Προς το περιεχόμενο

Windows 8: 100 εκ. πωλήσεις στο δρόμο για τα Windows Blue


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

pantelis21, on 07 May 2013 - 5:24 PM, said:

τα 7 μασ καλύπτουν ενώ τα 8 όχι

Λείπει κατι απο τα 8 που το έχουν τα 7 και δεν σε καλύπτουν???

 

Και κάτι άλλο που αφορά την κόντρα μερικών εδω μεσα μεταξύ 7 και 8. Ας μιλήσουμε αντικειμενικα και τεκμηριωμένα.

 

Ας αφήσουμε στην άκρη το start button και την νεα start screen που σε μερικούς δεν έκατσε καλα στο στομάχι τους, σε άλλους τους κόβει μια συνήθεια 20 ετων που περίμεναν μια ζωη να παραμείνει ιδια όπως ολα τα υπόλοιπα αντικείμενα της τεχνολογίας εχουν παραμείνει ιδια εδω και χρόνια... Και στην τελική ας πούμε πως άπλα δεν τους άρεσε βρε αδερφέ, δεν του κατηγορώ, γούστα ειναι αυτα! Ας τα αφήσουμε ολα αυτα στην ακρη, τα χουμε αναλύσει με ωραίο και άσχημο τρόπο 1000αδες φορες.

 

Η επιφάνεια εργασίας υπάρχει ακόμα ρε παιδιά! Οπως υπήρχε στα 7! Και είναι βελτιωμένη αρκετά σε πάρα πολλά σημεία! Έχουν γίνει τρομερές αλλαγές σε σταθερότητα, ταχύτητα και σε 1002 άλλους τομείς! Δεν καταλαβαίνω που υπερτερούν τα 7 ρε παιδιά συγκριτικά σε αυτον τον τομέα (του desctop)?

 

Και στην τελική οσοι κράζουν, και το κάνανε πριν καν ακόμα κυκλοφορήσει το λειτουργικό, σας έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό να βάλετε 8 με το ζόρι???

 

Δεν γουστάρεις?? Απλά κανε ενα σχόλιο που αφορά την είδηση και μην ανοίγεις το κουτάκι και αρχίζεις και κράζεις κάτι που δεν παίζει καν να το εχεις δουλέψει στην τελική! Εχει καταντήσει κουραστικό αυτο το πράγμα σε καθε είδηση που αφορα τα 8.

 

Μας αρέσουν, μας βολεύουν και τα δουλεύουμε! Δεν σου αρέσουν, μην ασχολείσαι απλα!!!

 

Καθίστε με την λογική που σας διακατέχει να πιστεύετε πως ενα λειτουργικό μια ζωη θα εχει την ιδια νοοτροπία, τον ιδιο τρόπο χρήσης και την ίδια εμφάνιση για μια ζωή..... Καλός η κακός πρεπει να προσαρμοζομαστε γενικότερα σε ολους τους τομείς της τεχνολογίας. Όποτε το πάρετε χαμπάρι θα μπορούμε να κάνουμε σωστη κουβέντα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα, στο windows pink update (το οποιο αν διανoηθουν να πουλανε θα γελασει ο καθε πικραμενος btw) θα κανουν τα 8 οπως θα επρεπε να ειναι εξαρχης

 

κ μετα θελω να δω πως θα δικαιολογουνε οι μπε το metro κ τις κωλοτουμπες της ms

 

να στρωθουνε εκει στο redmond να ξεφορτωθουμε την registry μπας κ γλιτωσουμε τα χρονοβορα format κ να αφησουν καταμερος τις μαλακιες με τα touch interface,αιντε γιατι δεν ειναι ολος ο κοσμος καμενοι οπαδισκοι κ γεσμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα τεχνολογικά site μιλάνε για εμπορική αποτυχία των windows 8 και η μόνη που βλέπει ακόμα επιτυχία είναι η microsoft.

Αντε περαστικά τους...

Σε τρωει εσενα.....που οι πωλησεις ανεβαινουν κατακορυφα και σου χαλαει την ζαχαρενια εγω θα στο πω αλλιως τοσο καιρο που ανεβαινουν οι πωλησεις που φτασανε 100 εκ ετσι σε λιγους μηνες και το φωναζεις αποτυχια ανεβηκε εστω ενα 1% το ubuntu σε συνολο?Δεν βρισκω λογικη στο να γκρινιαζει καποιως για ενα προιον και να κανει το παπαγαλακι του cnet η του gizmodo αντικειμενικη αποψη εχεις?Το δογμα που ανεφερες να τα πεις αλλου αυτα εκει που περνει που το λες και συμφωνουν οχι εδω,ξερεις που λεω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω αιώνια κόντρα win 7 vs win 8

 

Κάνετε λες και σας θίξανε τη γκόμενα :P

Όσο αυτοί μαλώνουν για τα 7, τα 8, τα 9 και τα 10, την γκόμενα την κανονίζει άλλος...

 

Πρέπει να το πάρουμε απόφαση, θα κρατήσει χρόνια αυτή η κολώνια με τα 7 και τα 8. Μερικοί νομίζουν ότι ξέρουν ένα λειτουργικό επειδή έχουν διαβάσει μερικές κριτικές, έχουν δει μερικές εικόνες και τίποτα video στο youtube ότι έχουν γίνει γκουρού και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...

 

Βγαίνει ο καθένας, πετάει ένα "αχ καλέ, τα 7 είναι πολύ καλύτερα από τα 8" χωρίς κανένα επιχείρημα και λέει στον εαυτό του "ουάου, είπα άποψη σε τεχνολογικό forum, πόσο μαμάτος είμαι" και χαίρεται. Ότι δεν έχει ακουμπήσει τα 8 ΠΟΤΕ δεν παίζει κανένα ρόλο.

 

Επειδή εγώ τα 8 τα δουλεύω από το καλοκαίρι, σχεδόν έναν χρόνο τώρα, μπορώ να πω ότι σε σχέση με τα 7 είναι απίστευτα πιο σταθερά και γρήγορα. Το μέτριο μου desktop με 7 κολλάει απίστευτα, ενώ το άθλιο λάπτοπ μου με 8 πετάει. Ένα από τα καλά, που τα λειτουργικά στράφηκαν στη mobile λογική. ΜΕΙΩΣΗ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

 

Έγινε στα 8, έγινε στα ubuntu 13.04.

 

Κάτι άλλο επίσης: Απίστευτη εξοικονόμηση μπαταρίας! Σύγκρινα ubuntu 13.04, windows 7 και windows 8 και τα 8 άφηναν χιλιόμετρα πίσω τα άλλα 2.

 

Και τέλος, επειδή βαρέθηκα κυρίως, κι επειδή θέλω να δω game of thrones επιτέλους, ένα tip:

 

1. Παίρνουμε το ποντικάκι, και το πάμε στην κάτω αριστερή γωνία, εκεί που μας εμφανίζεται το εικονίδιο της αρχικής οθόνης.

2.Πατάμε δεξί κλικ, και...

3. Βουαλά!!! Ένα μενού με τις πιο σημαντικές λειτουργίες και ρυθμίσεις κλπ του υπολογιστή.

 

Αλλά είπαμε, πρέπει να ασχοληθείται λίγο με το λειτουργικό, γιατί αυτά τα ρημαδοβίντεο στο youtube δεν τα δείχνουν όλα δυστυχώς...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τέλος, επειδή βαρέθηκα κυρίως, κι επειδή θέλω να δω game of thrones επιτέλους, ένα tip:

 

1. Παίρνουμε το ποντικάκι, και το πάμε στην κάτω αριστερή γωνία, εκεί που μας εμφανίζεται το εικονίδιο της αρχικής οθόνης.

2.Πατάμε δεξί κλικ, και...

3. Βουαλά!!! Ένα μενού με τις πιο σημαντικές λειτουργίες και ρυθμίσεις κλπ του υπολογιστή.

 

Αλλά είπαμε, πρέπει να ασχοληθείται λίγο με το λειτουργικό, γιατί αυτά τα ρημαδοβίντεο στο youtube δεν τα δείχνουν όλα δυστυχώς...

Ουάου!!!

Ήταν τόσο δύσκολο να γίνει στην κάτω δεξια γωνία και μην φύγει το κουμπί των windows.Αλλά μην τα θέλουμε και όλα.Βάζουμε ενα feature βγάζουμε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως για οποιον γουσταρει... ειμαι ηδη συνταγμα.......... αλητες linuxades.

Φίλαράκι, κράτα μου μια θέση σε παγκάκι που να πιάνει wi-fi. Έρχομαι σε λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ετσί για να σας σπάσω λίγο το πανηγύρι και για να σας τρολάρω λίγο γιατί τα θέλει ο κ σας :P ...

 

Microsoft tries to make Windows 8 look successful

http://news.investors.com/technology-click/050713-655121-msft-says-100-million-windows-8-licenses-sold.htm?ven=djcp

 

 
Microsoft Drops on Goldman Says PC Share Falling

http://www.bloomberg.com/news/2013-04-11/microsoft-drops-on-goldman-sachs-sell-recommendation.html

Microsoft stock continues to slide as investors become worried about future
 

screen%20shot%202012-12-03%20at%209.15.1

Microsoft drop slows Wall St progress

http://www.ft.com/cms/s/0/7fc1b302-8a4f-11e2-bf79-00144feabdc0.html#axzz2SeIvqH9E


το ξέρω όλα τα παραπάνω είναι δάχτυλος των σιωνιστών...και πόλεμος λάσπης κατά της αγνότητας της microsoft και του Ballmer προσωπικά. 

Νομίζω θα στείλω email να προσλάβουν την Λουκά και τον μπριτζόλα Μιχαλολιάκο να τους ξεβρομίσει εκεί στην microsoft.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ότι έχει επενδύσει η MS Μέχρι τώρα στα 8 θα μπορούσε να τα βάλει στα 7 με service pack.

και απλά το metro να μην ξεκινάει στην αρχή αλλά να είναι σαν το windows media center.

τόσο απλό! και από κει και πέρα δουλεύει ο καθένας οπωσ θέλει.

( αναρωτιέμαι ομωσ πόσοι θα ήταν αυτοί που θα δούλευαν το metro )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ετσί για να σας σπάσω λίγο το πανηγύρι και για να σας τρολάρω λίγο γιατί τα θέλει ο κ σας :P ...

 

Microsoft tries to make Windows 8 look successful

 

http://news.investors.com/technology-click/050713-655121-msft-says-100-million-windows-8-licenses-sold.htm?ven=djcp

 

 

Microsoft Drops on Goldman Says PC Share Falling

 

http://www.bloomberg.com/news/2013-04-11/microsoft-drops-on-goldman-sachs-sell-recommendation.html

 

Microsoft stock continues to slide as investors become worried about future

 

screen%20shot%202012-12-03%20at%209.15.1

 

Microsoft drop slows Wall St progress

 

http://www.ft.com/cms/s/0/7fc1b302-8a4f-11e2-bf79-00144feabdc0.html#axzz2SeIvqH9E

 

 

το ξέρω όλα τα παραπάνω είναι δάχτυλος των σιωνιστών...και πόλεμος λάσπης κατά της αγνότητας της microsoft και του Ballmer προσωπικά. 

Νομίζω θα στείλω email να προσλάβουν την Λουκά και τον μπριτζόλα Μιχαλολιάκο να τους ξεβρομίσει εκεί στην microsoft.

 

"But that doesn't mean that 100 million Windows 8 PCs have been sold and are in use." --> Κανένας δε μίλησε για τους χρήστες windows 8. Μόνο για τις πωλήσεις. 

Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να ασχολούμαστε με τις πωλήσεις της microsoft...ακόμη κι αν πούλησε ή δεν πούλησε όσο είπε, εμένα με νοιάζει μόνο, όπως και το μέσο user το τι προσφέρει. Αν μου κάνει το αγοράζω, διαφορετικά μένω 7, ή NT( :P μιας και θα καταντήσουμε στο τέλος να ξεκινάμε και flamewars win8 vs. win NT ).

Τέλος πάντων, αργά η γρήγορα όλοι σχεδόν θα αναβαθμίσουμε σε win 8 (η microsoft καταφέρνει μια χαρά κάθε φορά να μας πείσει για αναβάθμιση, έστω και μακροπρόθεσμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να ασχολούμαστε με τις πωλήσεις της microsoft...

για τον ίδιο λόγο που "ασχολούμαστε" και με τις πωλήσεις διάφορων άλλων προϊόντων, πχ κινητών, tablet etc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...