Προς το περιεχόμενο

[TV] Toshiba 32TL933G @mediamarkt 279€


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι μέσω internet μόνο η προσφορά;  :confused:

 

Με γεια!

 Ευχαριστώ. Στο κατάστημα που θα πας να τους πεις να σου κάνουν τιμή ιντερνετ και να την πάρεις άμεσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανουν τα γυαλια αλλα δεν ειναι επαναφορτιζομενα και πρεπει να αλλαζεις μπαταριες συνεχεια

Τι μπαταρίες παίρνει;

 

Λοιπόν επειδή ο αδερφός μου δεν το κατέχει το θέμα, πήγα και τους την έστησα.

 

Πολύ καλή εικόνα κ ωραία χρώματα τοσο στα ψηφιακά κανάλια αλλά και στα αρχεία που έπαιξα. Έτρεξα ένα 720p βίντεο από το στικάκι με εξωτερικούς υπότιτλους και τους αναγνώρισε σωστά όταν άλλαξα την κωδικοποίηση σε UTF-8. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι αναγνώρισε NTFS στικάκι (το είχα διαβάσει ότι το υποστηρίζει αλλά ήθελα να το επαληθεύσω). πολύ βασικό αυτό μιας και μια 1080p ταινία είναι σίγουρα πάνω από 4gb.

Ποιότητα κατασκευής και της τηλεόρασης και του χειριστηρίου άριστη! το μόνο κακό που βρήκα ήταν η σειρά των καναλιών που είναι περιεργη κ στην ουσία δεν αλλάζει η αρίθμηση(σε άλλο φόρουμ αναφέρουν μια λύση μεσω software αλλά δεν έδωσα βάση). Eπίσης θα προτιμούσα να έχουν outline οι γραμματοσειρές του ενσωματωμένου media player. Τέλος μου φάνηκε λίγο χαμηλός ο ήχος όταν έπαιζα την ταινία από τον ενσωματωμένο media player (εδώ ίσως έφταιγε η ταινια που έπαιζα).

για 260 ευρώ παίρνει 11/10 βαθμολογία.

 

Να φανταστείτε όταν πήγε ο bro να την παραλάβει από το μαγαζί του κωτσόβολου του λέει "γεια σας ήρθα για να παραλάβω την 32 3d τηλεόραση που παρήγγειλα που την έχετε 260 ευρώ" και ο πωλητής του είπε επι λέξη. "32άρα και 3d;;; αποκλείεται κάτι λάθος κάνεις." και έτσι ο bro απλά τον παράτησε και πήγε στα ταμεία να την παραλάβει :P

 

δεν έχει ίντερνετ ο bro για να δοκιμάσω τις web δυνατοτητες της τηλεόρασης αλλά για τους ενδιαφερόμενους, στο πίσω μέρος έχει θύρα lan για σύνδεση στο δίκτυο. δεν κοίταξα στα εγχειρίδια αν υποστηρίζει media streaming μέσω δικτύου δυστυχώς. έχει 2 θύρες usb όπου στην μια στα πλάγια μπορείτε εκτός απ το να αναπαράγετε την ταινία σας, να προσθέσετε το wifi στικάκι της toshiba για να έχετε ιντερνετ στην τηλεόραση ασύρματα. Τέλος ευελπιστώ μέσα στην εβδομάδα να έχει πάρει γυαλιά ο bro για να δοκιμάσουμε και το 3d της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζει αρίθμηση; Υπάρχει τέτοια έλλειψη σε τιβι του 2012-13; :P

το είχα διαβάσει στο άλλο φόρουμ και επίσης όταν δοκίμασα να αλλάξω αρίθμηση κάτι μου έγραψε για αντικατάσταση. δεν έδωσα περισσότερη βάση μιας και δεν είναι δική μου τηλεόραση και βιαζόμουν να τελειώνω με το σετάρισμα των καναλιών :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για android stickακι όλες όσες έχουν hdmi είσοδο σου κάνουν.

 

edit. Αν μπορεί κάποιος ας πάρει τηλέφωνο στην intersys(επισημος εισαγωγέας και σερβις πρεπει να είναι) για να ενημερωθούμε αν αυτά τα γυαλιά είναι συμβατά με την τηλεόραση. Πήρα τηλ στον κωτσόβολο που τα έχει και τα 2 και με παρέπεμψαν σε αυτούς. Μου είπαν να καλέσω στο 210 9554001. Δυστυχώς είμαι στην δουλειά και με είχαν πολύ ώρα στην αναμονή και τώρα δεν μπορώ να ξανακαλέσω.

 

τηλεφώνησα και μου είπαν πως είναι ΟΚ για όλη τη σειρά TL... οπότε με 40 κάτι ευρώ έχουμε και το ζευγαράκι μας! ;)

 

 

τσάμπα μάγκες! μία μέρα μόνο κράτησε η προσφορά! ή που γονατίσαν ή που τους τελείωσε το απόθεμα! :D

 

επιστροφή στα 398€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσάμπα μάγκες! μία μέρα μόνο κράτησε η προσφορά! ή που γονατίσαν ή που τους τελείωσε το απόθεμα! :D

 

επιστροφή στα 398€!!!

 

Απόθεμα φαίνεται να έχουνε, κρίμα πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως αυξήθηκε η τιμή !!Αρα μάλλον θα πάρω απο το mediamarkt !

Δυο ημέρες πρίν καηκέ η τηλεόραση των γονέων μου :

sony ιαπωνίας trinitron του 1986 με ξύλο γύρω γύρω αγορα απο Αμερική σαν μετανάστες εκεί όταν εφευγάν! .Αντίκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν τα γυαλια αλλα δεν ειναι επαναφορτιζομενα και πρεπει να αλλαζεις μπαταριες συνεχεια

 

που διαρκούν 120 ωρες... δλδ για μ.ο. 60 ταινιες... οπότε με 2 ταινίες τη βδομάδα οι μπαταρίες των ελάχιστων ευρώ σε βγάζουν για 6 μηνάκια... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως αυξήθηκε η τιμή !!Αρα μάλλον θα πάρω απο το mediamarkt !

Δυο ημέρες πρίν καηκέ η τηλεόραση των γονέων μου :

sony ιαπωνίας trinitron του 1986 με ξύλο γύρω γύρω αγορα απο Αμερική σαν μετανάστες εκεί όταν εφευγάν! .Αντίκα

Sony wega trinitron αντικατέστησε και η δική μας.

 

Τελικά ξέρει κανείς τι μπαταρίες παίρνουν τα γυαλιά που έχουν 21 ευρώ; θα παραγγείλω ένα για δοκιμή να δούμε και πόσο αντέχουν και ποιότητα εικόνας και αναλόγως θα πράξω. στα υπόψιν είναι και κάτι κινέζικα που βρήκα στο ebay που βγαίνουν και αυτά κάπου 20-25 ευρώ αλλά είναι επαναφορτιζόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...