Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@gat0s814Ισχύει ότι ακόμα και τα Beelink, τα οποία θεωρούνται πιο "premium" android tv boxes μπορούν να φανε ban από το Νετφλιξ; Αληθεύει κάτι τέτοιο; 

*στο freaktab διάβασα κάποια ποστ

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

@gat0s814Ισχύει ότι ακόμα και τα Beelink, τα οποία θεωρούνται πιο "premium" android tv boxes μπορούν να φανε ban από το Νετφλιξ; Αληθεύει κάτι τέτοιο; 

*στο freaktab διάβασα κάποια ποστ

ΦΥΣΙΚΑ ....!
Οταν ο admin στο φορουμ τους λεει σε απαντηση χρηστη οτι το GTmini-A δεν ειναι Google certified και μετα απο λιγο καιρο αυτη η απαντηση ..... δεν υπαρχει (!) τοτε ... κατι γινεται!
Απλα για το μονο νομιζω πως ξεχωριζουν τα μποξακια τους ειναι η υποστηριξη και πλεον και η ποιοτητα  !
Και λεω πλεον γιατι τα πρωτα τους Android  tv box δεν ηταν και κατι τo ιδιαιτερο (απο θεμα ποιοτητας) .... !

Επεξ/σία από gat0s814
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2019 στις 4:11 ΜΜ, mbatzio είπε

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το αντικείμενο, για nova go κ ote tv go έχει να προτείνει κάνεις κάτι;

Αν ''πιανουν'' τα χερια σου θα εχεις πολλες επιλογες....
Αν δεν πιανουν τοτε η Xiaomi ειναι μονοδρομος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψάχνω κανένα tv box με επεξεργαστή της προκοπής. 

Όλο κάτι amlogic βλέπω κτλπ... 

Δεν έχει βγει κανένα με snapdragon; 

Το θέλω για ταινίες, σερφαρισμα, και κανένα παιχνίδι στην tv. 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, John-lamia είπε

Παιδιά ψάχνω κανένα tv box με επεξεργαστή της προκοπής. 

Όλο κάτι amlogic βλέπω κτλπ... 

Δεν έχει βγει κανένα με snapdragon; 

Το θέλω για ταινίες, σερφαρισμα, και κανένα παιχνίδι στην tv. 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλό; 

Με Snapdragon .... OXI
Αρα .... θα πας σε Amlogic S905X2 για κατι value for money!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη tv box.Καταρχην δεν με ενδιαφερει το netflix το θελω για live agones kodi ταινιες.Δεν ειμαι ασχετος με τν box δηλαδη μπορω να περασω ενα custom firmware απλα δυσκολευομαι στην επιλογη.Π.χ εχω ενα mecool m8s pro μαμα rom και δεν εχω παραπονο για αυτα που το θελω.Τωρα δεν μπορω να αποφασισω τι να παρω και εδω θελω την βοηθεια σας γιατι παιζουν πολλες προσφορες.Απο τη μια λεω να παρω tv box με s912 παιζει και προσφορα to m8s pro l σε καλη τιμη 30 ευρω περιπου αλλα το ξερω ειναι με android 7 και δεν μπορει να παρει αναβαθμιση λογω επεξεργαστη.Απο την αλλη λεω να παρω με s905x2 με 4gb ram αλλα δεν μπορω να αποφασισω τι μαρκα να παρω που να εχει και μια υποστηριξη στο λογισμικο.Να παρω π.χ meecol km9 που ειμαι ευχαριστημενος με την mecool να παρω κανενα beelink gt1 mini η  κατι πιο φθηνο σε 905x2 οπως h96 max 2 η να επιλεξω τελος το το δουλευμενο σε καλη τιμη mecool m8s pro l επειδη και με αυτο κανω την δουλεια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Με Snapdragon .... OXI
Αρα .... θα πας σε Amlogic S905X2 για κατι value for money!

Έχεις να προτείνεις κανένα; 

Δεν έχω ιδέα από αυτές τις μάρκες που κυκλοφορουν!!! 

Άσχετα με τα specs που βλέπω δεν ξέρω αν είναι καλά η βγάζουν προβλήματα. 

Αυτό που θέλω είναι ένα τέτοιο μηχάνημά με 4 γιγα μνήμη ddr4, τουλάχιστον 32γιγα χώρο στον σκληρό του, να έχει καλή κάρτα γραφικών, ( όχι καμία Mali 450...)

Bluetooth όπως διποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, John-lamia είπε

Έχεις να προτείνεις κανένα; 

Δεν έχω ιδέα από αυτές τις μάρκες που κυκλοφορουν!!! 

Άσχετα με τα specs που βλέπω δεν ξέρω αν είναι καλά η βγάζουν προβλήματα. 

Αυτό που θέλω είναι ένα τέτοιο μηχάνημά με 4 γιγα μνήμη ddr4, τουλάχιστον 32γιγα χώρο στον σκληρό του, να έχει καλή κάρτα γραφικών, ( όχι καμία Mali 450...)

Bluetooth όπως διποτε. 

Θα απαντησω εμμεσως και στον @sifario...
Αυτην την στιγμη οι Amlogic S905X2 ειναι value for money γιατι και εχουν αρκετη μνημη και εχουν αρκετη αποθηκη και σαν SoC δεν ζεσταινονται καθολου ....
Οι Amlogic S912 με την ARM Mali T820 ηταν οτι καλυτερο ως τωρα σε SoC & GPU αλλα δεν τα πηγαιναν καλα με την ζεστη ..!
Παρεμπιπτοντως η Arm Mali 450 δεν ειναι κακη GPU και ακομα και τωρα ''κελαηδαει'' σε καποιες καλες υλοποιησεις!

Οι Amlogic S905X2 , τωρα , με την ARM Mali G31 GPU , τα πηγαινουν εξαιρετικα σχεδον σε ολους τους τομεις και πλεον σιγα σιγα αποκτουν και πιο καλα λογισμικα...!
Τελος , να πω ξανα , οτι πλεον λιγο καλυτερα ποιοτικως ειναι τα Beelink που επισης εχουν και σχετικα καλη υποστιρηξη...
Απο εκει και υστερα πανω κατω ολα τα μποξακια με τους Amlogic S905X2 ειναι καλα και ας υστερουν σε ποιοτητα και υποστιρηξη...

Σε ''αποζημιωνουν'' ομως με τις πιο χαμηλοτερες τιμες τους και καπως ετσι προχωραει ο μαγικος κοσμος των tv box .....!

Επεξ/σία από gat0s814
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

θέλω για τα δωμάτια του ξενώνα μου ένα Tv box και είδα mecool Tanix και alfawise

π.χ.

https://gr.gearbest.com/tv-box/pp_009591888713.html

https://gr.gearbest.com/tv-box/pp_009857530658.html?wid=1433363

υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω στην επιλογή μου? σκέφτομαι να μη δώσω πάνω απο 50 ευρώ για το καθένα! είναι αρκετά? 

ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...