Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Στα ελληνικά παρακαλω

Σ905Χ3 η Νβιδια σηιελδ για τβ μποξ χωρίς προβλήματα ;

Επεξ/σία από rudd-o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μία πρόταση με Amlogic S922X το A95X-Max-Plus

ψιλοκαγκούρικο μεν , με καλές προδιαγραφές δε !

Επεξ/σία από paiktaras69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολυ διαβασμα εδω σχετικα ειμαι αναμεσα στο

https://www.banggood.com/A95X-F2-S905X2-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_2-Android-4K-TV-Box-Support-HD-Netflix-4K-Youtube-p-1472187.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=43100&cur_warehouse=CN

και στο

https://www.banggood.com/HK1-Play-Amlogic-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-EMMC-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_1-Android-9_0-4K-H_265-TV-Box-p-1468021.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

Ποιο απο τα δυο προτεινεται η αλλες προτασεις και επισης πως ξεχωριζεις αν καποιο ειναι atv η android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, όλα αυτά τα tv box εκτος από το streaming, με την αναπαραγωγή video αρχείων πώς τα πάνε; Πχ αρχεία mts από βιντεοκάμερα τα παίζουν, όπως τα παλιά   καλά media players.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

πήρα το παρακάτω TV BOX για Netflix και ταινίες από USB αλλά απ'ότι κατάλαβα επειδή έχει Android μπορώ να κατεβάσω και παιχνίδια?

π.χ. μπορώ να βάλω τα mame32 που παίζαμε στα νιάτα μας για να παίζουν τα μικρά μου? επίσης μπορώ να συνδέσω κάποια χειριστήρια?  

https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-p-1471898.html?rmmds=myorder&ID=533601&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Καλησπέρα,

πήρα το παρακάτω TV BOX για Netflix και ταινίες από USB αλλά απ'ότι κατάλαβα επειδή έχει Android μπορώ να κατεβάσω και παιχνίδια?

π.χ. μπορώ να βάλω τα mame32 που παίζαμε στα νιάτα μας για να παίζουν τα μικρά μου? επίσης μπορώ να συνδέσω κάποια χειριστήρια?  

https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-p-1471898.html?rmmds=myorder&ID=533601&cur_warehouse=CN

Ναι σε όλα ... εκτός από αυτό με το netflix. Χλωμό ως απιθανο να ειναι netflix certified. 

Οταν το δοκιμάσεις στα χέρια σου, διορθωσε με αν κανω λαθος γιατί ενδιαφερει και αλλους

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

έχω 10 μήνες το Mecool K III Pro. Πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του αλλά εδώ και μερικές βδομάδες μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Όταν το ανοίγω από το τηλεκοντρόλ και αλλάζω source στην τηλεόραση μου (μια LG ενός χρόνου) για να δω το TV Box δε μου βγάζει σήμα στη τηλεόραση όσο κι αν περιμένω, πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι τώρα. Αν βγάλω βάλω το HDMI καλώδιο από το box τότε παίρνει σήμα η τηλεόραση.

Τι έχω κάνει:

  • Έχω αλλάξει HDMI καλώδιο
  • Έχω αλλάξει HDMI θύρα στην τηλεόραση
  • Έχω κάνει reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το TV Box και το έστησα από την αρχή.

Και τίποτα.

Φαντάζομαι ότι δεν είναι software το θέμα, αλλά δε μπορώ και να σκεφτώ τι άλλο να κάνω από το να βγάζω-βάζω το καλώδιο κάθε μέρα.

Έχει κανένας αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2019 στις 2:23 ΠΜ, isay είπε

Ναι σε όλα ... εκτός από αυτό με το netflix. Χλωμό ως απιθανο να ειναι netflix certified. 

Οταν το δοκιμάσεις στα χέρια σου, διορθωσε με αν κανω λαθος γιατί ενδιαφερει και αλλους

Το δοκίμασα και όλα ok με το Netflix, παίζει μια χαρά μέσω wifi με υπότιτλους κτλ.

Τώρα όσο αφορά τα παιχνίδια που μπορώ να εγκαταστήσω βάζω ότι θέλω μόνο από Google Play ή υπάρχει και άλλος τρόπος? 

Όσο αφορά τα χειριστήρια μήπως έχεις κάτι αξιόλογο να μου προτείνεις?

Επεξ/σία από tasos9791
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Το δοκίμασα και όλα ok με το Netflix, παίζει μια χαρά μέσω wifi με υπότιτλους κτλ.

👌

 

3 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Τώρα όσο αφορά τα παιχνίδια που μπορώ να εγκαταστήσω βάζω ότι θέλω μόνο από Google Play ή υπάρχει και άλλος τρόπος? 

To tv box ειναι ακριβώς σαν το κινητό σου (με λιγο διαφορετικό interface). Μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές απο το play store οπως επισης να εγκαταστήσεις εφαρμογές βρίσκοντας τα αντιστοιχα APKs (προσοχή τις πηγές σου γιατί κυκλοφορουν πολλά μολυσμένα)

 

3 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Όσο αφορά τα χειριστήρια μήπως έχεις κάτι αξιόλογο να μου προτείνεις?

Την τελετυαία φορά ειχα δοκιμάσει για λιγο κάποιο φθηνό ενσύρματο αλλα δεδομένου οτι δεν παιζω παιχνίδια, δεν ασχολήθηκα πάνω απο μισή ωρα ΟΠΟΤΕ δεν εχω να σου κανω κάποια σοβαρή προταση. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tasos9791 είπε

Το δοκίμασα και όλα ok με το Netflix, παίζει μια χαρά μέσω wifi με υπότιτλους κτλ.

Τώρα όσο αφορά τα παιχνίδια που μπορώ να εγκαταστήσω βάζω ότι θέλω μόνο από Google Play ή υπάρχει και άλλος τρόπος? 

Όσο αφορά τα χειριστήρια μήπως έχεις κάτι αξιόλογο να μου προτείνεις?

Ότι θα παίζει το netflix θα παίζει. Απλά τα certified είναι αυτά που μπορούν να παίξουν σε 4k και HD αναλύσεις. Θεωρητικά τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 7:47 ΠΜ, cputester1 είπε

Καλημέρα, 

έχω 10 μήνες το Mecool K III Pro. Πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του αλλά εδώ και μερικές βδομάδες μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Όταν το ανοίγω από το τηλεκοντρόλ και αλλάζω source στην τηλεόραση μου (μια LG ενός χρόνου) για να δω το TV Box δε μου βγάζει σήμα στη τηλεόραση όσο κι αν περιμένω, πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι τώρα. Αν βγάλω βάλω το HDMI καλώδιο από το box τότε παίρνει σήμα η τηλεόραση.

Τι έχω κάνει:

  • Έχω αλλάξει HDMI καλώδιο
  • Έχω αλλάξει HDMI θύρα στην τηλεόραση
  • Έχω κάνει reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το TV Box και το έστησα από την αρχή.

Και τίποτα.

Φαντάζομαι ότι δεν είναι software το θέμα, αλλά δε μπορώ και να σκεφτώ τι άλλο να κάνω από το να βγάζω-βάζω το καλώδιο κάθε μέρα.

Έχει κανένας αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Εγω δοκιμασα καμια δεκαρια καλωδια και εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.banggood.com/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-ROM-4K-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1373067.html?currency=EUR&utm_source=criteo&utm_medium=cpc_brand&utm_content=all&utm_campaign=electronics-emea-en&ID=533601&cur_warehouse=CN

Αυτό το ρημάδι  σε αυτά τα λεφτά  (30-40 €), είναι καλό  για τα  streamάδικα sites και λίγο kodi? ή θέλει σκάλισμα πολύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2019 στις 8:30 ΜΜ, tasos9791 είπε

Το δοκίμασα και όλα ok με το Netflix, παίζει μια χαρά μέσω wifi με υπότιτλους κτλ.

Τώρα όσο αφορά τα παιχνίδια που μπορώ να εγκαταστήσω βάζω ότι θέλω μόνο από Google Play ή υπάρχει και άλλος τρόπος? 

Όσο αφορά τα χειριστήρια μήπως έχεις κάτι αξιόλογο να μου προτείνεις?

Netflix σε HD ? Μπορείς να το ελέγξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...