Προς το περιεχόμενο

GamePop: Νέα κονσόλα παιχνιδιών που στηρίζεται στο Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτυχία στην ανάπτυξη παιχνιδιού σε οποιοδήποτε μέσο είναι να χρησιμοποιείς έξυπνα και αποτελεσματικά τα στοιχεία που οδήγησαν στην κατασκευή του in the first place (συγνώμη αλλά μου αρέσει αυτή η έκφραση περισσότερο στα αγγλικά). Αν απομακρύνεις  τη φορητότητα από το smart phone, χάνεις από την αρχή ένα 30 – 60% των πλεονεκτημάτων που σου προσφέρει το μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Τεράστια επιτυχία το Ouya ακόμα δε βγήκε?? Έφαγε και αναβολή κυκλοφορίας.Μάλλον εννοεί το hype και τα ποσά που μαζεύει μέσω crowdfunding κ.α.</p>

<p> </p>

<p>Gamepop...πάρτο αλλιώς.</p>

 

Το ouya είναι το πιο χρηματοδοτημενο project του kickstarter με 12 εκατομμύρια δολλάρια σε 3 μήνες και μου λες ότι δεν είναι επιτυχία;

 

P.S. Το hype δεν το ξέρει ούτε η μάνα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ouya είναι το πιο χρηματοδοτημενο project του kickstarter με 12 εκατομμύρια δολλάρια σε 3 μήνες και μου λες ότι δεν είναι επιτυχία;

 

P.S. Το hype δεν το ξέρει ούτε η μάνα του.

 

και από σήμερα άλλα 15 εκατομμύρια μέσω χρηματοδότησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα σαν ιδεα και κυρίως σαν σχέδιο τα σπάει, αλλα σαν screenshot απο παιχνίδι δε βάζεις το jetpack joyride, έχει τόσο ωραία παιχνίδια που θα το αναδείκνυαν, αμαρτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω οι συνδρομές. Αντισταθείτε.

Α και το σχέδιο της κονσόλας είναι κλεμμένο από το BOXEE

ΑΑΑΑ!!!! σοβαρά;; ντροπή τους τότε, Ούτε καν ήξερα τι είναι το boxee...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου είχα δει οτι η sony επιτέλους συνδέει το sixaxis με τα xperia..me m;ia k;inhsh ;ola ta ouya-ειδή πάνε περίπατο στο μέλλον.. κινητό ή tablet, σύνδεση se tv και παίζει μέσω bluetooth χειρηστιρίου .. και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ouya είναι το πιο χρηματοδοτημενο project του kickstarter με 12 εκατομμύρια δολλάρια σε 3 μήνες και μου λες ότι δεν είναι επιτυχία;

 

P.S. Το hype δεν το ξέρει ούτε η μάνα του.

 

Επιτυχία ως gaming προιόν ως προς το τι λένε gamers? Αφού ακόμα δε βγήκε πως θα κριθεί? Εμπορική επιτυχία για την εταιρία μπορεί να βγει,αλλά δε μπορείς να το πεις ακόμα.

 

Το ouya είναι από τα πιο πολυδιαφημισμένα project.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα θα ελεγα "Ουαου! Αλλη μια κονσολα βασισμενη στο Android", αλλα σαν πολυ fragmentation δεν επεσε; Ouya, gamestick, gamepop και MiiPC, με ολα εκτος απο το τελευταιο να εχουν το δικο τους "app store" και να μην εχουν το Play Store.

 

Παντως αυτο το με την συνδρομη στο gamepop πως τους εκατσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 12 μερες που παρουσιαζεται το xbox αυτες θα ξεχαστουν αυτοματα

Εγώ είδα την παρουσίαση του PS4 και ξέχασα οτι υπάρχει XBOX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πω την αληθεια εγω τσιμπησα το ouya και ελπιζω να ερθει συντομα οσο αφορα την συγκεκριμενη κονσολα πιστευω δεν θα πετυχει γιατι προσπαθει να πλασαρει υπηρεσιες χωρις να εχει μια πλατφορμα με παιχνιδια που να τραβανε το χρηστη .ελαχιστα παιχνιδια android ειναι αρκετα θελκτικα για να θελει κανεις multiplayer.

τωρα οσο αφορα τo ouya εγω το πηρα για να βλεπω ταινιες στη tv χωρις converts κλπ ,για να σερφαρω στο διαδυκτιο και να παιζω κανα χαλαρο πλακατζιδικο παιχνιδακι η emulator.

σε καμια περιπτωση δεν μπορει να φτασει το επιπεδο gaming των σημερινων κονσολων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...