Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε πηραν και μενα στου τουρισμου.

Ειχα κανει και στο αλλο.

Πηγα σημερα τα χαρτια παλι αλλα με σφραγιδα απο ΚΕΠ και εκανα μια υπευθυνη δηλωση.

Μου ειπε ρεσεψιόν,γενικων καθηκοντων,μπουφετζης μπαρμαν. Εγω του πα πρωτα ρεσεψιονιστ αλλα μετα το σκεφτηκα πολυ καλυτερα μπαρμαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πιο θεωρειται καλυτερο το προγραμμα το πρώτο η του τουρισμου;γιατι με πηραν και στα δυο και πρεπει να επιλεξει ενα απο τα δυο

και εμένα δεν με πήραν σε κανένα

Ελλαδάρα για πάντα . B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα δεν με πήραν σε κανένα

Ελλαδάρα για πάντα . B)

 

Ε όχι δεν πάει έτσι, απλά έτυχε να έχεις λιγότερα μόρια και στα 2 από άλλους.

 

 

 

Ρε παιδιά, για το voucher 18-29 τί γίνεται τώρα με τους επιτυχόντες? Το ΚΕΚ που μου είχε κάνει την αίτηση με έχει εδώ και μια βδομάδα να περιμένω επειδή λέει περιμένουν κάτι χαρτιά απ τον ΟΑΕΔ.

Με πήραν όμως και από ένα άλλο ΚΕΚ για να πάω εκεί και τους είπα πως μου είπαν από το 1ο ΚΕΚ να περιμένω και η απάντηση είναι πως κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται και είναι γελοίο και δεν ξέρουν τι χαρτιά είναι αυτά που περιμένει το 1ο ΚΕΚ και γενικά πως κάτι τέτοιο είναι παράλογο και δεν υπάρχει.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις διαδικασίες γιατί έχω μπερδευτεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι δεν πάει έτσι, απλά έτυχε να έχεις λιγότερα μόρια και στα 2 από άλλους.

 

 

 

Ρε παιδιά, για το voucher 18-29 τί γίνεται τώρα με τους επιτυχόντες? Το ΚΕΚ που μου είχε κάνει την αίτηση με έχει εδώ και μια βδομάδα να περιμένω επειδή λέει περιμένουν κάτι χαρτιά απ τον ΟΑΕΔ.

Με πήραν όμως και από ένα άλλο ΚΕΚ για να πάω εκεί και τους είπα πως μου είπαν από το 1ο ΚΕΚ να περιμένω και η απάντηση είναι πως κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται και είναι γελοίο και δεν ξέρουν τι χαρτιά είναι αυτά που περιμένει το 1ο ΚΕΚ και γενικά πως κάτι τέτοιο είναι παράλογο και δεν υπάρχει.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις διαδικασίες γιατί έχω μπερδευτεί?

όντως ούτε κι εγώ μπορώ να φανταστώ τι χαρτιά μπορεί να θέλουν από τον ΟΑΕΔ. Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο...Κανονικά παίρνεις τα δικαιολογητικά και πας στο ΚΕΚ που θες και σου βρίσκει και δουλειά.

Εγώ έχω άλλο θέμα...Το πρώτο πτυχίο μου λέει ημ/νία ανακοίνωσης τελευταίου μαθήματος 29/10/2009 αλλά ορκωμοσίας 26/2/2010...Εγώ έβαλα έτος κτήσης πτυχίου 2010 γιατί αν έβαζα πιο πριν δεν είχα καμία πιθανότητα...Δεν έχω καταλάβει τι νόημα έχει αυτό το κριτήριο..μεταπτυχιακό τελείωσα φέτος...κανονικά έτος κτήσης τελευταίου πτυχίου θα έπρεπε να είναι το κριτήριο.

Εκτός από αυτό όμως ο έλεγχος πως γίνεται; Αν γίνεται από τα ΚΕΚ μόνο δεν έχει νόημα να με κόψουν γι αυτόν το λόγο. Θα χάσουν 1100 ευρώ από μένα.

Τέσπα καθόμαστε τώρα και προβληματιζόμαστε για 5μηνη εργασία με 460 ευρώ..ρεζιλίκια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι δεν πάει έτσι, απλά έτυχε να έχεις λιγότερα μόρια και στα 2 από άλλους.

 

 

 

Ρε παιδιά, για το voucher 18-29 τί γίνεται τώρα με τους επιτυχόντες? Το ΚΕΚ που μου είχε κάνει την αίτηση με έχει εδώ και μια βδομάδα να περιμένω επειδή λέει περιμένουν κάτι χαρτιά απ τον ΟΑΕΔ.

Με πήραν όμως και από ένα άλλο ΚΕΚ για να πάω εκεί και τους είπα πως μου είπαν από το 1ο ΚΕΚ να περιμένω και η απάντηση είναι πως κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται και είναι γελοίο και δεν ξέρουν τι χαρτιά είναι αυτά που περιμένει το 1ο ΚΕΚ και γενικά πως κάτι τέτοιο είναι παράλογο και δεν υπάρχει.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις διαδικασίες γιατί έχω μπερδευτεί?

Εμένα μου ειπαν πως απο 3/6 θα ανοιξει το συστημα καταχωρησης των στοιχειων και απο τοτε και μετα να τους παω τα δικαιολογητικά.

 

@Woohoo13 Σωστα το εβαλες ετος κτησης 2010. Μια χαρα εισαι. Μη καθεσαι και σκας, το καθε ΚΕΚ δεν ειναι χαζο να μη σε δεχτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως ούτε κι εγώ μπορώ να φανταστώ τι χαρτιά μπορεί να θέλουν από τον ΟΑΕΔ. Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο...Κανονικά παίρνεις τα δικαιολογητικά και πας στο ΚΕΚ που θες και σου βρίσκει και δουλειά.

 

Δηλαδή με δουλεύουν για κάποιο λόγο?

Έχει πάει κανείς σε ΚΕΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με δουλεύουν για κάποιο λόγο?

Έχει πάει κανείς σε ΚΕΚ?

Για πες ακριβως τι εγινε; εκανες αιτηση; σε πηραν; ελειπε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες ακριβως τι εγινε; εκανες αιτηση; σε πηραν; ελειπε κατι;

 

Ρε παιδιά, για το voucher 18-29 τί γίνεται τώρα με τους επιτυχόντες? Το ΚΕΚ που μου είχε κάνει την αίτηση με έχει εδώ και μια βδομάδα να περιμένω επειδή λέει περιμένουν κάτι χαρτιά απ τον ΟΑΕΔ.

Με πήραν όμως και από ένα άλλο ΚΕΚ για να πάω εκεί και τους είπα πως μου είπαν από το 1ο ΚΕΚ να περιμένω και η απάντηση είναι πως κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται και είναι γελοίο και δεν ξέρουν τι χαρτιά είναι αυτά που περιμένει το 1ο ΚΕΚ και γενικά πως κάτι τέτοιο είναι παράλογο και δεν υπάρχει.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις διαδικασίες γιατί έχω μπερδευτεί?

Έχει πάει κανείς σε ΚΕΚ και έχει ξεκινήσει τις διαδικασίες ή υπάρχει όντως η αναμονή που μου λένε απ το ένα και μου διαψεύδουν στο άλλο?

 

 ...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέρδεμα η κατάσταση σου.

Το αλλο Κεκ σου ειπε οτι περασες;

 

 

Εμένα με φώναξαν προχτές και τους πήγα ξανα τα χαρτιά αλλα μ σφραγίδες απο ΚΕΠ.

Με ρώτησαν αν θέλω μπάρμαν,μπουφετζής ή reception και μου ειπαν μολις παρουν νεα απο OAEΔ θα με καλέσουν.

τωρα ουτε εγω δεν ξερω τι/πως/που/ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέρδεμα η κατάσταση σου.

Το αλλο Κεκ σου ειπε οτι περασες;

 

 

Εμένα με φώναξαν προχτές και τους πήγα ξανα τα χαρτιά αλλα μ σφραγίδες απο ΚΕΠ.

Με ρώτησαν αν θέλω μπάρμαν,μπουφετζής ή reception και μου ειπαν μολις παρουν νεα απο OAEΔ θα με καλέσουν.

τωρα ουτε εγω δεν ξερω τι/πως/που/ποτε...

 

Δεν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα ως προς την κατάστασή μου, μάλλον δεν κατάλαβες.

 

Το ότι πέρασα είναι σαφές και δεν χρειάζεται να στο πει κάποιο ΚΕΚ γιατί το βλέπεις και μόνος σου online.

Το θέμα είναι πως το ΚΕΚ που ανέλαβε την αίτηση μου, μου λέει εδώ και μια βδομάδα να περιμένω επειδή περιμένει "κάτι χαρτιά" απ τον ΟΑΕΔ ενώ ένα άλλο ΚΕΚ αμφισβητεί την ύπαρξη τέτοιων χαρτιών και με καλεί να πάω σε αυτό.

 

Κι εγώ ρωτάω αν έχει ήδη κάποιος πάει και τι παίζει με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πας στο 2ο και να γραψεις στα @@ το 1ο;

Μιλα τους και εκει μολις ψιλοσπασει ο παγος και πες οι αλλοι οι μαλακες γιατι με ταλαιπωρούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πας στο 2ο και να γραψεις στα @@ το 1ο;

Μιλα τους και εκει μολις ψιλοσπασει ο παγος και πες οι αλλοι οι μαλακες γιατι με ταλαιπωρούν;

 

Προτιμώ για διάφορους λόγους το 1ο γι αυτό και ρώτησα ώστε να καταλάβω αν με δουλεύουν (επειδή έχουν πολύ κόσμο και υπάρχει αναμονή π.χ.) και να ξέρω πως να πράξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι κριτηριο να διαλεξω το κεκ;

Συνεργαζονται με αλλες επιχειρησεις το καθενα;

Ναι , συνεργάζονται με διαφορετικές. Πάντως έχω να δώσω μία συμβουλή. Καλύτερα πρώτα να κλείσετε εταιρία και μετά να δώσετε τα δικαιολογητικά σας. Εγώ αυτή τη στιγμή αυτό κάνω. Έχω πει σε ένα ΚΕΚ να μου βρουν δουλειά και όταν μου τη βρουν θα τους τα πάω. Έτσι έχουν και ένα κίνητρο να σας δώσουν μία καλύτερη δουλειά και να ασχοληθούν σοβαρά με σας. Μας χρειάζονται τα ΚΕΚ. Παίρνουν 1100 ευρώ από το κράτος για τον καθένα μας. Και επίσης αν κάποιος έχει περάσει και στα 2 καλύτερα να επιλέξει το πρώτο. Θα έχει μεγαλύτερη ποικιλία από δουλειές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...