Προς το περιεχόμενο

Φιλία ανάμεσα σε straight και gay αντρες


elenipetropoulou89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή ένα περιστατικό που έγινε σε έναν gay φίλο μου, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί τελικά να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε gay και έναν straight άντρα?ένας straight συναναστρέφεται κοινωνικά με ένα gay μόνο και μόνο επειδή είναι υποχρεωμένος ή επειδή μπορεί και να περνάει καλά?ένας straight θα έκανε παρεα με έναν gay αν δεν γνώριζε ότι είναι ομοφυλοφιλος?περιμενω με πολυ μεγαλο ενδιαφερον τις απαντησεις σας απο τη καθημερινη σας εμπειρια, χωρις φυσικα να προσβαλουμε ο ενας τον αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ενας gay φιλος μου, εκανε παρεα για 2 ολοκληρα χρονια με straight ( χωρις να γινει τπτ το πονηρο, ουτε να του την πεσει ο αλλος κτλ).οταν του αποκαλυψε οτι ειναι gay, μετα ο αλλος εκοψε μαζι του.απλα αναρωτιεμαι αυτο οτι αν δεν του το λεγε, θα συνεχιζε να κανει παρεα μαζι του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας straight θα έκανε παρεα με έναν gay αν δεν γνώριζε ότι είναι ομοφυλοφιλος?

 

:huh:

 

Οχι, οι straight άντρες δε κάνουν ποτέ παρέα με άλλους άντρες... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως δεν θα έκανα παρέαν αν ο άλλος ήξερα οτι είναι gay.

 

Αλλα σοβαρά, πως γίνεται να μην καταλάβεις οτι ο άλλος είναι gay???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.απλα αναρωτιεμαι αυτο οτι αν δεν του το λεγε, θα συνεχιζε να κανει παρεα μαζι του. 

Mαλλον.Εκτος αν πιστευεις οτι προκειται περι σατανικης συμπτωσης. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερουσες οι αποψεις σας παιδια αληθεια!και οσον για εσας που ρωτατε γιατι ο αλλος δεν το ειχε καταλαβει, χαλαρωστε!η ελληνικη τηλεοραση σας εχει κανει να πιστευετε οτι οι gay αντρες ντυνονται μοναχα με ροζ, ακουνε μονο lady gaga και δεν ασχολουνται με το ποδοσφαιρο!! ;)  ;) η πραγματικοτητα μπορει να διαφερει, ή τουλαχιστον για ολους τους κανονες υπαρχουν οι εξαιρεσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κάνει ένας straight παρέα με έναν gay είναι αντίστοιχο με το να κάνει παρέα ένας άντρας με μία άσχημη γκόμενα.

 

Και στις δύο περιπτώσεις δεν πρόκειται να γίνει τίποτα μεταξύ τους, όσο κι αν ένας από τους δύο το θέλει και στις περισσότερες περιπτώσεις ο σκοπός του άντρα που κάνει τις περίεργες φιλίες είναι ένας:

 

Οι ωραίες φίλες του gay/ της άσχημης γκόμενας. Ανιδιοτελώς δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να σταθεί μία τέτοια σχέση.

 

(Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις, μην αρχίσετε οι αναμάρτητοι να λιθοβολείτε)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να μην κανουμε παρεα ο ενας τον αλλον ( και δεν αναφερομαι σε "φιλια" αναμεσα σε gay-straight αλλά και σε δυο straight ανθρωπους ( αντρες/γυναικες) επειδη εχουμε κατι να κερδισουμε αλλα επειδη το γουσταρουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ στην ιδεατή αυτή περίπτωση, απλώς δεν νομίζω προσωπικά ότι έχω κάτι να πω με έναν gay, ίσως περισσότερα κοινά ενδιαφέροντα να είχα με κάποια λεσβία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας το "κανονισει" το thread ο Τοξοβολος μολις το παρει χαμπαρι.

 

ΥΓ. Οσοι εκφερετε (απολυτε) αποψεις σχετικα με το θεμα, μακαρι να ξερατε ποσους gay φιλους εχετε εν αγνοια σας :D Θα εκπλαγειτε αν και οταν μαθετε.

YΓ2. Εγω εχω μια χαρα φιλαρακι gay του οποιου ξερω τις προτιμησεις σε μια (και μοναδικη συζητηση περι ερωτικων προτιμησεων) που εγινε πριν πολλα χρονια συμπτωματικα. Και καλο παιδι και ξηγημενος και οποτε χρειαστηκα βοηθεια or something ηταν παντα εκει. Εννοειται οτι ποτε δεν με ενοχλησε/προκαλεσε ή δεν σχολιασε το παραμικρο με τροπο που να μου δημιουργει ερωτηματικα για το αν με βλεπει αλλιως. Οπως αντιστοιχα κανω κι εγω απεναντι του, δηλαδη σε καμια περιπτωση δεν θα τον ειρωνευτω-αντιμετωπισω διαφορετικα απο αλλους φιλους της παρεας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να μην κανουμε παρεα ο ενας τον αλλον ( και δεν αναφερομαι σε "φιλια" αναμεσα σε gay-straight αλλά και σε δυο straight ανθρωπους ( αντρες/γυναικες) επειδη εχουμε κατι να κερδισουμε αλλα επειδη το γουσταρουμε!

 

Αν νιωθει καποιος αβολα πλεον , επομενως παυει να το γουσταρει,γιατι να συνεχισει ? Απο υποχρεωση ?

 

Οποιος ειναι τοοοσο προοδευτικος , υποθετω οτι δεν θα τον πειραζει αν η γυναικα του εχει πολλους ανδρες φιλους με τους οποιους πχ ξενυχταει τα βραδια.Η θα περναει ενα σαββατοκυριακο μαζι τους για ψαρεμα ας πουμε.Σωστα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...