Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kallair είπε

τι θυρα usb  εχει το chromecast σου; γτ καποια εβγαιναν με microusb κ αν βλεπω καλα πλεον βγαινει σε type-c usb. προσοχη λοιπον μην δεν ειναι για το δικο σου βυσμα. το αναφερει κ στα σχολια αυτο που καποιος την πατησε.

Δεν έχω chromecast, στο Xiaomi TV Stick 4K θα το βάλω, και ένας λέει ότι έπαιξε μια χαρά.

Και το Nokia 8010 τελικά γράφει Gigabit αλλά σε reviews μετρήθηκε ... 100άρι. Ευτυχώς υπάρχουν και τα reviews.

Επεξ/σία από menthol1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, menthol1979 είπε

Και το Nokia 8010 τελικά γράφει Gigabit αλλά σε reviews μετρήθηκε ... 100άρι. Ευτυχώς υπάρχουν και τα reviews.

Εγω μπηκα στο επισημο site και δεν ειχα δει καπου να γραφει 1000αρι. ισα ισα που στο manual στο site τους, το αναφερει απλα σαν ethernet. αν δεν γραφει gigabit ethernet τοτε ειναι 100αρι.

νομιζω και ο ανταπτορας που πηρες, 100αρης ειναι κ ας γραφει στον τιτλο για 1000αρι. αλλά οπως και να εχει, αλλο 10-20 ευρω που κανει ο ανταπτορας και αλλο να πας να δωσεις 120 για το νοκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

Εγω μπηκα στο επισημο site και δεν ειχα δει καπου να γραφει 1000αρι. ισα ισα που στο manual στο site τους, το αναφερει απλα σαν ethernet. αν δεν γραφει gigabit ethernet τοτε ειναι 100αρι.

νομιζω και ο ανταπτορας που πηρες, 100αρης ειναι κ ας γραφει στον τιτλο για 1000αρι. αλλά οπως και να εχει, αλλο 10-20 ευρω που κανει ο ανταπτορας και αλλο να πας να δωσεις 120 για το νοκια.

Ναι, για ένα δεκάρικο μπροστά στα 129 δεν αξίζει συζήτησης. Ας πάμε έτσι προς το παρόν και βλέπουμε. Κάποια στιγμή θα τα τινάξει και η τηλεόραση, πάνε 7 ή 8 χρόνια, πόσο θα κρατήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα Xiaomi mi box 2nd gen. Το συνδέω σε lg c2 και δεν εμφανίζονται ρυθμίσεις εικόνας και περιορίζεται σε RGB 8 bit όταν προβάλεται HDR περιεχόμενο. Όταν συνδέεται σε samsung qled του 2018 τότε εμφανίζεται λίστα με όλες τις επιλογές. Έχω δοκιμάσει άλλο HDMI καλώδιο, να αλλάξω στα inputs να το βλέπει σαν PC, και έχω ενεργοποιήσει την επιλογή 4k στο HDMI Deep colour χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανεις ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορεί να φτιάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έχω το mecool km9pro DELUXE τελευταία κάνει επανεκκινήσεις και δεν μου ανοίγει. εαν αποφασίσει να ανοίξει με το που θα παίξει σπάνια θα με αφήσει να το δουλέψω. καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, freedomman είπε

καλησπέρα, έχω το mecool km9pro DELUXE τελευταία κάνει επανεκκινήσεις και δεν μου ανοίγει. εαν αποφασίσει να ανοίξει με το που θα παίξει σπάνια θα με αφήσει να το δουλέψω. καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Καλησπέρα.. μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής (αν δεν τα έχεις κάνει ήδη) :

-Αλλαγή θύρας HDMI στην τηλεόραση.

-Αλλαγή καλωδίου HDMI.

-Δοκιμή σε άλλη τηλεόραση.

-Αλλαγή τροφοδοτικού,αν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο.

Διαφορετικά,κάνεις ένα backup και στη συνέχεια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Επεξ/σία από nickos vl.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickos vl. είπε

Καλησπέρα.. μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής (αν δεν τα έχεις κάνει ήδη) :

-Αλλαγή θύρας HDMI στην τηλεόραση.

-Αλλαγή καλωδίου HDMI.

-Δοκιμή σε άλλη τηλεόραση.

-Αλλαγή τροφοδοτικού,αν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο.

Διαφορετικά,κάνεις ένα backup και στη συνέχεια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

τα εχω κανει ολα και ελεγα να αποφυγω την επαναφορα. backup πως κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ήδη smart τηλεόραση θέλω να βάλω κάποιο box που να υποστηρίζει dolby atmos για να βάλω πάνω το soundbar 930c.

Με ενα MECOOL KM2 PLUS TV Box ειμαι οκ? μπορώ να δουλευω και airplay? Μπορώ να κάνω σωστά τη δουλειά μου και με κάτι πιό φτηνό?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2024 στις 1:19 ΜΜ, xigo είπε

Σε ήδη smart τηλεόραση θέλω να βάλω κάποιο box που να υποστηρίζει dolby atmos για να βάλω πάνω το soundbar 930c.

Με ενα MECOOL KM2 PLUS TV Box ειμαι οκ? μπορώ να δουλευω και airplay? Μπορώ να κάνω σωστά τη δουλειά μου και με κάτι πιό φτηνό?

Ευχαριστω!

Παιζει να μην μπορεις χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. 

Για αρχη με mecool km2/plus δεν εχει υποστηριξη σε dolby vision αν ενδιαφερεσαι (δεν το αναφερεις αλλα πρεπει να αναφερθει). κατά δευτερον ξεχνάς ΟΛΑ τα lossless formats. επισης η ηχομπαρα σου ειναι 9.1.4 και δεν ξερω κατα πόσο θα μπορει να δωσει ηχο σε ολα τα ηχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, metd είπε

Καλησπέρα! Για αυτό εδώ 

H96 Max W2 και για αυτό εδώ  D9 Pro και για αυτό Tanix W2 έχουμε κάποια γνώμη;

Μακριά εκτός αν έχεις όρεξη να πειράζεις και να ξανά πειράζεις. Για καμιά ταινία από αρχείο καλά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μακριά εκτός αν έχεις όρεξη να πειράζεις και να ξανά πειράζεις. Για καμιά ταινία από αρχείο καλά είναι

Οκ! Εσυ τι προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...