Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

politechnon Εχω περιπου 68 μορια και δεν ειμαι ουτε στους επιτυχοντες ουτε στους επιλαχοντες.Ο τελευταιος στους επιτυχοντες στην περιφερεια μου εχει 65 μορια.Να κανω ενσταση και αν γνωριζετε πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

porg

γίνε ποιο συγκεκριμένος για ποιο πρόγραμμα ακριβώς.

25-29 ή 18-24 και για ποια ομαδα ΑΕΤ- ΤΕΙ ή ΔΕ-ΙΕΚ;

 

 

mariaagr

Δυστυχώς είσαι στην ουρά εσύ μετά και τους επιλαχόντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν αναφεροντε σε αναζητήσεις γινεται να δουν το συνολο των μοριων και σειρα κατάταξης ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

porg

γίνε ποιο συγκεκριμένος για ποιο πρόγραμμα ακριβώς.

25-29 ή 18-24 και για ποια ομαδα ΑΕΤ- ΤΕΙ ή ΔΕ-ΙΕΚ;

 

Αν μπορούσες να αναφέρεις όλες τι περιπτώσεις θα ήταν χρήσιμο και για τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostasspil, καλά κάνεις κ δε ρωτάς για την πληρωμή. Στο προηγούμενο voucher τα χρήματα της θεωρίας τα πήραμε 3 μήνες μετά, της πρακτικής 4 μήνες μετά το τέλος της και επειδή φορολογηθήκαμε γι' αυτά, περιμένουμε ένα υπόλοιπο 500 ευρώ με τη δήλωση του 2015.

 

Καλή υπομονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα πιάσουμε ένα ένα

 

Διαδικασία υποβολής αντιρρήσεων

Οι μη επιλεγέντες ωφελούμενοι έχουν το δικαίωμα υποβολής αντιρρήσεων εντός αποκλειστικής προθεσμίας 10 ημερών από την δημοσιοποίηση του μητρώου ωφελουμένων. Οι αντιρρήσεις κατατίθενται εγγράφως στην ΕΚΤ – ΕΥΕ υπόψη αρμόδια τριμελούς επιτροπής.

 

Κατάθεση στην:

ΕΚΤ - ΕΥΕ

ΕΙΔΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ
ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΤ


Ταχυδρομική Διεύθυνση: 
    ΚΟΡΑΗ 4, 105 64, ΑΘΗΝΑ
    Τ. : 210 52 71 100
    F. : 210 52 71 167  
          210 52 71 120
    E-mail : [email protected]

 

 

 

Χρήματα

 

Voucher 18-24

Για ΑΕΙ-ΤΕΙ = 2.410€ (μικτά)

Για Δ.Ε. – ΙΕΚ = 2.240€ (μικτά)

 

Voucher 25-29

Για ΑΕΙ-ΤΕΙ = 2.550€ (μικτά)

Για Δ.Ε. – ΙΕΚ = 2.280€ (μικτά)

 

Σε αυτά αφαιρείς 20% φόρος και 3,6% χαρτόσημο και σου μένουν τα καθαρά.

Το 20% επιστρέφετε σε όσους δεν έχουν να πληρώσουν φόρο εισοδήματος.

 

 

illegal_poison

Εσείς τα πήρατε 4 μήνες μετά όχι όλοι!

Σε μας πληρώθηκαν την πρακτική σε ένα μήνα μόλις τελείωσε το τμήμα.

Αυτά αν ανατρέξετε σε παλαιότερα post το έχουμε αναλύσει εκτενέστερα πως και γιατί.

 

 

Γιάννης

Ναι μπορείς αλλά καλό είναι να περιμένεις την τελική λίστα κατόπιν ενστάσεων και όταν αναρτηθεί σωστά στο voucher.gov.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σημερα ητανε τα αποτελεσματα των επιτυχοντων voucher και δεχτηκα ενα μηνυμα οτι ειμαι αναμεσα σ αυτους και να επικοινωνησω μαζι τους.

Εεεε για λιγα λεπτακια κ μονο χαρηκα μεχρι που πηρα τηλ και μου ειπανε οτι δεν με βλεπουνε στ λιστα και οτι εγινε λαθος... απο το αυτοματο συστημα και....@#%@% ειναι δυνατον να κανουνε τετοια λαθη τετοιες εποχες τετοιο αστειο ουτε στον εχθρο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Γιάννης

Ναι μπορείς αλλά καλό είναι να περιμένεις την τελική λίστα κατόπιν ενστάσεων και όταν αναρτηθεί σωστά στο voucher.gov.gr

 

 

Ευχαριστω αλλα εκει δινω τον κωδικο του γιου NIS-......................... μου και λεει δεν βρηκε αποτέλεσμα καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Platano Ενεργοποίησαν την αναζήτηση στο www.voucher.gov.gr

Συνήθως όταν δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα ή είναι μετά και τους επιλαχόντες ή δεν έχει επιλεχθεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostasspil, καλά κάνεις κ δε ρωτάς για την πληρωμή. Στο προηγούμενο voucher τα χρήματα της θεωρίας τα πήραμε 3 μήνες μετά, της πρακτικής 4 μήνες μετά το τέλος της και επειδή φορολογηθήκαμε γι' αυτά, περιμένουμε ένα υπόλοιπο 500 ευρώ με τη δήλωση του 2015.

 

Καλή υπομονή!

Φορολογήθηκες για χρήματα που "είναι να" εισπράξεις και θα πάρεις μετά την επιστροφή;  Α ρε Ελλαδάρα.. Και πόσα ήταν τα καθαρά μπορείς να μου πεις; Γτ τα 2.500-2.700 είναι μεικτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Platano Ενεργοποίησαν την αναζήτηση στο www.voucher.gov.gr

Συνήθως όταν δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα ή είναι μετά και τους επιλαχόντες ή δεν έχει επιλεχθεί καθόλου.

 

 

 

Ευχαριστω.Πουθενα δεν είναι .Ειχε μηδενικη σχεδόν ανεργια γιατι το καλοκαιρι τελειωσε το ΙΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το voucher 25-29 αφορά συγκεκριμένες επιχειρήσεις και πεδία? Δεν αναφέρει κάτι η αίτηση ή εγώ δεν το βλέπω.. Η κοπέλα μου έχει επιλεγεί αλλά θέλω να ξέρω αν μπορεί να κάνει την πρακτική στον τομέα της (παιδαγωγικά) η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το voucher 25-29 αφορά συγκεκριμένες επιχειρήσεις και πεδία? Δεν αναφέρει κάτι η αίτηση ή εγώ δεν το βλέπω.. Η κοπέλα μου έχει επιλεγεί αλλά θέλω να ξέρω αν μπορεί να κάνει την πρακτική στον τομέα της (παιδαγωγικά) η όχι.

Αυτό μπορεί να γίνει και σε συνεννόηση με την εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...