Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, m.gial είπε

Ξέρετε αν υπάρχει αποκωδικοποιητής που να έχει ολα τα  νόμιμα παγκόσμια κανάλια ελεύθερης εμβέλειας? Δεν εννοώ αυτά που πρέπει να έχεις συνδρομητική , να πληρώνεις και να βλέπεις. Εννοώ αυτά που και στο Εξωτερικό είναι free, αν μπορώ να πάρω ένα τέτοιο αποδωκοποιητή, ή να κατεβσω στο μποξάκι για να βλέπω

Ακόμη και τα δωρεάν πχ BBC δεν μπορείς να τα δεις σε άλλη χώρα. Πιθανόν το ίδιο να ισχύει και για άλλα παρόμοια δωρεάν κανάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, skskre είπε

Μπορεί κάποιος να μου στείλεις ενα link για κάποιο-α KODI Greek build?

Ευχαριστώ

https://grecotm.club/ διαλέγεις και παίρνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα το Xiaomi mi box S. Μέχρι στιγμής ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. Κατέβασα εφαρμογές, γενικά προσαρμόστηκα. Αρκετά γρήγορο και ευέλικτο θα έλεγα. Θα πάρω ακόμα ενα για την άλλη τηλεόραση. Το μόνο αρνητικό με μένα είναι ότι εκεί που έχω τη τηλεόραση έχω πολύπριζο για να φτάνει απέναντι και να μπαινει στη πριζα, καθως η τηλεόραση βρισκεται απεναντι  απο το τη πριζα και χρειαζομαι πολυπριζο με αποτελεσμα το καλωδιο του χιαομι να εινια μικρο και να φτανει μετ'δυσκολίας. Παρόλα αυτά να το προτιμήσετε αν πάρετε. Αν θέλετε πιο ακριβή επιλογή θα πάτε σε αυτή τη που προαναφέρθηκε παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

Σήμερα παρέλαβα το Xiaomi mi box S. Μέχρι στιγμής ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. Κατέβασα εφαρμογές, γενικά προσαρμόστηκα. Αρκετά γρήγορο και ευέλικτο θα έλεγα. Θα πάρω ακόμα ενα για την άλλη τηλεόραση. Το μόνο αρνητικό με μένα είναι ότι εκεί που έχω τη τηλεόραση έχω πολύπριζο για να φτάνει απέναντι και να μπαινει στη πριζα, καθως η τηλεόραση βρισκεται απεναντι  απο το τη πριζα και χρειαζομαι πολυπριζο με αποτελεσμα το καλωδιο του χιαομι να εινια μικρο και να φτανει μετ'δυσκολίας. Παρόλα αυτά να το προτιμήσετε αν πάρετε. Αν θέλετε πιο ακριβή επιλογή θα πάτε σε αυτή τη που προαναφέρθηκε παραπάνω

Τέλειο, το έχω ξαναπεί το Xiaomi είναι εξαιρετικό και ας είναι 2αρι, εάν κάποιος δεν έχει ΟΤΕ η Νοva νομίζω ακόμη καλύτερη επιλογή είναι να πάρει κάποιο μηχανάκι συμβατό με την rom Slimbox , και όταν την περάσει θα έχει androidtv σε 4αρα ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2020 στις 7:47 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Κατέβασε stremio φιλε μου, με το kodi και εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει μάλλον θέλει αλλαγή DNS, αλλά τζάμπα κόπος, stremio με μοναδικό addon torrentio πυροβολάει..

Κατά τ' άλλα μετά από 3 περίπου βδομάδες χρήσης του Tanix TX3, θα σας κάνω μια ανασκόπηση.

Όπως έγραφα και εδώ το box το ήθελα αποκλειστικά για iptv με την εφαρμογή STB emu και ταινίες/σειρές με το stremio που το χρησιμοποιούσα ήδη στο laptop και ήξερα ότι σκότωνε.

Με το που το παρέλαβα και αφού έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις, δε μου τα έλεγε και πολύ καλά το λογισμικό του, πολλά κολλήματα σε απλή χρήση και lag σε βίντεο ανάλυσης 1080..

Με τη βοήθεια ενός παιδιού από το myphone (εν τέλει δεν ήταν κάτι, ένα καλώδιο usb to usb male χρειάζεται και είναι απλή διαδικασία όπως εδώ) άλλαξα τo firmware σε slimbox και από τότε βλέπω άλλο boxακι!

Πραγματικά δεν κολλάει ποτέ, το 1080 (το κανονικό που πιάνει 5gb για ένα επεισόδιο όχι τα συμπιεσμένα των 800mb) πάει τρένο και δεν έχω κανένα παράπονο.

Οπότε είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα (40€ σύνολο) αλλά μόνο με την slimbox rom, με το μαμά λογισμικό του θα είχα τρελό θέμα. 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Με slimbox παίζει iptv τέλεια και stremio πολύ καλα επίσης, με σπάνια σκαλώματα που φταίει η εφαρμογή. Δε λέω, καλό και το kodi, αλλά κάθε φορά παλεύεις με τα add on,  τους υπότιτλους, dns, και άλλα πόσα. Κάποιοι βγάζουν έμμεσα λεφτά από το kodi  με προτάσεις με affiliate link για το realdebrid και vpn, ταχα για να μη σε παρακολουθούν. Για εμένα, τζάμπα λεφτά και χρόνος. Ίσως λίγο πιο εύκολα στο kodi αν έχεις add on που χρησιμοποιεί torrent. Ωστόσο,  τα torrent εφόσον στην Ελλάδα δε διώκονται ποινικά, ούτε χρειάζεται να τα σκας για vpn, ούτε για realdebrid. Με μια torrent εφαρμογή τύπου stremio είσαι άρχοντας με κάποιες ελάχιστες υποχωρήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Τέλειο, το έχω ξαναπεί το Xiaomi είναι εξαιρετικό και ας είναι 2αρι, εάν κάποιος δεν έχει ΟΤΕ η Νοva νομίζω ακόμη καλύτερη επιλογή είναι να πάρει κάποιο μηχανάκι συμβατό με την rom Slimbox , και όταν την περάσει θα έχει androidtv σε 4αρα ram.

φίλε μου να σου πω την αμαρτία μου, δεν έχω ούτε ΟΤΕ , ούτε ΝΟΒΑ το πήρα για το Netflix αλλά και γιατί ήταν πιστοποιημένο. Παρόλα αυτά επειδή θέλω να πάρω ακόμα ένα για την άλλη τηλεόραση που έχω, θα ήθελα να μου προτείνεις κάποιο που να είναι πιστοποιημένο, να μην είναι ούτε για οτε ή νοβα , αλλά ούτε και για νετφλιξ, αλλά να μπορώ να δω IPTV , ή KODI, και να είναι καλύτερο από το Xiaomi σε μνήμή ή επεξεργαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

φίλε μου να σου πω την αμαρτία μου, δεν έχω ούτε ΟΤΕ , ούτε ΝΟΒΑ το πήρα για το Netflix αλλά και γιατί ήταν πιστοποιημένο. Παρόλα αυτά επειδή θέλω να πάρω ακόμα ένα για την άλλη τηλεόραση που έχω, θα ήθελα να μου προτείνεις κάποιο που να είναι πιστοποιημένο, να μην είναι ούτε για οτε ή νοβα , αλλά ούτε και για νετφλιξ, αλλά να μπορώ να δω IPTV , ή KODI, και να είναι καλύτερο από το Xiaomi σε μνήμή ή επεξεργαστή

mecool km1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manoskost είπε

αυτο, αλλα δεν θα παρεις τα 2gb αλλα 4gb, ψαξε και αλλου απο ευρωπαικη αποθηκη.       https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM1-Collective-S905X3-4GB-64GB-Android-9-0-TV-BOX--424497.html

ναι ρε Μανο αλλα αυτο που με εστειλες ειναι Android 9 και αυτο που σε εστειλα εγω ειναι android 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

ναι ρε Μανο αλλα αυτο που με εστειλες ειναι Android 9 και αυτο που σε εστειλα εγω ειναι android 10

εγω πιο πολυ εμπιστευομαι απο τα γραφομενα το android 9, αν εσυ θελεις το 10 παρε το 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, POUARO είπε

αυτη ειναι κινεζικη εκδοση και μαλλον δεν θα κυκλοφορησει στην ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, manoskost είπε

αυτη ειναι κινεζικη εκδοση και μαλλον δεν θα κυκλοφορησει στην ευρωπη.

Και ποια είναι η διαφορά με την τρέχουσα έκδοση? Καμία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...