Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Φωτογραφιών Gaming Rooms/Συλλογών


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Silenzio said:

το λες αυτό σε περίπτωση που κλείσει το steam ότι θα χάσουμε ότι κλειδιά έχουμε αγοράσει ? όντως παίζει αυτή η πιθανότητα ?

Εκτος θεματος λιγο, με το που δημιουργει κανεις λογαριασμο στο steam αποδεχεται στους ορους πως η εταιρεια χρησιμοποιει το συγκεκριμενο μοντελο, οπου διαχειριζεται τους τιτλους σου και διατηρει το δικαιωμα να τους αποσυρει διχως αποζημίωση η και εξηγηση. Υπαρχουν διαφορα αρθρα και αναλυσεις πανω σε αυτο, συνοπτικα ομως δες εδω.

https://www.rockpapershotgun.com/2012/02/01/thought-do-we-own-our-steam-games/
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 963
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνήθως postάρω για PS Vita, ορίστε και μια φωτό για το PS4.

1.jpg?dl=1

Τα περισσότερα τα αγόρασα για συλλεκτικούς σκοπούς πριν αποκτήσω PS4 (όλη η κάτω σειρά μέχρι πριν το "Η Γνώση είναι Δύναμη" και όλη η πάνω σειρά που η αξία της είναι όσο όλες οι υπολοιπες 2 σειρές μαζί και κάτι ακόμα), το οποίο PS4 κράτησα 5 μήνες και ξαναπούλησα. Γενικά ψιλοαδιάφορη κονσόλα αλλά μου αρέσουν τα remake / remaster παλαιών τίτλων. Αύριο περιμένω 1 ακόμα τίτλο για PS4 και 1 για PS Vita (ο ίδιος τίτλος βασικά και στις 2 κονσόλες) και μέσα στον επόμενο μήνα 8 για PS Vita εκ των οποιων τα 4 ειναι απιστευτα collectors!

2.jpg?dl=1

3.jpg?dl=1

4.jpg?dl=1

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ποστάρετε όλο συλλογές με console games, έτσι για αλλαγή, ορίστε μερικές ταπεινές φωτογραφίες από τη συλλογή μου με ρετρό PC games :

 

15qb6rs.jpg

51c3sh.jpg

w1wawg.jpg

11vijvq.jpg

Επεξ/σία από emmanuel5
  • Like 14
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, emmanuel5 είπε

Επειδή ποστάρετε όλο συλλογές με console games, έτσι για αλλαγή, ορίστε δυο ταπεινές φωτογραφίες από τη συλλογή μου με ρετρό PC games :

15qb6rs.jpg

51c3sh.jpg

 

Πρώτον αυτό το Re2 το θέλω χρόνια.........................ΕΠΟΣ
Αλλά κυρίως SANITARIUM ρε αθεόφοβε? Πόσο αδικημένο παιχνίδι? Πόσο χαμένο στον χρόνο? Πόσο μεγάλο αριστούργημα? Ακόμα θυμάμαι το πόσο με έσπαγε ψυχολογικά αυτό το παιχνίδι (γιατί το έπαιξα σε πολύ μικρή ηλικία).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, emmanuel5 είπε

Επειδή ποστάρετε όλο συλλογές με console games, έτσι για αλλαγή, ορίστε μερικές ταπεινές φωτογραφίες από τη συλλογή μου με ρετρό PC games :

15qb6rs.jpg

51c3sh.jpg

2m9sgk.jpg

Από τις πιο δυνατές συλλογές που έχω δει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το καλύτερο είναι ότι όλα αυτά τα παιχνίδια παίζουν μια χαρά σε σύγχρονους υπολογιστές, είτε σε DOSBox τα παλαιότερα, είτε σε Windows 7 όπως π.χ. το Sanitarium και το Resident Evil 2. Το μόνο που δεν παίζει με τίποτα, ούτε καν σε Windows XP, είναι το Heavy Gear 2 😢  Κρίμα, γιατί πρόκειται για παιχνιδάρα και ελπίζω κάποια στιγμή να το ανεβάσουν στο GOG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την λες και ακριβώς οn topic την φωτό μου αλλά ένιωσα μια νοσταλγία και είπα να την βάλω..😪

Παλιες,καλές,αγνές μέρες.... Που δεν μας ενοιαζαν τα fps,κάρτες γραφικών και πολλά ακόμα.....

IMG_20181128_161415.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, emmanuel5 said:

Επειδή ποστάρετε όλο συλλογές με console games, έτσι για αλλαγή, ορίστε μερικές ταπεινές φωτογραφίες από τη συλλογή μου με ρετρό PC games :

Αψογος για την συλλογη. Αφου μου αρεσαν τα Tomb Raider καποτε, ειχα φαει τον κοσμο να βρω τα Unfinished Business και Golden Mask. Τα ειχα δει μολις μια φορα στο Παπασωτηριου, και δυστυχως δεν τα ειχα παρει τοτε.. Χρονια μετα, πηρα το Unfinished Business απο το ebay, αλλα χωρις το χαρτινο κουτι. Να ξερεις παντως, πολλα παιχνιδια που ειχαμε εμεις εδω σε πλαστικη θηκη, στις ΗΠΑ κυκλοφορουσαν σε μικρα χαρτινα κουτακια. 

Ποιος θα φανταζοταν, πως θα πληρωναμε τα κανονικα κουτακια, ως "συλλεκτικες εκδοσεις".. Και ακομα χειροτερα, πως θα ειχαμε μακροπροθεσμη ενοικιαση, μασκαρεμενη ως "αγορα". Καταντια.

10 hours ago, emmanuel5 said:

Και το καλύτερο είναι ότι όλα αυτά τα παιχνίδια παίζουν μια χαρά σε σύγχρονους υπολογιστές, είτε σε DOSBox τα παλαιότερα, είτε σε Windows 7 όπως π.χ. το Sanitarium και το Resident Evil 2.😢

Πληροφοριακα, εχει κυκλοφορησει υποτιτλισμενη στα αγγλικα, η αυθεντικη ιαπωνικη εκδοση του RE2 Sourcenext. Που ειναι ισως η ανωτερη μεχρι στιγμης. Δες εδω:

http://appleofeden.de-doc.com/index.php/downloads/resident-evil-2-classic-rebirth/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, emmanuel5 είπε

Επειδή ποστάρετε όλο συλλογές με console games, έτσι για αλλαγή, ορίστε μερικές ταπεινές φωτογραφίες από τη συλλογή μου με ρετρό PC games :

15qb6rs.jpg

51c3sh.jpg

w1wawg.jpg

To BG2 είναι η έκδοση με το t-shirt μέσα? (εγώ αυτή έχω)

btw τρομερή συλλογή!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την πληροφορία για το Resident Evil 2, θα το τσεκάρω το σαββατοκύριακο. Αυτό που μου αρέσει στο κουτί του είναι η διαφήμιση ότι χρειάζεται μόνον P166 για να τρέξει, σε αντίθεση με το πρώτο Resident Evil που απαιτούσε 3D κάρτα.

Ναι, το Baldur's Gate 2 περιλαμβάνει ένα σωρό καλούδια, όπως t-shirt, κάρτες, πόστερ, trial edition του Icewind Dale κ.α.28s263s.jpg

Και τιμή μόνον 34,04 Ευρώ ή 11.600 δρχ! Τα... παλιά τα χρόνια οι συλλεκτικές εκδόσεις δεν ήταν πανάκριβες όπως σήμερα (100-150 Ευρώ), στοίχιζαν λίγο παραπάνω από τις κανονικές εκδόσεις των παιχνιδιών, απλώς στην Ελλάδα ήταν αρκετά δύσκολο να τις βρεις.

2u9mkon.jpg

 

 

Επεξ/σία από emmanuel5
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@emmanuel5 Όμορφη συλλογή, με πιάνει μια νοσταλγία όταν βλέπω τέτοια screenshots στο Insomnia ❤️ 

Πάντως, αν θυμάμαι σωστά παρά τα requirements στο κουτί του Resident Evil 1, υπήρχε επιλογή να τρέξει καθαρά με software (CPU) rendering, απλά σε περιόριζε σε παράθυρο 320 x 240 ή κάτι τέτοιο (αν και πρακτικά, ακόμα και στις τότε CRT οθόνες έκανε το παιχνίδι unplayable λόγω μεγέθους :P ).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, emmanuel5 said:

Ευχαριστώ για την πληροφορία για το Resident Evil 2, θα το τσεκάρω το σαββατοκύριακο. Αυτό που μου αρέσει στο κουτί του είναι η διαφήμιση ότι χρειάζεται μόνον P166 για να τρέξει, σε αντίθεση με το πρώτο Resident Evil που απαιτούσε 3D κάρτα.

Ναι, το Baldur's Gate 2 περιλαμβάνει ένα σωρό καλούδια, όπως t-shirt, κάρτες, πόστερ, trial edition του Icewind Dale κ.α.28s263s.jpg

Και τιμή μόνον 34,04 Ευρώ ή 11.600 δρχ! Τα... παλιά τα χρόνια οι συλλεκτικές εκδόσεις δεν ήταν πανάκριβες όπως σήμερα (100-150 Ευρώ), στοίχιζαν λίγο παραπάνω από τις κανονικές εκδόσεις των παιχνιδιών, απλώς στην Ελλάδα ήταν αρκετά δύσκολο να τις βρεις.

2u9mkon.jpg

 

Για να γράφει και ευρώ πάνω πάντως λογικά δεν το αγόρασες όταν είχε βγει και μάλλον πρέπει να είχε και κάποια μείωση τιμής.

11600 δραχμές τώρα θα ήταν γύρω στα 50€.

Για το Diablo 2 είχα δώσει αν θυμάμαι καλά 14900 δρχ ενώ για το Majora's Mask την ίδια χρονιά πάνω από 20000 δρχ. 

Απλές εκδόσεις και τα 2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...