Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fingolfingr είπε

Να σου πω. Εγώ την χρησιμοποιώ σπανια και απλά για να περασει η ώρα. Για να δώ καμια παλια σειρά χωρίς να εχω προτιμηση στο επεισόδιο (πχ φιλαρακια). Ανεξαρτητα τι λένε όμως, για να μπορείς να κανεις αναπαραγωγή ή αναμεταδοση περιεχομένου πρεπει να εχεις αδεια. Που συνηθως είναι επι πληρωμή. Οπότε θεωρώ δυσκολο να εχουν πληρωμένα δικαιώματα για όλα αυτά.

Το ότι εχουν site δεν λεει τίποτα. Και τα torrentαδικα εχουν sites. Και υπαρχουν και site που εχουν link με σπασμενα παιχνίδια (εκτός torrent πχ με Links για mega). Αυτό δεν τα κανει νομιμα. 

Χωρις παρεξήγηση και με ολη τη καλη διαθεση. Η μιση Ελλαδα βλεπει συνδρομητικες με σπασμενα. Και οι εταιρεις κανουν πως δεν βλεπουν. Δεν βλεπεις τι γινεται. Απλα μου εκανε εντυπωση που στο Εξωτερικο αυτα τα πιανουν επ αυτοφορω και εδώ στην Ελλάδα δεν τα δινουν ΚΑΝ σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, m.gial είπε

Χωρις παρεξήγηση και με ολη τη καλη διαθεση. Η μιση Ελλαδα βλεπει συνδρομητικες με σπασμενα. Και οι εταιρεις κανουν πως δεν βλεπουν. Δεν βλεπεις τι γινεται. Απλα μου εκανε εντυπωση που στο Εξωτερικο αυτα τα πιανουν επ αυτοφορω και εδώ στην Ελλάδα δεν τα δινουν ΚΑΝ σημασια

Καμία παρεξήγηση. Και με την ιδια εισαγωγή θα ρωτήσω το εξής: από όλα τα στραβά που βλέπεις στην Ελλάδα σου κάνει εντύπωση αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Καμία παρεξήγηση. Και με την ιδια εισαγωγή θα ρωτήσω το εξής: από όλα τα στραβά που βλέπεις στην Ελλάδα σου κάνει εντύπωση αυτό;

ενταξει τωρα μιλαμε για εφαρμογες, σμαρτ τιβι και αλλα πολλα. Ειναι στην ανάλογη κατηγορία. Εγώ ερώτηση έκανα, μπορει η εφαρμογή να είναι και νόμιμη και ασφαλής. Αλλά γενικα όντως μου κάνει πολύ εντύπωση το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε νομιμη, ουτε ασφαλης ειναι (ουτε κ οι υπολοιπες αντιστοιχες προφανως):

https://torrentfreak.com/mobdro-pirate-streaming-app-slammed-in-malware-report-190425/

Αν και βγαινουμε offtopic, ειναι αναμενομενο να συμβαινει αυτο, καθως κανενας δεν προκειται να κατσει να ασχοληθει για την ψυχη της μανας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ocelotgr είπε

Ουτε νομιμη, ουτε ασφαλης ειναι (ουτε κ οι υπολοιπες αντιστοιχες προφανως):

https://torrentfreak.com/mobdro-pirate-streaming-app-slammed-in-malware-report-190425/

Αν και βγαινουμε offtopic, ειναι αναμενομενο να συμβαινει αυτο, καθως κανενας δεν προκειται να κατσει να ασχοληθει για την ψυχη της μανας του.

Φίλε μου ξερεις τι γινεται. Έχει και ο καταναλωτης τα δικια του, και το κυριοτερο οι διαφορες συνδρομητικες εταιρειες, δεν δειχνουν σεβασμο. Δες:

Νοβα+ΟΤΕ+Netflix= 35+25+14=74 ευρω.

Δηλ προσεξε σε βαζουν να δωσεις 74 ευρω για να τα εχεις ολα. Θα μπορουσαν να ισορροπησουν τον ανταγωνισμο, οπως κανουν οι εταιρειες κινητης και σταθερης τηλεφωνιας. Αυτοι εδω δεν το κανουν. Δες και το αλλο τωρα. Το Μαρτιο θα ερθει εδω το Disney+. στην Ελλαδα ( ετσι λενε αλλα καποια στιγμη θα ερθει) και το αστειο της υποθεσης ειναι αν δεν κανω λαθος, οτι το συγκεκριμένο είναι ενσωματωμενο στις πλατφορμες και της νοβα και του οτε τιβι. Δηλαδη εκει τι θα κανει ο αλλος εφοσον εχει παιδια και θελει να δει το καναλι αυτο. Θα πληρωσει παλι? Πρεπει να ισορροπηθει η αγορά στο θεμα των συνδρομητικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ppetr είπε

Γιατι να βλεπει καποιος τοση τηλεοραση? Μεγαλος και μικρος?

Κυριως για τα αθλητικα. Ειδικα τα ΣΚ ειναι γεματο ποδοσφαιρο παγκοσμιως. Για να μην αναφερω την Ευρωλιγκα μεσοεβδομαδα ή το champions League. Aναγκάζεται ο άλλος να τα δει και ολα ανηκουν σε συνδρομητικη τηλεοραση. Έπειτα τωρα με τη καραντινα , θελει να βλεπει ταινιες, για να μην αναφερω αν εχει μικρα παιδια που θελουν να βλεπουν παιδικα καρτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, m.gial είπε

Κυριως για τα αθλητικα. Ειδικα τα ΣΚ ειναι γεματο ποδοσφαιρο παγκοσμιως. Για να μην αναφερω την Ευρωλιγκα μεσοεβδομαδα ή το champions League. Aναγκάζεται ο άλλος να τα δει και ολα ανηκουν σε συνδρομητικη τηλεοραση. Έπειτα τωρα με τη καραντινα , θελει να βλεπει ταινιες, για να μην αναφερω αν εχει μικρα παιδια που θελουν να βλεπουν παιδικα καρτουν

Κανείς δεν σε αναγκάζει. Κι εγώ θέλω να είμαι κάθε μερα για ποτά, να ταξιδευω κλπ αλλα.... δεν βγαίνει το ταμείο. Ο καθενας φτάνει μεχρι εκεί που μπορεί. Το ότι θέλουν τα  παιδια να βλέπουν παιδικά δεν σημαίνει ότι πρεπει να το κανουν κιολας. Δεν λέω, είναι βολική baby sitter η τηλεόραση αλλα.... όχι για ολη την ωρα.

Επίσης, αν καποιος είναι στο σπίτι στην καραντίνα και δεν εργαζεται μπορεί να απασχοληθεί με κατι καλύτερο. Να ανοιξει ενα βιβλίο (εστω μαγειρικής). Να κάνει καποιο οnline σεμινάριο για να εμπλουτίσει το βιογραφικό του. Επιλογές υπαρχουν πολλες.

Επειδή ξεφευγουμε όμως... καλύτερα να κλείσει εδώ το off topic.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Eliaskat είπε

έπεσε η παραγγελία για το 

https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64G-422932.html

από Γερμανική αποθήκη ,

η ερώτηση ειναι η εξης ,  το αφηνω οπως ειναι ή του περναω καποιο αλλο software ?

αν ναι ποιο , και πως ? 

Ευχαριστώ για την βοήθεια 

Slimbox με κλειστά τα μάτια..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα τελικα΄της Χιαομι αν μεινω ευχαριστημενος θα παρω και ακοαμ ενα για τη τηλεόραση.

 

Ήθελα να ρωτήσω χρειάζεται να παραγγείλω και τίποτα άλλο? Πχ καποιο ειδικο καλωδιο usb, ασυρματο πληκτρολογιο ή γενικα καποιο ειδικο καλωδιο για τον αποδωκοποιητη?

Καλωδια HDMI εχω αν χρειαστουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

Ψαχνω και εγω ενα τv box.Εχω διαβασει αρκετα απο τα ποστ που εχουν κανει τα παιδια.Δεν σας κρυβω πτο εχω μπερδευτει λιγο.

Οι απαιτησεις μ βασικα ειναι να ειναι αξιοπιστο οσο γινεται και να μπορω να δω ταινιες,καναλια μεσω web, και τπτ αθλητικα τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου.

Βλεπω οτι παιζει αρκετα της Xiaomi και ειναι και μεσα στα χρηματα που μπορω να διαθεσω

Αν υπαρχει καποια αλλη προταση για να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολυ,Καθως και απο που να κανω παραγγελια ωστε να ερεθι γρηγορα

 

Ευχαριστω

 

 

Επεξ/σία από hf77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Λόγω επαγγέλματος μετακινούμαι συχνά και θέλω στις τηλεοράσεις των σπιτιών να μπορώ εύκολα να τις κάνω smart τι προτείνετε; xiaomi mi box ή amazon fire stick? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hf77 είπε

Καλησπερα,

Ψαχνω και εγω ενα τv box.Εχω διαβασει αρκετα απο τα ποστ που εχουν κανει τα παιδια.Δεν σας κρυβω πτο εχω μπερδευτει λιγο.

Οι απαιτησεις μ βασικα ειναι να ειναι αξιοπιστο οσο γινεται και να μπορω να δω ταινιες,καναλια μεσω web, και τπτ αθλητικα τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου.

Βλεπω οτι παιζει αρκετα της Xiaomi και ειναι και μεσα στα χρηματα που μπορω να διαθεσω

Αν υπαρχει καποια αλλη προταση για να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολυ,Καθως και απο που να κανω παραγγελια ωστε να ερεθι γρηγορα

Ευχαριστω

οσον αφορα το xiaomi αν εξαιρεσεις τα 2gb μνημη, ειναι ενα πιστοποιημενο μηχανημα απο την google, εχει android tv rom η ποιοτητα της εικονας ειναι πολυ ανωτερη απο τα απλα android box, και το κυριοτερο απο ολα παιρνει αναβαθμισεις σε android πραγμα που δεν κανουν πολλα κινεζικα κουτια, εχει ενα δυνατο wifi για αυτους που δεν μπορουν να βαλουν καλωδιο ethernet, αλλα παιρνει ανταπτορα για ethernet με ενα κοστος περιπου 18 ευρω. στα λεφτα που κανει στην ελλαδα 45-48 ευρω ειναι μια πολυ καλη αγορα και μονοδρομος για αυτους που θελουν netflix 4k, novago,otego με κωδικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

οσον αφορα το xiaomi αν εξαιρεσεις τα 2gb μνημη, ειναι ενα πιστοποιημενο μηχανημα απο την google, εχει android tv rom η ποιοτητα της εικονας ειναι πολυ ανωτερη απο τα απλα android box, και το κυριοτερο απο ολα παιρνει αναβαθμισεις σε android πραγμα που δεν κανουν πολλα κινεζικα κουτια, εχει ενα δυνατο wifi για αυτους που δεν μπορουν να βαλουν καλωδιο ethernet, αλλα παιρνει ανταπτορα για ethernet με ενα κοστος περιπου 18 ευρω. στα λεφτα που κανει στην ελλαδα 45-48 ευρω ειναι μια πολυ καλη αγορα και μονοδρομος για αυτους που θελουν netflix 4k, novago,otego με κωδικους.

Σ ευχαριστώ δεν γνωρίζω από αυτά. Για να μπορώ βλέπω κάποιες ταινίες και να βρίσκει υπότιτλους είναι δυνατό? Όπως και να μπορώ να εγκαταστησω μια εφαρμογή που να μπορώ να βλέπω μπάλα μέσω  streaming? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...