Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Politechnon έχεις κάποια ενημέρωση για την επιστροφή φόρου για όσους ήταν στο προηγούμενο πρόγραμμα, τι γίνεται; Είναι θέμα εφορίας η όλη διαδικασία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας στην εφορια και την παιρνεις. δηλωση δεν εκανες ? αν σου βγηκε η επιστροφη στην εφορια πας

Είχα πάει και μου είπαν ότι επειδή την έκανα πριν βγει η διόρθωση με τον κωδικό, και μετά μου έκαναν την διόρθωση, ότι θα πρέπει το χρεωστικό να γίνει πιστωτικό και ότι θα μοουν στον λογαριασμό μου στην τράπεζα... Άλλα εδώ και 2 μήνες που είχα πάει, δεν έχουν μπει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας στην εφορια και την παιρνεις. δηλωση δεν εκανες ? αν σου βγηκε η επιστροφη στην εφορια πας

 

Καλημέρα, 

 

Και γιατί δίνεις τότε λογαριασμό τραπέζης??  Εγώ εκεί περιμένω ακόμα να μπουν τα 80 € επιστροφή της θεωρίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amoramor

Είναι θέμα εφορίας η επιστροφή όπως όλων των φόρων.

Πας στην εφορία και ζητάς να στα δώσουν κανονικά αν δεν στα έχουν βάλει στην τράπεζα.

 

 

Σε αυτούς που λέει «μη επιλεχθείς» δυστυχώς δεν τους έχουν στην λίστα.

Μόνο στην περίπτωση που δεν υλοποιήσει μεγάλος αριθμός ατόμων ίσως επιλεχθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

 

Και γιατί δίνεις τότε λογαριασμό τραπέζης??  Εγώ εκεί περιμένω ακόμα να μπουν τα 80 € επιστροφή της θεωρίας

ελα μου ντε. εμενα περσι ειχαν μπει στην τραπεζα. φετος δεν μπηκαν.  πηγαινε στην εφορια να τα παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,την ημέρα που βγηκαν τα αποτελεσματα τελειωσα ενα επιδοτουμενο σεμιναριο 4 μηνων για ευπαθεις κοινωνικες ομαδες του οαεδ,με τα χαρας διαπιστωσα οτι ειμαι στους επιλεγεντες στο voucher 25-29,θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να ενεργοποιησω αμεσα την επιταγη η θα πρεπει να περιμενω να περασουν 2 μηνες,διοτι αν ισχυει οτι πρεπει να περασουν 2 μηνες τοτε ειμαι οριακα και φοβαμαι μηπως δεν μπορεσω να βρω φορεα πρακτικης ασκησης....ευχαριστω!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tony81

Ναι με την επόμενη φορολογική δήλωση.

 

Phoenix7

Σήμερα ξεκινούν οι αιτήσεις απ’ ότι ξέρω.

Αυτό το πρόγραμμα είναι μπάχαλο!

Εκτός ότι έχει συγκεκριμένες ειδικότητες και εγγυημένη απασχόληση για το 25%, θα υλοποιείτε μόνο από φορείς που έβγαλαν 1.200.00€ τα 3 χρόνια!!!

Οπότε καταλαβαίνεις ποιοι θα υλοποιούν αυτό το πρόγραμμα…

Δεν θέλω να το σχολιάσω περεταίρω γιατί πραγματικά ποιο φωτογραφική πρόσκληση του ΟΑΕΔ δεν έχω ξαναδεί.

 

Marcovs

Κανονικά θέλει για όλα αυτά τα προγράμματα του ΕΣΠΑ 2 μήνες.

Καλό είναι γι’ αυτό να ρωτήσεις τον ΟΑΕΔ γιατί μπορεί να κάνω λάθος, δεν γνωρίζω γι’ αυτά τα σεμινάρια ευπαθών ομάδων τι ακριβώς γίνετε και αν έχει όρο και για συμμετοχή στα προγράμματα voucher.

Μπορείς να κάνεις όμως την έρευνά σου με τις επιχειρήσεις και να υπογράψεις στο τέλος που τελειώνουν οι 2 μήνες.

Δεν ξέρω βέβαια γιατί ακούω κάτι «κουφά» ότι τα ΚΕΚ σε βάζουν και υπογράφεις πριν καν δεις τις εταιρείες τους (πράγμα που θεωρώ αποτροπή να υλοποιήσει κάποιος σε αυτά τα ΚΕΚ γιατί σίγουρα κάποιο λάκκο έχει η φάβα…) Το μόνο χαρτί βάση της πρόσκλησης που πρέπει να υπογράψετε είναι η σύμβαση όταν έχεις αποφασίσει την εταιρεία για να ξεκινήσει η διαδικασία.

Μεγάλη προσοχή σε αυτά τα χαρτιά γιατί εκτός ότι είναι παράνομα, μπορεί να εκπλαγείτε και να μη σας τοποθετήσουν στην εκάστοτε επιχείρηση σε αυτά που συμφωνήσατε (τομέα και ειδικότητα) και μετά να βρεθείτε προ εκπλήξεως όπως έχει γίνει κατά καιρούς σε πολλούς ωφελουμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόγραμμα 29-64 εκεί που λέει βάλτε iban Εθνικής, μόνω λογαριασμούς της Εθνικής δέχονται; Επίσης, ως προυπηρεσία για το συγκεκριμένο πρόγραμμα μετράει η πρακτική μέσω προηγούμενων προγραμμάτων Voucher; Τέλος, γνωρίζετε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...