Προς το περιεχόμενο

Γερμανία: Η Deutsche Telekom ξεκινά την διάθεση πακέτων ογκοχρέωσης


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εάν έρθουν προς τα εδώ με σωστή τιμολόγηση, πιστεύω θα τα αγκαλιάσει ο κόσμος. Δεν είναι όλοι πορωμένοι downloaders, ούτε κρατάνε υπόγες και πατάρια γεμάτα με άπειρους 2TB δίσκους με υλικό που ποτέ δε θα δουν.

 

Εγώ προσωπικά από τις παρακάτω δύο επιλογές, χαλαρά θα επέλεγα τη δεύτερη.

 

  • Απεριόριστο internet με 35€ το μήνα
  • Μέχρι 75GB full- speed, μετά 386 Kbps, με 25€ το μήνα

Ναι ο κόσμος όλο αγκαλίτσες θα είναι, ειδικά όταν θα σκάνε κάτι λογαριασμοί στο θεό όπως παλιά που δεν είχαμε απεριόριστο τηλέφωνο...

 

 

Όπως σου είπαν ήδη κλέβεις τον εαυτό σου

 

Εγώ πάντως που έχω φύγει εδώ και χρόνια από την Deutsche telecom δεν ανησυχώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.telekom.com%2Fmedien%2Fprodukte-fuer-privatkunden%2F184370

 

"Existing contracts are not affected by the changes. "

Da faq όποιος πρόλαβε πρόλαβε !!!;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι πακέτα,

 

Θα ερχεται ο κολλητος στο σπιτι και για να συνδεσει το κινητο του/λαπτοπ/ταμπλετ θα του ζητας και κανα 5λιρακι

 

Εχουν αργήσει κιολας να έρθουν οι ογκοχρεώσεις στην Ελλαδα, και ΠΡΕΠΕΙ να ερθουν.

Δεν ειναι λογικό να μην υπάρχει 'φθηνο' ιντερνετ για το πελάτη που τον νοιαζει να στελνει κανα εμαιλ αντε και κανα FB.

Τι να το κάνει το απεριόριστο, οποιος το θέλει να το πληρώνει αλλα γιατι εγω που δεν το χρειαζομαι να το πληρωνω...ας εχω τη δυνατότητα να εχω με περιορισμο και φθηνότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε πλακα οσοι λετε για τις αλλες εταιρειες και τις εναλλακτικες που δηθεν υπαρχουν.Απο την στιγμη που ο μονος που εχει εκτεταμενο δικτυο ειναι ο ΟΤΕ  και ολοι οι αλλοι παροχοι "υπενοικιαζουν" τις γραμμες του, οταν θα ερθει η ογκοχρεωση και εδω οπως ειναι σε πολλες χωρες  ολες οι εταιρειες θα κανουν το ιδιο .

Μην εχετε καμια αυταπατη περι αυτου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μόνο να μην το κάνει και θα πάρει πολύ κόσμο.

 

Το ότι χρησιμοποιουν το δίκτυο του ΟΤΕ δεν έχει σχέση. Νοικιάζουν τον βρόγχο. Από εκεί και πέρα μπορούν να κάνουν ότι θέλουν.

 

Μόνο αν ο ΟΤΕ αλλάξει την τιμολόγηση προς τα πάνω στους παροχους ίσως δούμε μια τέτοια αλλαγή. Αλλά και πάλι αμφιβάλω.

 

Εδώ έχουμε τώρα full Internet και απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 20-25 ευρώ και μιλάμε για όγκοχρέωση;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να τρολάρουμε και να αντιγράφουμε άλλα site αλλά όχι και έτσι...

 

Δεν υπάρχει είδηση, δεν θα αλλάξει κάτι το Μάϊο στην Γερμανία και φυσικά καμία σχέση δεν έχει όλο αυτό με την Ελλάδα.

 

Καλή συνέχεια στο τρολάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πέρα έχουν περάσει άλλα κι άλλα και δεν αντιδράει κανείς, νομίζετε ότι στην ογκοχρέωση θα κολλήσουν, ή ότι θα υπάρξει σοβαρή αντίδραση;

 

Οι περισσότεροι συνδρομητές δεν έχουν σχέση με εμάς που μπαίνουμε στο insomnia, είναι άσχετοι με την τεχνολογία, η κίνηση του δικτύπου τους είναι λίγα GB το μήνα, ούτε που θα καταλάβουν τίποτα, μη σας πω θα τρέξουν να επιλέξουν τα πακέτα με ογκοχρέωση γιατί θα είναι φτηνότερα.

 

Εγώ θεωρώ ότι αν γίνει αυτό θα είναι μεγάλη οπισθοδρόμηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα.

Σε πολλές άλλες χώρες στην Ευρώπη στην τεχνολογία και τις τηλεπικοινωνίες είναι όπως στην Ελλάδα με τα Supermarket που τα καρτέλ κάνουν πολύ μεγάλο πάρτι. 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν καταλαβαινω εγω τωρα...

Θα καταργησουν τα υπαρχοντα πακετα και θα τα κανουν ολα ογκοχρεωση, ή θα προσθεσουν και πακετα ογκοχρεωσης στα ηδη υπαρχοντα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ποια  deutsche telekom και αλλα...φημολογειτε πως η vodafone θα αγοραστει απο τις verizon και at&t τοτε να δειτε τι θα γινει σε ολη την ευρωπη με τα πακετα και τις προσφορες που εχουν αυτες οι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ  ήδη καθιέρωσε την μισή παροχή   ο πΟΤΕ (πρώην) ενώ τον πληρώνω να μου παρέχει  ολόκληρη (24άρα την κατέβασε 10άρα)  με το έτσι θέλω  προφασιζόμενοι ότι τους υποχρέωσε η ΕΕΤΤ επειδή δεν μπορούν να τους ανταγωνιστούν οι άλλοι πάροχοι , και δεν θα εφαρμόσει αυτό ;;; κοντός ψαλμός....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα,πάει και το φθηνό απεριόριστο ιντερνετ αν τέτοιου είδους "προσφορές" αντικαταστήσουν σταδιακά τα υπάρχοντα πακέτα.

 

 


Τι δεν καταλαβαινω εγω τωρα...

Θα καταργησουν τα υπαρχοντα πακετα και θα τα κανουν ολα ογκοχρεωση, ή θα προσθεσουν και πακετα ογκοχρεωσης στα ηδη υπαρχοντα;

 

Οπως πάει το κόβω να γίνεται το 1ο δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...