Προς το περιεχόμενο

Lenovo ThinkPad L520


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και κλειδώθηκε το νήμα της προσφοράς (επιτέλους), ας κάνω εγώ την αρχή με αφορμή ένα πρόβλημα που έχει προκύψει.

 

Το laptop το έχει ο πατέρας μου και δε μπορώ να το δω εγώ ώστε να βρω τι φταίει.

 

Μου είπε ότι δε δείχνει τίποτα η οθόνη, ενώ το σύστημα λειτουργεί. Πράγματι, μέσω τηλεφωνικής συνομιλίας άκουσα κι εγώ τον ήχo που κάνει όταν από αδράνεια μπαίνει στο desktop.

 

Fn+F7 δεν έκανε κάτι. Κάηκε ο inverter ή μπορεί να είναι κάτι απλό στο οποίο δεν πάει το μυαλό μου;

 

Το νήμα της προσφοράς είναι αυτό: http://www.insomnia.gr/topic/472790-thinkpad-l520-free-dos-328%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όσο τον είχα εγώ και τον σέταρα, θυμάμαι ότι μηδενίζοντας τη φωτεινότητα όντως σκούραινε πολύ η εικόνα, αλλά δε θυμάμαι να ήταν όλα μαύρα, ακριβώς σα να είναι κλειστή. Θα τον ρωτήσω πάντως μπας και είναι αυτό.

 

Αν δεν είναι αυτό, πού πάμε μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα παντως που κλειδωθηκε το αρχικο θεμα, ειχε τα παντα που μπορουσε να χρειαστει καποιος για το λαπτοπ εκει. ισως καποια στιγμη αν δεν βαρεθω να κατσω να τα συγκετρωσω σε ενα μεγαλο ποστ... Πχ: hdd caddy, expresscard για usb3.0 κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δοκιμαζε σε καμια εξωτερικη οθονη?αν υπαρχει βεβαια..Επισης διαβασα οτι σε καποιους λυθηκε παρομοιο προβλημα οταν βγαλλαν φορτιστη και μπαταρια και πατησαν το power botton για 20-30 δευτερολεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης πεσ τον πατερα σου να κουναει με ανοιξε-κλεισε την οθονη να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι απο κανενα καλωδιο που δεν κανει επαφη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιό παλιό, εύκολο - γρήγορο trick.

Βεβαιώνεται ότι είναι σβηστός (power button παρατεταμένα).

Βγάζει το φορτιστή => Αφαιρεί την μπαταρία => Περιμένει μερικά λεπτά => Επανατοποθετεί την μπαταρία => Ανάβει (Power Button).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια οσον αφορα την αλλαγη επεξεργαστη, χρειαζεται απλα να βγει το κομματι που φαινεται στη φωτογραφια και να αλλαχθει ο επεξεργαστης..μετα κλεισιμο/βιδωμα παλι και ειναι ετοιμο για απογειωση?

 

επισης, σε ποιον επεξεργαστη πιστευετε αξιζει να γινει η μεταβαση?  νομιζω οτι αξιζει για ~60 ευρω αυτος με την hd3000 -> http://www.ebay.co.uk/itm/Intel-Core-i3-2350m-SR0DN-2-3ghz-3m-Cache-CPU-Processor-/190828897938?pt=UK_Computing_CPUs_Processors&hash=item2c6e49e692

post-264185-0-80752500-1366656931_thumb.jpg

Επεξ/σία από corpse_grinder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...