Προς το περιεχόμενο

Προβλημα Με Router Της Wind ZTE-ZXHN H108L


Evoliasmenos
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από geoaua,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παίδες. Εχω προβλημα με το gaming!! ενω το νετ ειναι μια χαρα πηρα στην wind και μου ειπε ο τεχνηκοσ οτι πρεπει να φτιαξω το port forward για το league of legends αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω. μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες. Εχω προβλημα με το gaming!! ενω το νετ ειναι μια χαρα πηρα στην wind και μου ειπε ο τεχνηκοσ οτι πρεπει να φτιαξω το port forward για το league of legends αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω. μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

www.portforward.com

 

βρες το παιχνιδι βρες και το ρουτερ σου και δες.αν δεν εχει το ρουτερ σου δες καποιο αλλο  να καταλαβεις πως γινεται το port forward.αν το ρουτερ σου εχει dmz μπορεις να κανεις dmz και να ανοιξεις ολατα ports

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε φιλο με αυτο το router, εχω δοκιμασει παρα πολλους συνδυασμους ρυθμισεων αλλα δεν συνδεεται ασυρματα ουτε λαπτοπ ουτε κινητα. με καλωδιο δουλευει σφαιρα. δοκιμασα ακομα και χωρις ασφαλεια (authentication) αλλα παλι δε συνδεεται. κανω κατι λαθος ή εχει προβλημα το ασυρματο? τα λαμπακια παντως δουλευουν κανονικα. με αλλα router πχ thomson, zyxel, με τις default ρυθμισεις δεν ειχα κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης στο port forward δεν υπαρχει καν το royter μου σαν επιλογη γιαυτο σε ροταω....

 

δες για ενα οποιοδηποτε ρουτερ για να καταλαβεις πως παιζει το port forward.αφου δεις πως παιζει και δεις και τα ports που θελει το παιχνιδι σου μετα πηγαινε στο ρουτερ σου και λογικα καπου θα εχει ειτε port forward ειτε virtual server ειτε dmz.απο εκει ανοιγεις τα ports.

σε φιλο με αυτο το router, εχω δοκιμασει παρα πολλους συνδυασμους ρυθμισεων αλλα δεν συνδεεται ασυρματα ουτε λαπτοπ ουτε κινητα. με καλωδιο δουλευει σφαιρα. δοκιμασα ακομα και χωρις ασφαλεια (authentication) αλλα παλι δε συνδεεται. κανω κατι λαθος ή εχει προβλημα το ασυρματο? τα λαμπακια παντως δουλευουν κανονικα. με αλλα router πχ thomson, zyxel, με τις default ρυθμισεις δεν ειχα κανενα προβλημα.

αυτο το Hijacking:P

hard reset.αλλαξε και καναλι.αν παλι τιποτα ζητα να στο αλλαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yes.πατημενο για μερικα seconds 5-6 και λογικα θα σβησει και θα ξαναναψει.το ξανασεταρεις.αν κανει παλι τα ιδια τοτε βαλε καναλι καρφωτα.αν κανει τα ιδια ζητα να σου δωσουν αλλο.καναλι απο 1 εως 11,οχι 12 οχι 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην πειράζει που γράφω σ' αυτό το thread.
Για κάποιον που έχει ποβλήματα με το router, και σκέφτεται να αγοράσει κάποιο του εμπορίου (από γνωστές αλυσίδες καταστημάτων), έχετε να προετείνετε κάποιο ή κάποια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην πειράζει που γράφω σ' αυτό το thread.

Για κάποιον που έχει ποβλήματα με το router, και σκέφτεται να αγοράσει κάποιο του εμπορίου (από γνωστές αλυσίδες καταστημάτων), έχετε να προετείνετε κάποιο ή κάποια;

πανω απο 20 θεματα για αγορα ρουτερ.καλα και ακριβα τα draytek.πιο φτηνα πας σε netgear αμα θες μετα.αναλογα τα λεφτα που θες να δωσεις.με 160 περιπου παιρνεις και VDSL router Περα απο adsl.πχ draytek 2760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δυστυχώς έχω και εγώ το ιδιο modem της wind και αντιπετωπίζω τα ίδια προβλήματα. Εχει πολύ μικρη εμβέλεια το wifi εως 8 -10 !!! m ήταν η επίσημη απάντηση της WIND. Επίσης είναι πολυ αργό στην wifi αποκριση του, με λιγα λόγια μαπα το καρπουζι.  Αν μπορείς αυτες τις δύσκολες εποχες άλλαξε το modem η πάρε ενα WIFI REPEATER για ενίσχυση του σήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και εγω σημερα απο την forthnet το router "ZTE ZXHN H108l" , συνδεθηκε κανονικα ασυρματα το laptop και τα δυο κινητα μου. Εχω εναν ακομη υπολογιστη , μακρια απο το ρουτερ, που εμπαινε ασυρματα στο internet με στικακι "tenda w311u". Σημερα και μετα τη συνδεση του νεου ρουτερ , δεν τον βλεπει (το στικακι δεν βλεπει τον ρουτερ), βλεπει ομως γενικα αλλους ρουτερ (των σπιτιων γυρω μου). Εβαλα το στικακι και στο laptop και παλι τιποτα. Εκλεισα το firewall στο ρουτερ και παλι τιποτα. Εχετε καμια ιδεα τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...