα ειναι να καταλαβουμε τι ευθυνεται για το error αυτο. Απο την στιγμη που τα boxακια ειναι DRM L1 δεν νομιζω να εχει να κανει με αυτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...