Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, sifario είπε

Το είχα στα υπόψιν ....

Μέχρι που βγήκε το 905x3 και αποφάσισα να κανω υπομονή για αυτο αλλιώς θα είχα παρει το δικο σου.

Σου παρουσιάζει τελικά προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό απόγευμα, φαίνεται ότι έχει δρομολογηθεί επιστροφή των χρημάτων από το banggood ( για ένα χαλασμένο TV BOX A95X F2 που επέστρεψα ) απλά δε βλέπω κάπου επιστροφή των 9.60€ που χάλασα για να το στείλω. Τους είχα επισυνάψει την απόδειξη. Απ'οτι βλέπω έκλεισαν το case.

Τώρα τι κάνουμε;

Το γράφω εδώ για ενημέρωση των υπολοίπων μελών που κοιτάνε για αγορές στο συγκεκριμένο κατάστημα 

IMG_20190821_184847.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#UPDATE

Οι τύποι είναι λαμόγια φουλ. Σε YouTubers κλπ ώστε να τους προωθήσουν μόνο τσι**κια δεν παίρνουν.

Σε μήνυμα που τους έστειλα στο fb, Μίλησα στο τσατ , και λέγαν μαλακιες πως δε βλέπανε τις φωτό ότι ηταν θολές κλπ @@, ενω ήταν πεντακάθαρα όλα. Εστειλα μειλ μετά όπως μου είπε μια από την υποστήριξη πελατών τους. Και ελαβα την απάντηση ότι " ναι οκ καλά μας το γύρισες σε εμάς αλλά δεν επικοινώνησες. Επίσης επιστροφή προϊόντων δεχόμαστε μόνο εντός 14ων ημερών ". Ενώ τους έχω επισυνάψει όλα τα στοιχεία σε pdf απ'το Paypal κάνουν τους χαζούς. Επίσης το paypal από τη στιγμή μου του απάντησε το Banggood ώστε να έρθει μετά σε μένα δίνοντας μου τα στοιχεία αποστολής δεν είχαν κάποια άλλη επαφή φαίνεται και κρίθηκε υπέρ μου η κατάσταση και μου επέστρεψαν τα χρήματα.

Από μένα μακριά από τους συγκεντρωμένους. Φαίνεται μετά το gearbest μπαίνει σε μαύρη λίστα και το banggood

 

IMG_20190823_114352.jpg

IMG_20190823_114452.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω εδώ και χρόνια συνδεδεμένα στις τηλεοράσεις από ένα raspberry pi. Ρεύμα παίρνουν από την θύρα USB της κάθε τηλεόρασης οπότε δεν φαίνονται επιπλέον καλώδια. Οι τηλεοράσεις είναι κρεμασμένες στον τοιχο.

 

Υπάρχει μήπως κανένα android box που θα δουλεύει με τροφοδοσία από USB τηλεόρασης? Δεν θα συνδεθεί πάνω τίποτα παρά μόνο ίσως ο δέκτης για ένα ασύρματο ποντίκι. Ούτε φλασάκια, ούτε σκληροί ούτε τίποτα. Μόνο για Netflix, Plex και Kodi.

 

Υπάρχει κανένα? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Υπάρχει μήπως κανένα android box που θα δουλεύει με τροφοδοσία από USB τηλεόρασης?

Ναι υπαρχει, Tv Dongle λεγονται αυτα. Εχω αγορασει το παρακατω και παιζει πολυ καλα εδω και κανα χρονο, συνδεμενο στη USB της ΤV που γραφει 1.0Α (HDD), σε USB που δινει 0.5Α δεν παιζει.

https://www.banggood.com/H96-Pro-H2-Amlogic-S912-2GB-RAM-16GB-ROM-Mini-PC-TV-Dongle-p-1187723.html?ID=43100&cur_warehouse=CN

Επεξ/σία από Mesqal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2019 στις 8:49 ΜΜ, fingolfingr είπε

Καλησπέρα.

Έχω εδώ και χρόνια συνδεδεμένα στις τηλεοράσεις από ένα raspberry pi. Ρεύμα παίρνουν από την θύρα USB της κάθε τηλεόρασης οπότε δεν φαίνονται επιπλέον καλώδια. Οι τηλεοράσεις είναι κρεμασμένες στον τοιχο.

Υπάρχει μήπως κανένα android box που θα δουλεύει με τροφοδοσία από USB τηλεόρασης? Δεν θα συνδεθεί πάνω τίποτα παρά μόνο ίσως ο δέκτης για ένα ασύρματο ποντίκι. Ούτε φλασάκια, ούτε σκληροί ούτε τίποτα. Μόνο για Netflix, Plex και Kodi.

Υπάρχει κανένα? 

Ευχαριστώ

https://www.skroutz.gr/c/2528/Smart_TV_Stick/m/8326/Amazon.html?from=cat-match&o=amazon+stick

 

 

Στις 21/8/2019 στις 6:58 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Καλό απόγευμα, φαίνεται ότι έχει δρομολογηθεί επιστροφή των χρημάτων από το banggood ( για ένα χαλασμένο TV BOX A95X F2 που επέστρεψα ) απλά δε βλέπω κάπου επιστροφή των 9.60€ που χάλασα για να το στείλω. Τους είχα επισυνάψει την απόδειξη. Απ'οτι βλέπω έκλεισαν το case.

Τώρα τι κάνουμε;

Το γράφω εδώ για ενημέρωση των υπολοίπων μελών που κοιτάνε για αγορές στο συγκεκριμένο κατάστημα 

IMG_20190821_184847.jpg

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, enterhere είπε

Είχα κάνει φυσικά αξίωση στον P/p μόνο την αξία του μποξ γύρισαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Είχα κάνει φυσικά αξίωση στον P/p μόνο την αξία του μποξ γύρισαν

Δεν χάνεις τίποτα να ζητήσεις εκ νέου, την επιστροφή των μεταφορικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, enterhere είπε

 

Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση. Παρόλα αυτά, κοιτάζοντας τις αξιολογήσεις για το μικρό στο skroutz, διαβάζω ότι αν το βάλεις να τροφοδοτείται από το usb της TV λαμβάνεις μήνυμα ότι δεν αρκεί η τάση. Το ίδιο και με κάποιους φορτιστές κινητού.

Αν αφήσουμε το θέμα της τροφοδοσίας στην άκρη.... γενικώς για χρήση με tv είναι πιο εύχρηστο ενα tv box ή ίσως κατι σαν ενα intel compute. Το απλό στα 130€ περίπου

Φίλος πχ έχει ενα xiaomi tv box (με κανονική τροφοδοσία φυσικα) που το πλήρωσε γυρω στα 70€ και κολλάει συνεχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...