Προς το περιεχόμενο

[TV] Toshiba 32TL933G @mediamarkt 279€


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά το πρόβλημα με τις γραμμές το είδα τελικά και στο Fifa 13 μέσω του PC. Άρα λογικά πρέπει να υφίσταται γενικά. Το θέμα είναι ότι για να τις δεις πρέπει να κάτσεις να παρατηρείς. Έβαλα λίγο να δω το Batman begins σε blu-ray αλλά δεν είδα κάτι. Δεν ξέρω αν  εμφανίζεται μόνο σε παιχνίδια στο PC. Ακόμα δεν το έχω εξακριβώσει. Αλλά λογικά αυτό δεν πρέπει να παίζει.Μάλλον υπάρχουν οι γραμμές, αλλά είναι τόσο αχνές που δύσκολα τις βλέπει κάποιος. Παρόλαυτά θα το ψάξω περισσότερο και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδιά το πρόβλημα με τις γραμμές το είδα τελικά και στο Fifa 13 μέσω του PC. Άρα λογικά πρέπει να υφίσταται γενικά. Το θέμα είναι ότι για να τις δεις πρέπει να κάτσεις να παρατηρείς. Έβαλα λίγο να δω το Batman begins σε blu-ray αλλά δεν είδα κάτι. Δεν ξέρω αν  εμφανίζεται μόνο σε παιχνίδια στο PC. Ακόμα δεν το έχω εξακριβώσει. Αλλά λογικά αυτό δεν πρέπει να παίζει.Μάλλον υπάρχουν οι γραμμές, αλλά είναι τόσο αχνές που δύσκολα τις βλέπει κάποιος. Παρόλαυτά θα το ψάξω περισσότερο και θα σας πω.

Σε ταινία από το pc σου κάνει τις ίδιες γραμμές

?  Με ενδιαφέρει σαν monitor για pc ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά το πρόβλημα με τις γραμμές το είδα τελικά και στο Fifa 13 μέσω του PC. Άρα λογικά πρέπει να υφίσταται γενικά. Το θέμα είναι ότι για να τις δεις πρέπει να κάτσεις να παρατηρείς. Έβαλα λίγο να δω το Batman begins σε blu-ray αλλά δεν είδα κάτι. Δεν ξέρω αν  εμφανίζεται μόνο σε παιχνίδια στο PC. Ακόμα δεν το έχω εξακριβώσει. Αλλά λογικά αυτό δεν πρέπει να παίζει.Μάλλον υπάρχουν οι γραμμές, αλλά είναι τόσο αχνές που δύσκολα τις βλέπει κάποιος. Παρόλαυτά θα το ψάξω περισσότερο και θα σας πω.

Μήπως βλέπεις το "κόψιμο" που κάνει όταν είναι απενεργοποιημένο το vsync;;

Άκυρο, τώρα παρατήρησα πως μιλάς για κάθετες γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ταινία από το pc σου κάνει τις ίδιες γραμμές

?  Με ενδιαφέρει σαν monitor για pc ...

 

Ακόμα δεν έχω δει ταινία από το PC στην tv. Αλλά λογικά θα υπάρχουν. Παρόλαυτά μην επηρεάζεσαι από μένα. Σε σένα μπορεί να μην έχει τίποτα και να είσαι οκ. Απλά μπορεί εγώ να πήρα προβληματικό πάνελ. Ακόμα όμως την ψάχνω. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι στην τελική επηρεάζουν πολύ την γενικότερη εικόνα γιατί είναι πολύ αχνές. Αφού και εγώ βλέποντας ή παίζοντας ξεχνάω ότι υπάρχουν και δεν τις παρατηρώ. Δεν ξέρω παιδιά μάλλον θα πρέπει να φέρω κάποιον τεχνικό που ξέρει από αυτά να μου πει την γνώμη του. Θα δω. Πάντως γενικά είναι πολύ καλή tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγώ την tv από κώτσο. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με γραμμές κλπ την έχω συνδεδεμένη με το pc και δίνει ρέστα. Σε 720p ταινία έπαθα πλάκα, που να δοκίμαζα και 1080... Παρά πολύ καλό κομμάτι για τα χρήματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δύο screenshots από κοντά στη περιοχή του ρολογιού, επίτηδες από κοντά για να δούμε τα led pixels

το πρώτο από την Toshiba 32TL933G που δεν έχει και κάνα καλιμπράρισμα...

http://f1fan.gr/wp-content/uploads/2013/04/Toshiba-32TL933G.jpg

το δεύτερο είναι από την υπό αντικατάσταση LG LV3550, η οποία είναι επίσης 32" LED, full hd, φωτεινότητα 400 και οι δύο, έχει 3.000.000 αντίθεση έναντι 1.000.000 της Toshiba, και υπερτερεί σε χρόνο απόκρισης στα 3,5 ms έναντι 8ms της Toshiba.

http://f1fan.gr/wp-content/uploads/2013/04/LG-LV3550.jpg

Την LG την έχω 14 μήνες και ήταν σχετικά καλιμπραρισμένη από μένα, όχι με κάνα εργαλείο... και σίγουρα παίρνει και λίγο καιρό μέχρι να στρώσει η απεικόνιση.

 

Την πήρα από Κωτσόβολο χωρίς γυαλιά.


Πάντως το ασημί panel της με χάλασε... είχα ασημί σε μία παλιά 20", μετά η 24" και η 32LG μου ήταν με μαύρο panel, και μπορώ να πω πως δε μ'άρεσε που ξαναέχω ασημί...

 

Επίσης, στην σύνδεση με ethernet, και μετά από μία πρώτη πλοήγηση, και μία επανεκκίνηση της tv, βρήκε νέα έκδοση όπου και την κατέβασε για upgrade... 
Και έχει αυτά...:
USB video recording (PVR)

Intel Wireless Display (WiDi)
System audio control via HDMI CEC

 

Release Notes v.6.9.JD.1, fixed items:

- several PVR issues
- TTX clock hang-up 
- several SAT tuning issues
- WiDi does not work after network update
- general bugfixes
Επεξ/σία από FoXfOxFoX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία, η 2η τηλεόραση επιστράφηκε στον κωτσόβολο που μας έδωσαν τα λεφτά πίσω. Λογικά ήδη κάποιος θα το έχει τσιμπήσει μιας και ήταν συσκευασμένο και χωρίς ούτε 1 λεπτό λειτουργίας. Όπως πηρα την κούτα από τον κουριερ που μου έφερε την tv από το media markt, εγώ την πήγα επιστροφή στον κωτσόβολο! :-D και έτσι την γλύτωσα φθηνά με κόστος μόνο την έξτρα βενζίνη που έκαψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία, η 2η τηλεόραση επιστράφηκε στον κωτσόβολο που μας έδωσαν τα λεφτά πίσω. Λογικά ήδη κάποιος θα το έχει τσιμπήσει μιας και ήταν συσκευασμένο και χωρίς ούτε 1 λεπτό λειτουργίας. Όπως πηρα την κούτα από τον κουριερ που μου έφερε την tv από το media markt, εγώ την πήγα επιστροφή στον κωτσόβολο! :-D και έτσι την γλύτωσα φθηνά με κόστος μόνο την έξτρα βενζίνη που έκαψα.

Περιμένω δοκιμή 3D με τα γυαλιά να μας πεις αν αξίζει να πάμε να πάρουμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα θέμα με usb3 stick.

1ο video 720p από τον player της tv και καλές εντυπώσεις.

όντως έχει ένα θεματάκι με τους ελληνικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

Μονο και μονο για τον τροπο που ειχαν ακυρωσει αυτη, ελπιζω να παρετε οι περισσοτεροι απο ΜΜ και να πεσουν μερικα ακυρα σαν το προαναφερθεν στον Κωτσο! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα νέο νήμα εδώ για την όποια συζήτηση απορίες κλπ.

 

Το παρόν καλό είναι να κλειδώσει μιας και δεν υπάρχει πλέον προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θεμα δεν κλειδωνει αφου ειμαστε σε φαση αναμονης παραλαβων, η προσφορα υπηρχε μεχρι πριν καποιες ωρες!

 

Οποιαδηποτε κουβεντα/ποστ δεν αφορα την προσφορα ως προσφορα συμφωνω να γινει στο νεο θεμα του συμφορουμιτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ για το εκτος θεματος οσο αφορα το προιον και μονο αλλα την δευτερα εκανα και εγω μια παραγγελια απο τα MΜ μια Επαναφορτιζόμενη κοπτική μηχανή http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/IZZY-PG-100,99452,397524,512453.html?langId=-18 και σημερα που εποικ με τα κεντρικα γραφεια τους ειπαν παραδοση την αλλοι εβδομάδα και πρωτα ο Θεος γιατι δεν το εχουν.

Φυσικα οταν το εκλεισα ελεγε αμεσα διαθεσο, και στο φιναλε ποσοι εχουν παραγγειλη το ιδιο προιον και εξατληθηκε γ@μ$το μου.

Με βλεπω παπας να γινομαι !!!! 

 

Να προλαβω ...τι εχω πληρωσει μεσο Paypal

 

 

_____________________

Ααααα το σοου συνεχίζεται..Πριν απο 10 λεπτα ηρθε μηνυμα acs οτι τα ΜΜ ευχαριστουνε για την αγορα και εχουν στηλει την μηχανη με αντικαταβολη 17,99 ευρω. 

Που οπως ειπα την εχω πληρωσει..

Βρε δεν γ.....

Τωρα ειμαι ειδη στα 8 λεπτα αναμονη στο τηλ με τα κεντρικα της ΜΜ και δεν μπορουν να βρουνε για ποιο λογο μπηκε η αντικαταβολη.Η κουριερ στο site δειχνει παραδοση αυριο αλλα δεν αναφερει πουθενα οτι ειναι πληρωμενο.

Μολις εκλεισα το τηλ και η απαντηση της κοπελας.... μην το πληρωσετε...ναι αλλα δεν θα αφησει το δεμα το παιδι..... θα στηλουμε αυριο αιτημα να καταργηθει η αντικαταβολη .....ναι κοπελια μου αλλα αν φυγει το μικρος με το δεμα εγω πρεπει να τρεχω στην αγορα να παω ο ιδιος να το παραλαβω , και θα ηταν προτειμοτερο να πηγαινα ο ιδιος στο καταστημα σας να την παραλαβω.....και ..και...

Τεσπα

Αυριο η συνεχεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...