Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κασέτες VHS παίρνει; Γιατί το σχήμα του σε κάτι τέτοιο παραπέμπει... Εντάξει το τετραγωνοποιημένο σχήμα είναι πιο βολικό πάντα, βάζεις και το κεντιτό σεμεδάκι από πάνω και κάθεται δεν γλιστράει... Και κανένα βαζάκι καμιά φορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ όμορφο!Και επιτέλους όλα σε ένα.

Απλά έχω την εντύπωση ότι με το μηχάνημα της STEAM στα μισά λεφτά θα έχουμε τις ίδιες δυνατότητες και σε πολύ καλύτερες τιμές και στα παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παρουσίαση του νέου xbox αποδυκνείει για άλλη μια φορά ότι εκεί στην microsoft έχουν φοβερά προβλήματα διοίκησης και καινοτομίας.

Epic fail για μένα η κονσόλα και ποιο μεγάλο fail είναι η ιδέα για κέντρο ψυγαχωγίας-media player από μια συσκευή που τα περισσότερα πράγματα τα κάνουν ήδη η επόμενης γενιας τηλεοράσεις σε συνδιασμό με την φορητότητα των tablet.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι και η τελευταία γενιά που θα έχουμε gaming κονσόλες.

Και το casual gaming που αντιπροσοπεύουν οι κονσόλες θα περάσουν σιγά σιγά στις τηλεοράσεις με λύσεις cloud η ενσωματωμένους επεξεργαστές γραφικών που θα τρέχουν κάποια ελαφριά και open source πλατφόρμα.

Απλά βλέπουμε την δύση μιας εποχής παιδιά..

Δεν εξηγητε αλλιως τα εχεις πολυ παρμενα με την ms.Πρωτον δεν κερδιζεις τιποτα και δευτερον γιατι δεν στελνεις βιογραφικο να τους σωσεις ρε παιδι μου..

Δηλ πιστευεις εσυ οτι το xbox που αν καταλαβες τι κανει περα απο το παιζω παιχνιδια μπορεις να το συνδεσεις με το καλωδιο της δορυφορικης η να γινει ενα Home media center η το kinect το οποιο εχει γινει πολυ ανωτερο απο την προηγουμενη γενια και θα αραζεις και θα του δινεις εντολες κτλ κτλ ειναι προβλημα καινοτομιας?Δηλ δεν εχει καινοτομια ολο αυτο?Δεν εχει καινοτομια που πλεον εχει skype internet explorer κτλ κτλ.

Δηλ τι θα ηθελες εσυ να εχει για να ειναι τελειο?Σιγουρα δεν ειναι η τελευταια γενια που εχουμε κονσολες και σιγουρα η ms θα ειναι εκει για να πλασαρει και την επομενη γενια και σιγουρα θα εισαι και εσυ εκει να λες παλι τα ιδια...Τωρα αν πιστευεις οτι αν μια τηλεοραση τρεχει μια εκδοση android η κατι παρομοιο και ολοι θα το παρουν εισαι το λιγοτερο μακρια απο την πραγματικοτιτα...Η ms δημιουργει αναγκες γιατι ειναι πολυεθνικη με δις στην ακρη και αποφασιζει τη θα πουλησει με το σχεδιο που θελει...Μην μπερδευεις τα πραγματα επειδη στο Open source δεν εχουν μανατζερ και κοσμο να ψαχνει και να φτιαχνει την αγορα δεν σημαινει οτι η Ms δεν εχει και σιγουρα το σχεδιο δεν το βγαλανε στην τυχη...Να εισαι σιγουρος οτι υπηρχε πολυ κινηση απο πισω μεχρι να βγει και να δουν οτι αυτο ηθελε η αγορα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξηγητε αλλιως τα εχεις πολυ παρμενα με την ms.Πρωτον δεν κερδιζεις τιποτα και δευτερον γιατι δεν στελνεις βιογραφικο να τους σωσεις ρε παιδι μου..

Δηλ πιστευεις εσυ οτι το xbox που αν καταλαβες τι κανει περα..

 

Και πες μου έναν λόγο να μην συνεχίσεις να κάνεις όλα τα παραπάνω με το pc σου και πρέπει να πάρεις μια συσκευή ξεχωριστή, ιδίως τώρα που έρχονται και λύσεις για streaming gaming περιεχόμενου κατευθείαν από τα pc στις τηλεοράσεις.

Για μένα είναι ξεπερασμένο σαν ιδέα όπως  πλέον έχουν ξεπεραστεί και τα media player αφού τα πάντα πλέον είναι ενσωματωμένα στις τηλεοράσεις και δεν χρειάζονται ξεχωριστές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι αυτο ηθελε η αγορα...

 

 

οσο για τις αγορές δνε είδαμε αρκετή αισιοδοξία χθές μετά την ανακοίνωση του xbox. Στο nasdaq η μετοχές της sony μετά την παρουσίαση εκτοξεύτηκαν κοντά στο 9% ενώ αυτή της microsoft έκλεισαν με πτώση.

Εγώ λέω την γνώμη μου και από τι βλέπω δικαιωνετε από τα αποτελέσματα.

Ολά δείχνουν ότι η microsoft έχει σοβαρά προβλήματα καινοτομίας, σχεδιασμού και στρατηγικής.

Η θα τα διορθώσει η θα οδηγηθεί στην καταστροφή. Εχουμε δει τόσα χρόνια μεγαλύτερους κολοσσούς στο τεχνλογικό κόσμο να καταρρέουν σαν χάρτινοι πύργοι από λαθος αποφάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα,ειναι και αντικλεπτικο απο μονο του,σιγουρα μολις πεσει η τιμη θα το αγορασω..Ελπιζω συντομα να μαθουμε περισσοτερες πληροφοριες και συγκεκριμενα τα περι παιχνιδιων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πες μου έναν λόγο να μην συνεχίσεις να κάνεις όλα τα παραπάνω με το pc σου και πρέπει να πάρεις μια συσκευή ξεχωριστή, ιδίως τώρα που έρχονται και λύσεις για streaming gaming περιεχόμενου κατευθείαν από τα pc στις τηλεοράσεις.

Για μένα είναι ξεπερασμένο σαν ιδέα όπως  πλέον έχουν ξεπεραστεί και τα media player αφού τα πάντα πλέον είναι ενσωματωμένα στις τηλεοράσεις και δεν χρειάζονται ξεχωριστές συσκευές.

Δεν ειπα οτι δεν μπορεις να τα κανεις με το Pc σου απλα αυτο πουλαει τωρα μια νεα κονσολα με καινουργια χαρακτηριστικα ετσι ειναι η αγορα και αυτο απαιτει,μπορει εσυ να μην θες να το αγορασεις και να το κανεις με το Pc σου αλλος ομως θελει να το αγορασει και να το κανει με το xbox του..

Και η λυσεις για streaming gaming ασε περιμενε να δουμε αν θα παει καλα χωρις να γινεις beta tester και μετα βλεπουμε αν θα φτουρισει..

Καταλαβαινεις οτι εχει πολυ ψωμι ακομα γιατι περα απο την ms υπαρχει ολοκληρη βιομηχανια απο εταιριες που βγαζουν παιχνιδια στης κονσολες οποτε εσυ λες να ακυρωσουμε ολο αυτο να πεταξουμε ενα καρο κοσμο στον δρομο γιατι ειναι αχρηστη επενδυση και υπαρχουν ποιο φτηνες λυσεις και οχι οι εταιριες δεν βλεπουν το ψωμι που εχει η κονσολα οχιιι...

Βεβαια σε μια ουτοπικη κοινωνια στο μυαλο σου ισως θα ηθελες να ειναι ολα Open source αλλα ελα που δεν λειτουργει ετσι η αγορα..

Ειναι σαν να μου λες αφου μπορω να παω με το αμαξι στην δουλεια μου γιατι να αγορασω μηχανακι αφου μπορω με το πρωτο γιατι να πεταω λεφτα για μηχανακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχασα μερικά post,κάπου διάβασα (στο kotaku) πως θα απαιτεί τουλάχιστον μία σύνδεση Online ανά 24 ώρες για να πάρει κλειδιά drm,καθώς και το ότι δεν μπορείς να δανείσεις ή πουλήσεις παιχνίδι που αγόρασες γιατί ειδικός αριθμός κλειδώνει το δισκάκι με την συγκεκριμένη κονσόλα..αν είναι έτσι,κλάφτα χαράλαμπε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυτό κι απερυτο δλδ ΤΕΛΕΙΟ

Σε οσους δεν αρεσει γιαυτο εχει ασυρματα χειρηστηρια το βαζεις στο ραφι/ντουλαπι/μπαουλα διπλα απο την tv η και πισω απο αυτη κατω απο τον καναπε δε ξερω

εμενα με καιει να εχει keyboard/mouse υποστηριξη να φχαριστηθω κανα fps game και φυσικά 60fps 

Τωρα το καλυτερο στοιχειο πιστευω πως ειναι το usb3 να περναω γρηγορα τα games απο τον θειο σε λιγο καιρο

γιατι απο media center πλευρα μου ειναι αδιαφορο (τοσο καιρο στο pc δοξα το 8εο και blue ray μας δινει ο 8ειος και dts και απολα) αντε να σπαμε σιγά σιγά

Το 64bit του με το 32bit του ps4 (αν δεν απατώμαι) τι διαφορες 8α φερει ΑΝ φερει πρακτικως?

ταχυτητες,μνημη μεγαλητερη και γρηγοροτερη, χαμηλες θερμοκρασιες και ουδεν κολιματα σε σχεσι με το 32bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ms δημιουργει αναγκες γιατι ειναι πολυεθνικη με δις στην ακρη και αποφασιζει τη θα πουλησει με το σχεδιο που θελει.. 

χοχοχο πολυ καλο  ^_^ 

 

η ms τωρα τελευταια το μονο που κανει ειναι να δοκιμαζει την υπομονη του κοσμου, και οι μ@λακιες καποια στιγμη πληρωνονται

 

και επειδη εδω δεν ειναι μονοπωλιο οπως στα windows (μονο για pc γιατι οπουδηποτε αλλου το μπουλο )  , η sony καραδοκει να φερει το πραγμα εκει που ηταν παντοτε και κυριως απο δικα της λαθη αλλαξε στη τελευταια γενια , οχι λογω της ανωτεροτητας της πιο αναξιοπιστης κονσολας που βγηκε ποτε 

 

αν εκαναν μια φορα μινι κωλοτουμπα με το start , εδω ετοιμασου να δεις μεγαλειωδεις κωλοτουμπες ειδικα σε online ελεγχους και πολιτικης περι μεταχειρισμενων

 

τι ειναι καινομια δηλαδη; το kinect; ας γελασω τετοιο πραγμα ποτε δε θα ειναι επιτυχια στο χωρο του gaming, αλλα αναγνωριζω στην ms οτι επιμενει στα λαθη με πολυ πεισμα :lol:

 

πολλα απο τα υπολοιπα καλουδια υπαρχουν στο κινητο οποιουδηποτε πλεον που βρισκεται παντα επανω του  ; σπαταλη πορων.. και φυσικα καλως τρωνε κραξιμο απο τη στιγμη που παρουσιασαν παιχνιδοκονσολα και μιλουσαν για τα παντα εκτος απο παιχνιδια.. καταφεραν να κανουν τη μετρια παρουσιαση της sony (που ειχαν δει πώς ειναι , οποτε ειχαν πλεονεκτημα) να φανταζει καλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φιλαρακι που γκρινιαζει παραπανω για τα χιλια μυρια μια ερωτηση....αν σου το εδειναν τζαμπα η το κερδιζες σε εναν διαγωνισμο δεν θα το κρατουσες ετσι?γτ δεν σε ικανποιει πουθενα απο οτι φενεται...μην τυχον και το κρατησεις...χαχαχα...και το καλυτερο ειναι οτι η δισαρεσκεια σου προερχεται απο αρεσκεια που εχεις για τα pc και το συγκρινεις ενω δεν γινετε αυτο...οταν βλεπω κατι τετοια γελαω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα μου άρεσε το design. Θα μπορείς να το συνδιάσεις με την τηλεόραση στο σαλόνι και δεν θα χαλάει την αισθητική του χώρου γιατί φαίνεται πως είναι μια ποιοτική κατασκευαστικά συσκευή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι η ms απλά ολοκλήρωσε το οικοσύστημα των συσκευών της για 1η φορά. Προσφαίρει μια ολοκληρομένη πρόταση από κάθε άποψη!

 

Το pc - tablet με windows 8 θα συνεργάζεται τέλεια με το windows phone 8 τηλέφωνο σου και θα όλα θα συνεργάζονται με το Xbox One σε ένα. Και όλα αυά χωρίς το fragmentation που θα έχεις εάν έχεις Samsung κινητό και LG ή Sony τηλεόραση ή ακόμα και laptop με windows 8 και ένα tablet.

 

Εγώ νομίζω ότι η ms πατάει στο δρόμο που χάραξε η apple για τις συσκευές της και εκεί θα είναι η επιτυχία της. Γιατί είτε μας αρέσει είτε όχι έχει το μονοπώλιο ακόμα στα pc - laptops. Και όλα αυτά είναι και ενοποιημένα με ένα κοινό γραφικό περιβάλλον ο΄πότε είναι ακόμα πιο εύχρηστα.

 

Το design του με αφήνει αδιάφορο τα παιχνίδια θα είναι στα ίδια επίπεδα με του ps4 οπότε μέχρι στιγμής για εμένα έχει προβάδισμα σε σχέση με την sony. A είμαι και ένας ευχαρηστιμένος κάτοχος ps3.

 

H μόνη μου ανησυχία είναι στο θέμα των τίτλων που η sony έχει ακόμα το προβάδισμα σε θέμα αποκλειστικοτήτων.

 

Περιμένω και το ps4 για να δώ και κρίνω καλύτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...