Προς το περιεχόμενο

Αντώνης Κανάκης


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μάγκες , εγώ με τη γυναίκα μου που είδαμε εχτές το ντοκιμαντερ, λέμε " κοίτα τι γίνεται στην Αφρική, τι φτώχια, τι δυστυχία . ΕΥΤΥΧΩΣ που εδώ εμείς περνάμε μια χαρά και δεν είμαστε και ευχαριστημένοι, όλο γκρινιάζουμε".

Ούτε νερό δεν έχουν να πιούν. Εμείς εδώ νερό τουλάχιστον έχουμε.  :(

 

Βλεπεις αυτο με τα παιδακια που δεν εχουνε να πιουν νερο και μετα στο καπακι κατι γκομενες τυπου

 

paris hilton και sex and the city που στο ψυγειο τους εχουν το ταδε επωνυμο ειδικο εμφυαλλωμενο νερο

 

γιατι μονο αυτο πινουν και λες,να αρχισω τα ναρκωτικα τωρα η μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν, είδα ένα 5λεπτο, οπότε η άποψή μου, δεν θα είναι η πλέον αντικειμενική. Σύμφωνα με αυτό το 5λεπτο, λοιπόν, δεν θα το χαρακτήριζα ντοκιμαντέρ, αλλά ριάλιτι.

 

Πρόβλημα δεν έχω με τον συγκεκριμένο (και τους ομοίους του). Πρόβλημα θα είχα, αν μου επέβαλαν να τον παρακολουθώ, γιατί μου την δίνει η πτώση του iq μου.

Μπράβο του λοιπόν, που αποδέχτηκε μια τέτοια πρόταση.

Μπράβο του, αν για αυτήν την εμπειρία, δεν πήρε φράγκο από την action aid (που ίσως και να αναλογούσαν και σε χιλιάδες δωρεές).

Μπράβο του αν βοήθησε στην ανέγερση κάποιου ιδρύματος (δεν είδα την εκπομπή).

Μπράβο του αν κουβάλησε νερό σε κάποιο χωριό (δεν είδα την εκπομπή).

Μπράβο του αν έκανε οτιδήποτε και κάποιος του είπε "Ευχαριστώ" (δεν είδα την εκπομπή).

Μπράβο του που δείχνει κατά καιρούς, πως έχει κάποιες "ενήλικες" ανησυχίες και μακάρι επιτέλους να ωρίμασε, και να μην το γυρίσει στις παιδικές εκπομπές. Με την δύναμη που έχει, θα μπορούσε να κάνει μεγάλα πράματα, αλλά κάτι μου λέει, πως δύσκολα θα αφήσει τα παιδικά.

Επίσης χίλια μπράβο, στα άτομα που βοηθάνε συνανθρώπους τους (είτε είναι σε οργάνωση είτε όχι).

Χίλια μπράβο, σε αυτούς που βοηθάνε αυτές τις οργανώσεις με όποιον τρόπο μπορούν.

Άπειρα μπράβο, σε όσους βοηθάνε, επειδή το θέλουν.

Μπραβο του που διαιωνιζει ενα καλλωπισμενο ηθικο προτυπο και θα χεστει η φοραδα στ'αλωνι μεθαυριο καθως δεν θα θυμαται κανεις την εν λογω εκπομπη,το θεμα με το οποιο ασχολειτο και δεν εμαθε ποτε κανεις που στον διαολο ειναι αυτη η χωρα.Μπραβο του που η "βοηθεια" που προσεφερε ηταν στα πλαισια του "oh,greek tzatzikos,how cultural".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε εγώ τρολλάρω? Εσύ δεν λες ότι εξυπηρετεί συμφέροντα? Ότι τέτοιες εκπομπές εφησυχάζουν τις Δυτικές ενοχές? 

 

Τι να λέμε τώρα. Την ιδεολογική σου παντιέρα φιλαράκο και τράβα κει κάτω να βοηθήσεις.

 

Αντί να κοιτάμε το αποτέλεσμα και την πράξη, κοιτάμε το μέσο. Τραγικό, Αν πληρώνει τα δώρα του Πάσχα ο Κανάκης , και πόσο μισθό παίρνει ο υπάλληλος και άν , στη φιλανθρωπική οργάνωση κλπ. κλπ. 

 

Και έχεις τους απέχοντες να δείχνουν με το δάχτυλο και να φωνάζουν ''υπάρχει δόλος, υπάρχει δόλος''. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις αυτο με τα παιδακια που δεν εχουνε να πιουν νερο και μετα στο καπακι κατι γκομενες τυπου

 

paris hilton και sex and the city που στο ψυγειο τους εχουν το ταδε επωνυμο ειδικο εμφυαλλωμενο νερο

 

γιατι μονο αυτο πινουν και λες,να αρχισω τα ναρκωτικα τωρα η μετα?

και εμεις πινουμε εμφιαλωμενο νερο και οχι της βρυσης.και?δηλ επειδη υπαρχει φτωχια πρεπει να πεθανουμε στα 21 απο καρκινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας καταλαβαίνω πραγματικά. Όποιος έχει κυκλοφορήσει λίγο , επαγγελματικά και κοινωνικά, ξέρει πως γνωστός γίνεται όποιος έχει γνωριμίες και φράγκα. Γνωριμίες χωρίς φράγκα δύσκολο να αποκτήσεις. Εκτός αν είσαι γυναίκα ή γκει που έχεις και άλλες διεξόδους...

 

Οπότε το να είναι φραγκάτος και γνωστός δεν μου κάνει εντύπωση. Απο κει και πέρα δημοσιογράφος δεν είναι. Το λέει και ο ίδιος. Κωμικός είναι και τη δουλειά του την κάνει μια χαρά. Και μάλιστα κωμικός με φράγκα που δεν το επιδεικνύει. Οι εκπομπές του ουσιαστικά είναι συζήτηση παρέας ενώ πίνουν καφέ και το παραδέχεται και ο ίδιος. Οπότε μαγκιά του και μπράβο του.

 

Και εγώ ήθελα να πάω με την Action Aid σε παρόμοιο ταξίδι αλλά δυστυχώς η συμμετοχή είναι περίπου 1500€. Προφανώς και αυτός δεν πλήρωσε γιατί ουσιαστικά προάγει την A.A. και το έργο της και καλά κάνει.

>Κανακης

>κωμικός

Διάλεξε ένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εφτασε τις 6 σελιδες σε μια μερα μπραβο του.

αν το εκανε καποιος αλλος το ντοκυμαντερ θα περναγε απαρατηρητο.

αρα δεν αρεσε σε καποιους αυτος που το εκανε.

 

αλλα αυτο ουδολως με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φίλε εγώ τρολλάρω? Εσύ δεν λες ότι εξυπηρετεί συμφέροντα? Ότι τέτοιες εκπομπές εφησυχάζουν τις Δυτικές ενοχές? 

 

 

 

Τι να λέμε τώρα. Την ιδεολογική σου παντιέρα φιλαράκο και τράβα κει κάτω να βοηθήσεις.

 

 

 

Αντί να κοιτάμε το αποτέλεσμα και την πράξη, κοιτάμε το μέσο. Τραγικό, Αν πληρώνει τα δώρα του Πάσχα ο Κανάκης , και πόσο μισθό παίρνει ο υπάλληλος και άν , στη φιλανθρωπική οργάνωση κλπ. κλπ. 

 

 

 

Και έχεις τους απέχοντες να δείχνουν με το δάχτυλο και να φωνάζουν ''υπάρχει δόλος, υπάρχει δόλος''. 

 

Γι'αυτο σου λεω,βλεπεις πραγματα εκει που δεν υπαρχουν :) .Και μονο που κοιταζεις το αποτελεσμα και οχι το μεσο φανταζομαι σε ποια σχολη ανηκεις(βλεπε Μπαμπινο Παπαδημητριου,Μανδραβελη και λοιποι κουλ τυποι).Η ειρωνεια ειναι οτι απεχων εισαι εσυ "φιλαρακο" αλλα δεν το ξερεις ακομα.Χαχα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε το έκανε η Τζούλια το ντοκιμαντέρ, είτε ο Χατζηνικολάου, είτε ο Κανάκης, είναι το ίδιο και το αυτό. Υπάρχουν συγκεκριμένα προβλήματα στην Αφρική, και πράγματα που ακούστηκαν χθές που ίσως ο μέσος Έλληνας πιθανών να μην γνώριζε. Για όποιο κερδοσκοπικό λόγο έγινε λοιπόν, υπάρχουν τουλάχιστον άλλοι τόσοι λόγοι που άξιζε κάποιος να κάτσει να το δεί.

Μην λαϊκίζετε με την σειρά σας απο την ανάποδη, σαν κλασσικοί νεοέλληνες. Τέτοιες παραγωγές γίνονται συνέχεια στο εξωτερικό, δηλαδή το πρόβλημα είναι οτι ο Κανάκης αισχροκερδεί στα μπάρ του στη Χαλκιδική ή οτι κάνει διακοπές με τον Λάτσιο; Αυτά είναι γνωστά, αλλά πόσο μας ενδιαφέρουν; Χέστηκα εγώ και αν πηδιέται με τον Λάτσιο ο Κανάκης, αυτά που αποκόμισα απο το χθεσινό πιθανώς να μην τα μαθαινα ποτέ αν δεν γύριζε κανείς κάτι παρόμοιο. Δηλαδή ο παρουσιαστής είναι το πρόβλημα; Kαι επειδή δηλαδή επειδή εμείς έχουμε τις τάδε ανέσεις, σημαίνει οτι με την κάθε προβολή ενός τέτοιου ντοκιμαντέρ μας δημιουργούν επίτηδες τύψεις; Αν είμαστε συνειδητοποιημένοι, μάλλον όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μην λαϊκίζετε με την σειρά σας απο την ανάποδη, σαν κλασσικοί νεοέλληνες. 

 

+ 1000.

Και παμφτωχος να ειχε παει να κανει το ρεπορταζ καπιταλιστικα κινητρα θα του ειχαν προσαψει.Και αν ως δια μαγειας ανεβαινε στο youtube χωρις καποιο μεσαζοντα θα ελεγαν οτι το εκαναν καποιοι για τα views

 

Παντως αυτες οι χωρες μια αυξημενη επικινδυνοτητα την εχουν , ετσι και αλλιως.Οποιος ειναι πιο θαραλλεος και αντιμπεριαλιστης απο την..Τζολι πχ ελευθερα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε το έκανε η Τζούλια το ντοκιμαντέρ, είτε ο Χατζηνικολάου, είτε ο Κανάκης, είναι το ίδιο και το αυτό. Υπάρχουν συγκεκριμένα προβλήματα στην Αφρική, και πράγματα που ακούστηκαν χθές που ίσως ο μέσος Έλληνας πιθανών να μην γνώριζε. Για όποιο κερδοσκοπικό λόγο έγινε λοιπόν, υπάρχουν τουλάχιστον άλλοι τόσοι λόγοι που άξιζε κάποιος να κάτσει να το δεί.

 

Μην λαϊκίζετε με την σειρά σας απο την ανάποδη, σαν κλασσικοί νεοέλληνες. Τέτοιες παραγωγές γίνονται συνέχεια στο εξωτερικό, δηλαδή το πρόβλημα είναι οτι ο Κανάκης αισχροκερδεί στα μπάρ του στη Χαλκιδική ή οτι κάνει διακοπές με τον Λάτσιο; Αυτά είναι γνωστά, αλλά πόσο μας ενδιαφέρουν; Χέστηκα εγώ και αν πηδιέται με τον Λάτσιο ο Κανάκης, αυτά που αποκόμισα απο το χθεσινό πιθανώς να μην τα μαθαινα ποτέ αν δεν γύριζε κανείς κάτι παρόμοιο. Δηλαδή ο παρουσιαστής είναι το πρόβλημα; Kαι επειδή δηλαδή επειδή εμείς έχουμε τις τάδε ανέσεις, σημαίνει οτι με την κάθε προβολή ενός τέτοιου ντοκιμαντέρ μας δημιουργούν επίτηδες τύψεις; Αν είμαστε συνειδητοποιημένοι, μάλλον όχι.

Συμφωνω σε οσα γραφεις αλλα μην φτανουμε στο αλλο ακρο.Κατ'αρχας οντως χεστηκαμε ποιος θα ηταν ο παρουσιαστης και ομοιως χεστηκαμε με ποια πηδιεται.Επισης,ενοχες εχουμε απο την πρωτη στιγμη της ζωης μας,οποτε θα ηταν τουλαχιστον αδαες να πει καποιος οτι μας γεμιζουν επιτηδες με δαυτες.Απο την αλλη,μην ξεχναμε οτι να αισθανεσαι ενοχος ειναι το Α και το Ω του σαδιστικου τροπου ζωης μας(και σε αυτο συνεβαλε τοσο η Εκκλησια οσο και η Πολιτεια για τον ιδιο ακριβως λογο,να το βουλωνουμε).Τελος παντων,δεν ειναι χωρος εδω για κοινωνιολογικες και φιλοσοφικες αναλυσεις.Το πραγμα νομιζω ειναι απλο.Καποιοι απο εμας εχουν προβλημα με το μεσο και καποιοι αλλοι οχι.Βρισκω το μεσο απαραδεκτο και οτι ακομα και αν συγκινησει καποιον και προσφερθει να βοηθησει την κατασταση με οποιον τροπο και σε οποιοδηποτε μερος του κοσμου δεν θα ειναι τιποτα περισσοτερο απο ενα "χιτ" του μηνα(βλεμε Μπεζεντακου).Αν δεν υπαρχει συνειδητοποιηση(οπως πολυ σωστα γραφεις στο τελος),ητοι μια προσωπικη αλλοιωση και οχι ενα εγωκεντρικο καπριτσιο,τοτε ναι,στα παπαρια σου και οι ενοχες και ολα και τρεχεις οπως εισαι να δωσεις βοηθεια στον κοσμο.Ξερεις με τι μοιαζει;Με ενα παιδακι που θελει ενα σκυλακι,πρηζει τα παπαρια των μανοπατεραδογιαγιαδων να του το παρουν γιατι θα το φροντιζει και θα το μπλαμπλαγαπαει και στο τελος το παρατανε στις αλανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος αυτός χρειάζεται λίγο Immersion into Greek reality. Τι είπε όταν ήταν στο αεροδρόμιο; "Πρώτη φορά αισθάνομαι να είμαι μειονότητα, και να είμαι ο μόνος λευκός;". Κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Τι λες ρε μεγάλε...έλα μια βόλτα Πλατεία Αττικής, Μιχαήλ Βόδα, Αχαρνών μεταξύ Αγ.Μελετίου και Πλ Βάθης, Αγ. Παντελεήμονα και θα σου πω εγώ αν νιώθεις μειονότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θυμηθηκα και εκεινο τον τυπο , Ελληνα που ειχε παει σε καποια κρατη και εγραφε τις εμπειριες του σε ενα blog.Πως τον/το ελεγαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η τελευταία φορά που ο ΑΝΤ1 έδειξε ντοκιμαντερ και μάλιστα τόσο πολυδιαφημισμένο, αν θυμάμαι καλά ήταν παραμονές των εκλογών για τις επιπτώσεις μιας ενδεχόμενης εξόδου της Ελλάδας από το ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά και μόνο θα πρέπει να βλέπουμε τέτοιες προσπάθειες. Εκτός και αν ζούμε στη Β. Κορέα που δεν ξέρουν τι γίνεται στον έξω κόσμο. Και αν θες/θέλουμε να βοηθήσουμε, ας "υιοθετήσει" ο καθένας μας απο ένα παιδί εκεί. 80 λεπτά την μέρα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...