Προς το περιεχόμενο

UFO στη Λεωφόρο Ποσειδώνος (ΗD Video)


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο δύσκολο είναι μερικοί να μην μπείτε να ποστάρετε την βλακεία σας; Ήδη μια φορά το τόπικ είχε κλείσει επειδή γινόταν το ίδιο πράγμα ενώ όσοι έπαιρναν μέρος μιλάγανε σαν άνθρωποι. Στην τελική τόσο δύσκολο είναι ρε mods να τα κάνετε delete, ρωτάει κάτι ο άνθρωπος και προσπαθούμε να του δώσουμε μια απάντηση σοβαρή και λογική. 

 

Την είδαν όλοι mega trolls του 9gag και κάτι τρέχει για βρούβες ναουμ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ποιός πιστεύει στα UFO???? Είμαστε καλά; 

 

Φυσικα πιστευουμε.Ποσο εγωιστης γηινος πρεπει να ειναι καποιος για να πιστευει οτι μονο αυτος υπαρχει στο συμπαν ?  :P

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είχε συννεφιά οταν τράβαγες τα βιντεο?

Οχι καθολου.. ποτε το αντικειμενο δεν καλυφθηκε απο κατι εκτος απο καποιες κολωνες ή τα φωτα του δρομου οπου εβαζα το χερι μου μπροστα για να μην ενοχλει τον φακο το φως.. ηταν παραλιακα οποτε η ατμοσφαιρα ηταν καθαρη

 

Παντως επειδη διαβασα και ειδα και αλλου οτι ειναι καπως συνηθες φαινομενο κοντα στο φαληρο κατα τις 11-12 το βραδυ, θα παω και σημερα το βραδυ μηπως σταθω τυχερος.. και γενικα αν κανεις ασχολειται με αστερια κλπ κ εχει ερασιτεχνικο τηλεσκοπιο ας κοιταει απο Φαληρο μερια εκεινες τις ωρες.. φαινεται απο μακρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες , βαλτο κ εδω -> http://www.astrovox.gr/forum/portal.php?sid=4d65bf8c4af647193c6ef4e21cc85b26

 

Οι ανθρωποι εκει μεσα ειναι σοβαροι κ θα σου δωσουν μια εξηγηση αν αυτη συνδεεται με αστρονομικο φαινομενο. 

Παντως η πρωτη μου σκεψη ειναι για iridium flare.  

 

ή για κατι σαν τηλεκατεθυνομενο ελικοπτερακι ή κατι αλλο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτα-φυσικά δεν υπάρχουν, πράγματα που δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμα ναι, αλλά μεταφυσικά/παραφυσικά/φαντάσματα/μάγεια/διαβόλοι/τριβόλοι όχι.

 

Η πιθανή ύπαρξη νοήμον  ζωής πέρα από της ανθρώπινης παραμένει ένα φυσικό γεγονός που στατιστικά είναι απολύτως σίγουρο να συμβαίνει, το να μας κάνουν επισκέψεις για πλάκα όμως δε νομίζω, αν θέλανε θα λέγανε "hello γειά σας εδώ είμαστεεεε" και δε θα κρύβονταν σαν 13χρονα που τσίμπησαν ένα τσιγαράκι από το πακέτο Karelia Slim της μάνας τους και πήγαν από πίσω να το καπνίσουν στα κρυφά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοω αν μπορει να εξηγηθει με την φυσικη και οποιοδηποτε αλλο κλαδο της επιστημης που ξερουμε (μεχρι τωρα)..



Να πω για το θεμα του τηλεκατευθυνομενου με φωτακια LED..

 

Το αντικειμενο φαινοταν αρκετα μεγαλο (διαμετρου 10+ μετρων) οσο και να σε γελαει το ματι το καταλαβαινεις πανω κατω.. ηταν μεγαλυτερο απο αστερι και αν το φεγγαρι το παρομοιαζουμε με ενα κερμα 10λεπτων, αυτο ειναι σαν μικρη φακη..

 

Επισης ηταν πολυ ψηλα 200+ μετρα στην αρχη και μετα γυρω στα 100 μετρα, και το βλεπαμε σιγουρα για 1ωρα και 15λεπτα και οταν φυγαμε ηταν ακομα εκει.. τι μπαταρια θα πρεπει να ειχε δηλαδη για να κρατησει τοσο?

 

Επισης το χρωμα του φωτος που εβγαζε ηταν πολυ βαθυ σαν ματ.. σαν black light.. αν δειτε πχ το κοκκινο και το πρασινο δεν ειναι το χρωμα των απλων LED.. δεν μπορω να σας το εξηγησω..

 

Παντως θα παω παλι στην ιδια περιοχη μηπως το ξαναδω και καταλαβω τι ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, θεωρω ομως πως δεν ειναι iridium flare/ satellite flare γιατι οπως διαβασα θα επρεπε να ειναι σε μια ευθεια γραμμη στον οριζοντα..

 

Το αντικειμενο ομως που τραβηξα βιντεο ειχε μια πορεια σαν "γαμμα"  ( Γ ) και αλλαζε χρωματα.. αλλα ριχνετε ιδεες



 

Σε αυτο το βιντεο ο τυπος λεει οτι με τα LED κραταει η μπαταρια 7 λεπτα, και εχει κανει και βελτιωσεις..

 

Επισης στην αρχη οταν ηταν πανω απο τα κεφαλια μας θα βλεπαμε κενο στο κεντρο του (εκει που ειναι οι ελικες).. ομως ολο ηταν συμπαγες φως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για αρχή αξιοποιήστε λίγο τα smartphone που ήδη έχετε στα χέρια σας και κατεβάστε εφαρμογές τύπου starmap που σας δείχνουν real time τι υπάρχει ανά πάσα στιγμή πάνω από τα κεφάλια σας (αστερισμούς, πλανήτες, δορυφόρους κλπ).

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να δείς σύμπτωση. χθές είδα ένα ντοκιμαντέρ του national geographic  στο youtube που λεγόταν ''η αλήθεια πίσω από τα ufo'' αν θες ψάξε το με αγγλικό τίτλο στο youtube. υπήρχε μία ομάδα ανδρών οι οποίοι αναστάτωσαν φυσικά βράδυ μία γνωστή πόλη ,δε θυμάμαι το όνομα, αλλά μιάς και έγινε τεράστιος σάλος βγήκαν στην επιφάνεια και φανέρωσαν πως αυτοί το έκαναν, για να σπάσουν πλάκα. ήταν το τετραπλό ελικόπτερο με πολλά led κολλημένα πάνω του. βράδυ και απο ψηλά φαινόταν συμπαγής ο φωτισμός του  αλλά όταν το προσγείωσαν βλέπεις μόνο στις άκρες και λίγα ενδίαμεσα , φωτάκια led. επίσης όπως ανέφεραν κατάφεραν για πολύ ώρα να το έχουν στον αέρα.πάντως πολύ πολύ παραπάνω από 7 λεπτά. αλλά και μόνο που έβλεπες την κίνηση καταλάβαινες πως είναι τηλεκατευθυνόμενο. είχε μία ψιλοαστάθεια στο πέταγμα του . είχε επίσης και κάποιους με περισσότερη τεχνολογία με κάμερες μηδενικού φωτισμού και υπερύθρων που έβλεπαν στον αέρα να αναβοσβήνουν 2 -3  φώτα αλλά όχι  ορατά με γυμνό οφθαλμό. κοντά φυσικά στην φημολογούμενη περιοχή 51. πάντως συμφωνώ με έναν προλαλήσαντα,  πάντα ψάχνουμε για φωτα να ίπτανται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή αξιοποιήστε λίγο τα smartphone που ήδη έχετε στα χέρια σας και κατεβάστε εφαρμογές τύπου starmap που σας δείχνουν real time τι υπάρχει ανά πάσα στιγμή πάνω από τα κεφάλια σας (αστερισμούς, πλανήτες, δορυφόρους κλπ).

 

:)

 

Οντως δεν το σκεφτηκα.. θα παω σημερα ή αυριο το βραδυ μηπως το πετυχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο δύσκολο είναι μερικοί να μην μπείτε να ποστάρετε την βλακεία σας; Ήδη μια φορά το τόπικ είχε κλείσει επειδή γινόταν το ίδιο πράγμα ενώ όσοι έπαιρναν μέρος μιλάγανε σαν άνθρωποι. Στην τελική τόσο δύσκολο είναι ρε mods να τα κάνετε delete, ρωτάει κάτι ο άνθρωπος και προσπαθούμε να του δώσουμε μια απάντηση σοβαρή και λογική. 

 

Την είδαν όλοι mega trolls του 9gag και κάτι τρέχει για βρούβες ναουμ

Insomnia .. Rulez....

Λοιπον πριν απο 10 χρόνια καλοκαίρι νωρις το βραδυ 10-11 max βγήκα στην βεράντα ή οποία βλέπει όλη τη Πάρνηθα και τους θρακομακεδονες.. ( είμαι Πεντέλη ψηλά στο βουνό...)

 

Μου έκανε τρομερή εντύπωση οτι κατα μήκος όλου του βουνού και πανω απο τους θρακομακεδονες υπήρχαν καμια 30 φώτακια μπορει και παραπανω,που περιστρέφονταν και έκαναν ακανονιστες κινήσεις και γρήγορες ενώ καποια αλλα ήταν στατικά .. Δεν φανηκαν φώτα απο το έδαφος ή φωτοβολιδες.. Η ακομη και αστερια που επεφταν σε καμια περιπτωση.Ξέρω να τα διακρίνω.. Το φαινόμενο το χαζευα 2 λεπτά περίπου αν θυμαμαι καλα..ώσπου τα φωτακια έσβησαν εντελώς ξαφνικά! Σαν να έκλεισε κάποιος το διακόπτη της λαμπας.

 

Το μυαλό μου οπως τα ειχα και λιγο χαμενα πήγε σε ελικόπτερα . Αλλα λέω 30 ελικόπτερα στην ελλαδα και να πετάνε βράδυ;

Πήγα να πάρω την τότε φωτογραφική μήπως και εμφανιστούν ξανά και τα καταγράψω αλλα δυστυχώς..

Ειναι το μοναδικό που έχω παρατηρήσει εδω και χρόνια στον Αττικό ουρανό που λογο τοποθεσιας βλέπω όλη την Αττική πιάτο και γενικά το καλοκαίρι κάθομαι έξω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανε τα octocopter τοσο ψηλα?

 

Άνετα φτάνουν τα 200 μέτρα, μπορεί και παραπάνω αν βρίσκεσαι και εσύ σε ύψος, καθώς έχει ακτίνα 200 μέτρα.

 

Η πιθανή ύπαρξη νοήμον  ζωής πέρα από της ανθρώπινης παραμένει ένα φυσικό γεγονός που στατιστικά είναι απολύτως σίγουρο να συμβαίνει, το να μας κάνουν επισκέψεις για πλάκα όμως δε νομίζω, αν θέλανε θα λέγανε "hello γειά σας εδώ είμαστεεεε" και δε θα κρύβονταν σαν 13χρονα που τσίμπησαν ένα τσιγαράκι από το πακέτο Karelia Slim της μάνας τους και πήγαν από πίσω να το καπνίσουν στα κρυφά.

 

How about alien teens? Που παίζουν απλά όπως παίζαμε και εμείς με τα μυρμηγκάκια lol :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insomnia .. Rulez....

Λοιπον πριν απο 10 χρόνια καλοκαίρι νωρις το βραδυ 10-11 max βγήκα στην βεράντα ή οποία βλέπει όλη τη Πάρνηθα και τους θρακομακεδονες.. ( είμαι Πεντέλη ψηλά στο βουνό...)

Μου έκανε τρομερή εντύπωση οτι κατα μήκος όλου του βουνού και πανω απο τους θρακομακεδονες υπήρχαν καμια 30 φώτακια μπορει και παραπανω,που περιστρέφονταν και έκαναν ακανονιστες κινήσεις και γρήγορες ενώ καποια αλλα ήταν στατικά .. Δεν φανηκαν φώτα απο το έδαφος ή φωτοβολιδες.. Η ακομη και αστερια που επεφταν σε καμια περιπτωση.Ξέρω να τα διακρίνω.. Το φαινόμενο το χαζευα 2 λεπτά περίπου αν θυμαμαι καλα..ώσπου τα φωτακια έσβησαν εντελώς ξαφνικά! Σαν να έκλεισε κάποιος το διακόπτη της λαμπας.

Το μυαλό μου οπως τα ειχα και λιγο χαμενα πήγε σε ελικόπτερα . Αλλα λέω 30 ελικόπτερα στην ελλαδα και να πετάνε βράδυ;

Πήγα να πάρω την τότε φωτογραφική μήπως και εμφανιστούν ξανά και τα καταγράψω αλλα δυστυχώς..

Ειναι το μοναδικό που έχω παρατηρήσει εδω και χρόνια στον Αττικό ουρανό που λογο τοποθεσιας βλέπω όλη την Αττική πιάτο και γενικά το καλοκαίρι κάθομαι έξω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...