Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.h96tvbox.com/module/xipblog/single?page_type=post&id=274&rewrite=allwinner-h6-review-6k-h96-mini-h6-tv-box

Αυτό; Τι λέτε; 

Το πρώτο που πήρα ήταν το minix plus. Πριν 2 χρόνια, πήρα το mi box. Θέλω κάτι πιο σύγχρονο.

7 ώρες πριν, John-lamia είπε

Παιδιά ποιος επεξεργαστής είναι καλύτερος; 

Ο RK3328 η ο amlogic 905s2???? 

Δες εδώ σύγκριση https://www.cnx-software.com/2017/11/27/amlogic-s905x-vs-rockchip-rk3328-vs-allwinner-h6/

Επεξ/σία από kaan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kaan είπε

Έχει το ποιο παλιό μοντέλο amlogic. 

Το ποιο καινούριο είναι το s905x2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα δεν ξέρω αν απαντάο στο σωστό θέμα αγόρασα ένα μοχλό για να παίζω παιχνίδια στο τν box δεν μπορώ να παίξω τα παιχνίδια στο τν box συγκεκριμένα ποδόσφαιρο μια βοήθεια; ο μοχλός είναι αυτος Gamesir T1S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Ψάχνω να ανανεώσω το παλιο μου (παναρχαιο) egreat, λογικά κάπου υπαρχει θέμα εδώ μεσα με δαυτο. 

Δεν το βιάζομαι, οπότε θα φαω κανα μηνά μελέτης ακόμα

Προς στιγμήν εχω καταλήξει σε δυο μηχανηματα:

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009460358320.html?wid=1433363&lkid=46339986

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363#goodsDetail

 

Δεν με ενδιαφέρει το νετφλιξ (εκτος αν καταφέρω και το βάλω ευκολα)

Εχω μια σονυ μπραβια 15ετιας και θέλω να την κανω σμαρτ τιβι.

Εχω δυο τρεις περιορισμούς,

Α. Δεν μπορώ να τραβήξω καλώδιο εθερνετ γιατί θα πρέπει να τρυπησω τοίχο, αρα θέλω καλή κεραια wifi

Β. Το μάξιμουμ ποιότητας θα είναι τα 1080p, έτσι και αλλιώς η τιβι δεν βγάζει κάτι παραπάνω.

Γ. Σίγουρα θα βάλω kodi η ότι άλλο πέριξ βρω.

 

Ερώτηση, τα δυο παραπάνω θα με καλυψουν?

Και αν ναι ποιο απο τα δυο?

Ήμουν σε φαση να κινηθώ στα 50 ευρω, αλλά θεώρησα μικρη την υπερβαση να φτάσω τα 70 ευρω με το σκεπτικο ότι μπορει

να παίζει ως έχει και μια πενταετία.

 

Ποιο να πάρω λοιπόν λετε? :d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2019 στις 3:12 ΠΜ, kpins είπε

Άμα γίνει unroot το tv box (οποιοδήποτε) μπορώ μετά να βάλω Netflix και να βλέπω σε Full HD ?

Όχι, πρεπει η εταιρεια να είναι πιστοποιημένη για netflix και να έχει πληρώσει τα δικαιώματα, αν θέλεις netflix πάρε το χιαομι και χωρίς πείραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω το παραπάνω Tv box. Aπo Ελλάδα το βρίσκω στα 55 ευρό . Μπορώ να το βρω σε καλύτερη τιμή από εξωτερικό ? και αν ναι από που ? Επίσης με αυτά τα χρήματα υπάρχει κάποιο καλύτερο Tv box ? H χρίση που το θέλω είναι netflix, youtube , streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thanasiskg είπε

Θέλω να αγοράσω το παραπάνω Tv box. Aπo Ελλάδα το βρίσκω στα 55 ευρό . Μπορώ να το βρω σε καλύτερη τιμή από εξωτερικό ? και αν ναι από που ? Επίσης με αυτά τα χρήματα υπάρχει κάποιο καλύτερο Tv box ? H χρίση που το θέλω είναι netflix, youtube , streaming.

να το παρεις απο εδω, για netflix σε καλη αναλυση ειναι μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδία θελω να βάλω σε μια sony bravia 2ετιας ενα tv box. Το Θέλω καθαρα για iptv μιας που Netflix κλπ τα έχει η tv.

Βλέπω τo mi box s αλλα δε ξέρω αν εχει συμβατότητα μς το κοντρόλ της t.v. Επειδή το κοντρολ του tv box δεν.εχει τα έγχρωμα πλήκτρα. (Πχ μπλε κουμπί για αναζήτηση σε μια ταινια).

Ξέρετε καποιο καλο box που να έχει συμβατότητα με τη σονυ;

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού επέστρεψα το x69 mini γιατί δεν μπορούσα να δω ταινία ούτε από USB flash αλλά και στο Kodi κολλούσε..ψάχνω να πάρω κάτι αξιόπιστο μέχρι 60-70 ευρώ..η χρήση θα είναι Kodi και media player με USB φλασάκι..να πάρω το xiaomi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω εδω 2 εβδομαδες to beelink gt1 mini αγορασμενο απο geekbuying την καινουργια εκδοση B95X με android 9.Επειδη δεν ειχα χρονο να το δοκιμασω το δοκιμαζω εδω και 2 μερες και εχω το εξης προβλημα.Εκει που δουλευει σβηνει δηλαδη σαν να μην ειναι συνδεδεμενο το hdmi αλλα το λαμπακι απο την συσκευη ειναι ανοιχτο σαν να τρωει κολλημα.Το remote control ειναι ενταξει.Αυτο με το εκανε 3 φορες μεχρι τωρα.Σημερα πηρε αναβαθμιση λεω μηπως στρωσει αλλα το ξαναεκανε.Δεν μπορω να πω οταν το κανει οτι δουλευει πολλες ωρες.Οταν το κανει ειμαι συνεχεια σε μια εφαρμογη που εχω για iptv αν παιζει ρολο.Λετε να ειναι hardware αν ειναι να κινησω διαδικασιες και αν παρω τα λεφτα μου

Επεξ/σία από sifario
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...