Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Titanomaxos Δεν έχει καμμία 7790 το xbox one.Είναι custom chip που έχει ομοιότητες με κάποιες κάρτες.

 

ESRAM.

 

E ναι... στα σημεια ειναι αρκετα βελτιωμενη οπως η ESRAM αλλα και λογικα θα εχει ξεχωριστο physx chip εαν θυμαμαι καλα κατι που στο ps4 θα το κανει η καρτα γραφικων δεσμευοντας 2 πακετα shaders απο την καρτα.

 

Οσο για την μνημη το αν θα ειναι gddr 5 ή gddr 3 ειναι ανευ λογου σημασιας μιας και η μια καπου χανει και καπου κερδιζει η αλλη. Στην πραξη θα φανει ποιο θα ειναι πιο στημενο μηχανημα...και λογικα το xbox one θα αποδιδει απo day one καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έβλεπα μόνο το 2ο video με το unveil  θα το έλεγα minimal, μοντέρνο και ότι έχει ένα στύλ....

Ε, το ακριβώς αντίθετο μας δείχνει το 1ο video.
Απλά ένα ορθογώνιο κουτάκι το οποίο το περνάς εύκολα για ψηφιακό αποκωδικοποιητή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα και παλι δευτερη ερχεται η Microsoft τουλαχιστον ονομαστικα οταν η Sony ειχε κυκλοφορησει το Playstation PSone το 2000.Αντε γεια!

w00t?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο καλο με αυτο ειναι οτι η Sony θα αναγκαστει να κανει την κινηση της συντομα αν και εχει δηλωσει ημερομηνια μεσα στον ιουνιο θα βγαλει καμια σποιλερ πικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε την Ε3 που θα ανακοινωθούν κι αλλες λεπτομέρειες απο Sony και Microsoft. Ως τα Χριστούγεννα του 2013 έχουμε χρόνο να αποφασίσουμε τι θα αγοράσουμε....Αλλα αν είναι με αυτα τα λεφτά που λενε (400-500€) φτιάχνεις και ενα ωραιότατο HTPC με ικανοποιητική καρτα γραφικών και ram....Και έλυσες όλα σου τα προβλήματα (social, gaming, downloads, internet, used games,)....H μόνη πρόκληση είναι το καινούργιο Kinect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια συσκευή που θα μπει μαζί με τις υπόλοιπες σε ένα home cinema! Τι σχήμα περιμένατε ...μπάλας? Κονσόλα είναι που μένει συνεχώς σε ένα ράφι και όχι φορητή συσκευή που την κουβαλάτε μαζί σας! :P

Δεν ειναι ετσι ακριβως, ολα παιζουν ρολο ,σε μερικους το αισθητικο κομματι ειναι σημαντικο ειδικα οταν προκειτε για κατι που θα μπει στο σαλονι και η συγκεκριμενη κονσολα ειναι σαν vhs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινα λίγο απογοητευμένος από την πρώτη επαφή.

1. Μου φαίνεται πιο άσχημο από το τωρινό μοντέλο ΧΒΟΧ

2. Κρίνοντας από τις υπηρεσίες που μας προσφέρει το ΧΒΟΧ Live σήμερα φοβάμαι οτι οι μισές λειτουργίες του δε θα είναι διαθέσιμες εκτός Αμερικής, Αγγλίας κλπ

3. Με ανησύχησε ενα πόστ του majornelson όπου ανέφερε πως η Microsoft δε σκοπεύει να απαγορεύεσει την πώληση μεταχειρισμένων τίτλων και πως δε θα υπάρχει κανένα fee για να παίξεις ενα παιχνίδι που έχεις αγοράσει σε άλλη κονσόλα με το δικό σου όμως gamertag. Άρα να υποθέσουμε ότι θα πρέπει να πληρώσεις κάτι για να παίξεις ενα μεταχειρισμένο παιχνίδι με άλλο gamertag (κάτι πχ σαν το online pass που έχουν πολλά παιχνίδια σήμερα για το multiplayer κομμάτι τους). Είδωμεν..

 

Συνοψίζοντας, το νεο ΧΒΟΧ προσπαθεί να πλασαριστεί ως σύστημα ψηφιακής διασκέδασης όχι ως παιχνιδοκονσόλα. Προσωπικά δε θέλω μια μέτρια παιχνιδοκονσόλα που να κάνει και άλλα 10 πράγματα και γι' αυτό ελπίζω να μην απορροφηθεί η MS με όλα τα άλλα και να παραμελήσει το βασικό λόγο ύπαρξης μια παιχνιδοκονσόλας.

 

υ.γ. Το όνομα κατά τη γνώμη μου εντελώς άκυρο. Προκαλεί σύγχυση με το πρώτο XBOX, άσε που χρησιμοποιείται ήδη ως όρος για το πρώτο PS.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ειναι ετσι ακριβως, ολα παιζουν ρολο ,σε μερικους το αισθητικο κομματι ειναι σημαντικο ειδικα οταν προκειτε για κατι που θα μπει στο σαλονι και η συγκεκριμενη κονσολα ειναι σαν vhs.

 

Θα μπει σε ένα έπιπλο στο σαλόνι. Άρα τι σχήμα θα έπρεπε να έχει αφού όλες οι συσκευές λίγο πολύ είναι κάπως έτσι! Το πρώτο PS3 για παράδειγμα, έτσι όπως ήταν ξεχώριζε ανάμεσα στα άλλα (άσε που σε μερικά ράφια δεν χωρούσε) λόγω όγκου και ήταν και γυαλιστερό μέχρι αηδίας.

 

Περιμένω να δω και το PS4 αν και κάτι μου λέει πως θα είναι στο ίδιο concept. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι... στα σημεια ειναι αρκετα βελτιωμενη οπως η ESRAM αλλα και λογικα θα εχει ξεχωριστο physx chip εαν θυμαμαι καλα κατι που στο ps4 θα το κανει η καρτα γραφικων δεσμευοντας 2 πακετα shaders απο την καρτα.

 

Οσο για την μνημη το αν θα ειναι gddr 5 ή gddr 3 ειναι ανευ λογου σημασιας μιας και η μια καπου χανει και καπου κερδιζει η αλλη. Στην πραξη θα φανει ποιο θα ειναι πιο στημενο μηχανημα...και λογικα το xbox one θα αποδιδει απo day one καλυτερα.

Αυτο ειναι τεραστιο λαθος.εαν ειναι apu τοτε δυστηχως χρειαζεται οσο πιο γρηγορες μνημες γιατι η καρτα γραφικων θα μοιραζεται μαζι με τον cpu την ραμ.υπαρχουν πολλα reviews για τους amd apus με 1600αρες μνημες και με ταχυτερες(2133,2400) και υπαρχει τεραστια διαφορα στα frames per second

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπει σε ένα έπιπλο στο σαλόνι. Άρα τι σχήμα θα έπρεπε να έχει αφού όλες οι συσκευές λίγο πολύ είναι κάπως έτσι! Το πρώτο PS3 για παράδειγμα, έτσι όπως ήταν ξεχώριζε ανάμεσα στα άλλα (άσε που σε μερικά ράφια δεν χωρούσε) λόγω όγκου και ήταν και γυαλιστερό μέχρι αηδίας.

 

Περιμένω να δω και το PS4 αν και κάτι μου λέει πως θα είναι στο ίδιο concept. :)

 

Does not compute

 

Έτσι όπως θέλω το iPhone μου να έχει καλό design, το laptop και την TV μου, θέλω και την κονσόλα, και το xbox one είναι χάλια. Το xbox 360 και το PS3 ήταν κλάσεις ανώτερα σχεδιαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή καποιος πρεπει να το πει.

Κοστιζει οσο μισο iphone οποτε με βλεπω να περνω 2 ενα για κάθε χερι.

 

Χο χο χο funboys..

 

Υ.Γ. Και δεν θα θέλει κάθε χρονο αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανησιακά δεν απαιτώ κάτι παραπάνω από ένα κομψό slick μαυρο κουτί. 

 

Κάτι σαν το αριστερά μισό (κατά προτίμηση) ή το δεξιά μισό ... το 50%-50% ποιός το σκέφτηκε ?

 

... ή είναι hint για 2 διαφωρετικά κουτιά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανισιακα ειναι εξαιρετικό.Ξεφυγε ευτυχως απο την αισθητικη του teenage δωματιου που ειχε το 360.Ανετα σαλονατο το συγκεκριμενο ,χωρις πολλα πολλα.Οσοι εχουν τραβηξει γκρινια απο τις γυναικες τους για την αισθητική του 1ου χβοχ ξερουν ποσο σημαντικο ειναι αυτο  :P

 

Απο κει και περα ελπιζω να ξεκολλησουν λιγο και να επιτρεψουν επισημα πληκτρολογιο και ποντικι,για να δουμε και κανενα αλλο ειδος παιχνιδιου (βλεπε rts) που μεχρι τωρα παιζουμε αποκλειστικα σε pc αλλα και για να παιξουμε και σαν ανθρωποι τα FPS του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...