Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή όλα για τους teenagers φτιάχνονται;

 

Πολλοί μπορεί να το θέλουν για το σαλόνι τους για να φαίνεται από μακριά και να μπαίνουν στο μάτι των φίλων τους και όταν μπαίνουν μέσα να λένε: "πωπώ δικέ μου έχεις και PS3, PS4, XBOX one;" κτλ. Γιατί ως γνωστόν θα πρέπει να δείχνουμε cool με κάθε τρόπο στους γύρω μας γιατί όλα γι αυτό γίνονται.

 

Το πρόβλημα του PS3, πέρα από το μέγεθος, ήταν ότι καθιστούσε αδύνατο να στιβάσες συσκευές τη μια πάνω από την άλλη για να εξοικονομήσεις χώρο. Φανταστείτε να θέλεις ένα ράφι για το PS3, ένα για το XBOX one, ένα για τη NOVA, ένα για το HOME THEATER και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Αισχος το design εκτος του χειρηστηριου.

Μου θυμιζει τα πρωτα cd players.Χοντρα και ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή όλα για τους teenagers φτιάχνονται;

 

Πολλοί μπορεί να το θέλουν για το σαλόνι τους για να φαίνεται από μακριά και να μπαίνουν στο μάτι των φίλων τους και όταν μπαίνουν μέσα να λένε: "πωπώ δικέ μου έχεις και PS3, PS4, XBOX one;" κτλ. Γιατί ως γνωστόν θα πρέπει να δείχνουμε cool με κάθε τρόπο στους γύρω μας γιατί όλα γι αυτό γίνονται.

 

 

 

 

Ευτυχως οχι πλεον δεν φτιαχνονται για teenagers και το εχουν καταλαβει  οι εταιριες εδω και καιρο,ποιο ειναι το πελατολογιο που τους κοβει χρημα.

Μια μεγαλη μεριδα των gamers (και σιγουρα η μεριδα που ξοδευει το περισσοτερο χρημα) ειναι ενηλικες μιας αλφα ηλικιας με δικο τους εισοδημα,παντρεμενοι κτλ

Ετσι οποιαδηποτε συσκευη ψυχαγωγιας (ειδικα εκεινες που εμπεριεχουν την τιβι για την λειτουργια τους) πρεπει να εχουν τη θεση τους εκει που περναει η οικογενεια τον χρονο της και να ειναι προσβασημες ευκολα.

Οποτε ναι το αισθητικο κομματι ειναι σημαντικο για μια τετοια συσκευη οπως το χβοχ,ειναι σημαντικοτατο πλεον .

Η ιστορια που επλασες περι "μουρης" στους φιλους κτλ δεν ισχυει.

Αν θελω να πουλησω μουρη στον ελληναρα του δειχνω κινητο , αμαξι και λαρτζ λογαριασμο στα μπουζουκογαρυφαλλα...Δεν του δειχνω μια κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν καταλαβει οτι ο μινιμαλισμος στις μερες μας μπαινει παντου. εχει γινει "συμβολο" για την νεα εποχη της microsoft (θα την αντιγραψει η apple, το εκανε ηδη το google play store) και το One εχει αυτο το στυλ, και για μενα ειναι πολυ πιο ομορφο απο το 360. Θυμιζει το 360 σλιμ, χωρις τις διαγωνιες γραμμες. Εχει κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Στο σαλονι, κατω απο την lcd παει ανετα. Δειχνει τοσο μοντερνα και φοβερη. Καλα, δεν περιμενω να καταλαβετε απο μινιμαλισμο και στυλ αφου οι περισσοτεροι εχετε αντροιντ η απλ κινητα με φωτιστα κουμπακια, καμπυλες, χοντροκομενο στυλ κλπ.

Οσο για το multitask, ειναι οτι καλυτερο!

Οσο Υπαρχει Xbox Live πανε καπως ετσι τα πραγματα για online gameplay:

1. Xbox One

2. Pc

Πιστευω πως το kinect κανει οτι ακριβως λενε. Εχει τρομερη αναπτυξη.

Οπως και να'χει δεν πιστευω να τα παει καλυτερα η Σονυ.

 

 

 

Από ποιόν πλανήτη κατέβηκες; Θα αντιγράψει η Apple τον minimal σχεδιασμό; Μπλιμπίκια και λαμπάκια σε συσκευές Apple; Που ζεις;

 

Πλάκα έχει πάντως που σε θέματα που αφορούν το μηλαράκι όλοι τρέχουν να υποβαθμίσουν τη σημασία του ντιζάιν και να κράξουν ότι το hardware είναι της πλάκας και εδώ όλοι κόπτονται και σχολιάζουν το πόσο άσχημο ή minimal είναι το ντιζάιν της κονσόλας και τα σχόλια για το hardware ελάχιστα. Τί να πει κανείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω οτι έχει πολλά πράγματα μέσα και για αυτό είναι μεγάλο αλλά πάντα μια παιχνιδομηχανή όταν κάνει την παρουσίασή της παρουσιάζει ένα στιβαρό μοντέλο, ανέκαθεν γίνεται αυτό για διαφημιστικούς λόγους. Έπειτα αυτό ήταν μια παρουσίαση πολύ γενική για το xbox. Τι ακριβώς δεν σας αρκεί απο πλευράς gaming. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι fanboy της ms αλλά δεν γίνεται να κράζουμε απλά για να κράζουμε. Ο μέσος gamer θέλει μια κονσόλα που να τρέχει κάτι παραπάνω απο αξιοπρεπώς τα παιχνίδια του (αν κανω λαθος διορθώστε με). Τώρα το οτι έχει το kinect μόνο μείον δεν τα βρίσκω. Μπορεί να μην τα χρησιμοποιήσω εγώ τόσο αλλά η κονσόλες δεν βγαίνουν μόνο για εμας των fps, υπάρχει μια ολόκληρη γκάμα απο ηλικίες και παιχνίδια όπου το kinect μπορεί να δείξει πολύ όμορφα. 

ΥΓ.: Αν έβγαινε χωρίς αυτά τα εξτραδάκια θα το κράζατε γιατι δεν τα έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιόν πλανήτη κατέβηκες; Θα αντιγράψει η Apple τον minimal σχεδιασμό; Μπλιμπίκια και λαμπάκια σε συσκευές Apple; Που ζεις;

 

Πλάκα έχει πάντως που σε θέματα που αφορούν το μηλαράκι όλοι τρέχουν να υποβαθμίσουν τη σημασία του ντιζάιν και να κράξουν ότι το hardware είναι της πλάκας και εδώ όλοι κόπτονται και σχολιάζουν το πόσο άσχημο ή minimal είναι το ντιζάιν της κονσόλας και τα σχόλια για το hardware ελάχιστα. Τί να πει κανείς;

 

To hardware του είναι κατώτερο από του PS4. Για το design δεν ξέρουμε ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοι ρε παιδι μου τελειως ανικανοποιειτοι με οτι και αν βγει...με το παραπονο στο στομα παντα...ε μην το αγορεζετε στην τελικη και καθηστε να σχεδιασετε εσεις καλυτερο.μαλλον η κονσολα προοριζετε για καλλιστεια και οχι για ψυχαγωγεια :Ρ..δεν ειμαι φαν της κονσολας γιατι το pc καλυπτει καλυτερα...αλλα οφειλω να ομολογησω πως μου αρεσε πολυ σε ολους τους τομεις και καθε γενια τηνει περισσοτερο προς το pc..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοι ρε παιδι μου τελειως ανικανοποιειτοι με οτι και αν βγει...με το παραπονο στο στομα παντα...ε μην το αγορεζετε στην τελικη και καθηστε να σχεδιασετε εσεις καλυτερο.μαλλον η κονσολα προοριζετε για καλλιστεια και οχι για ψυχαγωγεια :Ρ..δεν ειμαι φαν της κονσολας γιατι το pc καλυπτει καλυτερα...αλλα οφειλω να ομολογησω πως μου αρεσε πολυ σε ολους τους τομεις και καθε γενια τηνει περισσοτερο προς το pc..

 

Να δεις πόσοι από αυτούς που γκρινιάζουν θα το αγοράσουν και μάλιστα δύο και τρεις φορές αφού θα τους χαλάνε από το λοιώσιμο στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να δεις πόσοι από αυτούς που γκρινιάζουν θα το αγοράσουν και μάλιστα δύο και τρεις φορές αφού θα τους χαλάνε από το λοιώσιμο στο παιχνίδι.

Το "από το λιώσιμο στο παιχνίδι" ίσως να περιττεύει κιόλας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παρουσίαση του νέου xbox αποδυκνείει για άλλη μια φορά ότι εκεί στην microsoft έχουν φοβερά προβλήματα διοίκησης και καινοτομίας.

Epic fail για μένα η κονσόλα και ποιο μεγάλο fail είναι η ιδέα για κέντρο ψυγαχωγίας-media player από μια συσκευή που τα περισσότερα πράγματα τα κάνουν ήδη η επόμενης γενιας τηλεοράσεις σε συνδιασμό με την φορητότητα των tablet.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι και η τελευταία γενιά που θα έχουμε gaming κονσόλες.

Και το casual gaming που αντιπροσοπεύουν οι κονσόλες θα περάσουν σιγά σιγά στις τηλεοράσεις με λύσεις cloud η ενσωματωμένους επεξεργαστές γραφικών που θα τρέχουν κάποια ελαφριά και open source πλατφόρμα.

Απλά βλέπουμε την δύση μιας εποχής παιδιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...