Προς το περιεχόμενο

Άλμα στα Windows 8 για το Leap Motion (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκέψου την τεχνολογια αυτη ενσωματωμένη σε πληκτρολόγιο...

να γραφεις κειμενο και επειτα να σηκωνεις τα χερια σου απο αυτο και να κανεις οτι κανει ο τυπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν developer το έχω εδώ και 2 μήνες. Είναι καταπληκτικό. Το χέρι δεν χρειάζεται να είναι ακριβώς από πάνω. έχει μεγάλο "range". Σε ένα λάπτοτ με win 7 δεν μου δούλεψε λόγο απαιτήσεων της κάρτας γρταφικών, Αλλά σε σταθερό μου δούλεψε κανονικά. Γενικά δεν έχει υψηλές απαιτήσεις σε hardware... Το ότι μετά από λίγο πιάνεται το χέρι ή καλύτερα ο καρπός είναι εν μέρη σωστό (αν κάνεις την ίδια κίνηση συνέχεια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκετο usb καλωδιο παει μεχρι τα 5 μετρα

 

 

 

 

The good thing about USB cables is that they come in a variety of sizes, so if you don't like the size of the cable that comes with the Leap, you can purchase longer cables and use it with the Leap without issue. So, if you want to use the Leap with your television screen across the room, you have some distance with which to work, or you can simply move the Leap closer to you via a longer cable.

 

 

https://forums.leapmotion.com/showthread.php?16-What-s-the-maximum-distance&p=38&viewfull=1#post38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  I really need to put a USB device more than 30 meters away from my PC. What should I do?

A:   Build a USB bridge that acts as a USB device on one side and has a USB host controller at the other end. Use a long-haul signaling protocol like Ethernet or RS-485 in the middle. Using cables or short-haul fiber, you can get ranges upwards of a kilometer, though there's no reason why the long-haul link in the middle of the bridge couldn't be a pair of radio transceivers or satellite modems.
Embedded host solutions capable of doing this already exist. Also, two PCs connected via USB Ethernet adapters are essentially a slave/slave version of this master/slave bridge.

 

 

http://www.usb.org/developers/usbfaq/

 

 

 

Good-to-GO-featured.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολύωρη επαγγελματική χρήση δεν το βλέπω,για fun και games πλάκα έχει,εκεί που κατα την γνώμη μου θα είχε σοβαρή χρηση ΑΝ ηταν ασύρματο,θα ηταν σε ενα home cinema να χειρίζεται το xbmc η κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μια απόρροια μέσα στο σάιτ λέει Ότι minimum χαρακτηριστικά i3/i5/i7 εγώ έχω Intel core 2 quad καλύτερο από σχεδόν όλους τους i3 θα δουλεύει απαντήστε όποιος ξέρει ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...