Προς το περιεχόμενο

Παλιές σειρές που νοσταλγήσαμε και ξαναείδαμε


man of steel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικά παίζει ένα Ελληνόφωνο ρετρό φόρουμ που ασχολήται ακριβώς με αυτά.Ημερομηνίες,επαναλείψεις κανάλια κ ώρες μετάδωσης κοκ.Το καλοκαίρι θυμάμαι περσι είχα χαθεί μια μέρα να το εξερευνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια πολυ ωραια δραματικη σειρα που την ειχα δει πολλες φορες οταν ειμουν μικρος.Η κορη του μιστραλ.Μαλιστα ειχα διαβασει και το βιβλιο.Ρομαντικη και δραματικη και συγκινιτικη στο τελος.`

Το μυστηριο της παρασκευης aka friday the 13.απο τις καλυτερες χορορ shows των 80ς με 2 ξαδερφια που εψαχναν να βρουν αντικες που ταν καταραμενες και προσφεραν δυναμη σε αυτους που τους αποκτουσαν αλλα με τιμημα.Μονο και μονο η αρχη της σειραs ηταν ικανη να σου φερει εφιαλτες.τυφλα να χει το supernatural  

Και μετα κλασσικα .knightrider dynasty beauty and the beast  miami vice,   αυτος αυτη και τα μυστηρια .Μαλιστα θυμαμαι οταν ειμουν μικρος παντα αναρωτιομουν πως ηταν στα αγγλικα η μεταφραση και το λεγα παντα για πλακα  he she and the mystery lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα σπαγε κ αυτό.Νοσταλγώ

 

Άσχετο-σχετικό: Εντωμεταξύ ηλικιακά πολλές (π.χ. το hart to hart>1979-1984) - δε μου βγαίνουν, τι στα διάλα, με το μπιμπερό αγκαλιά το βλέπαμε? (ειδικά εσύ τόξο, υπήρχες-δεν υπήρχες, μιας και σε ρίχνω much :lol:). Δεν παίζει. Οπότε προσπαθώ να θυμηθώ -αν ακόμη και τώρα, τα κανάλια μας αγοράζουν γνωστές σειρές 2-3 χρόνια μετά την US προβολή- τότε με πόσο χρονοκαθυστέρηση τα βλέπαμε?!

Ή κάποιοι τα πετύχατε σε (E), δεν εξηγείται αλλιώς...

Εγω ειμαι του '72 και ολα τα παλια τα ειδα οταν τα επαιζε η κρατικη τηλεοραση κανονικα, γιατι τη δεκαετια του 90 ελειπα απο την Ελλαδα και δεν ειδα ποτε κατι απο ιδιωτικη τηλεοραση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1 για το μινόρε της αυγής.Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό που ξανά βλέπω την δυναστεία. Τεσπα είπα ότι θα ξανά βιώσω την δεκαετία την δεκαετία του 80 τηλεοπτικά και αυτό κάνω.Περιμένω και άλλες προτάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό που ξανά βλέπω την δυναστεία.

 

Που την είδες την πρώτη φορά, ή που την βλέπεις ...ξανά; «Κακό» δεν υπάρχει πουθενά, μην το παρεξηγείς. «Περίεργο» όμως, σ' εμένα τουλάχιστον, φαίνεται. Προσωπικά, εκτός από γυναίκες τής γενιάς τής μάνας μου, δεν έχω συναντήσει άλλο κοινό «σαπουνοπεροειδών».

 

 

Το θέμα είναι ότι χάνεται πολύτιμος χρόνος και ίσως να μην προλάβεις να δεις ξανά τη «Λάμψη» και το «Καλημέρα ζωή»...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον Μάρκο τον Πόλο.  Επίσης το άλλο με το ρολόι που τους ταξιδεύει στον χρόνο. Ταξιδιώτες του χρόνου;

 

Ωπα μισό, γιατί γράφω σα να έπαθα εγκεφαλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Voyagers!

ΝΑΙ!

Το άλλο με τον Μαρκο Πόλο ποιό ήταν; θυμάται κανείς; Ήμουν πολύ μικρός γαμωτο.

 

Twilight Zone τα πρώτα έγχρωμα, αλλά και η πρώτη Α/Μ σειρά.

Για γέλιο επίσης: MASH, Cheers, ***Kids in The Hall, Moonlighting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...