Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη εχετε καταλαβει τη παρουσιασε σημερα η Microsoft..?? Θα σας απαντησω εγω το νεο XBOX ONE...!!!

 

Και ολα τα αλλα που θα την συνοδευουν..!!!

 

Ειδαμε πριν κατι ωρες να βγαζει η Sony ενα βιντεο το οποιο ηταν ενα βιντεο οτι νανε....Και κραζετε το Xbox..?? Που σαν Microsoft φερθηκε πολυ σωστη προς τον πελατη...και επειδη ειδα ολοι την παρουσιαση του Xbox και πριν κατι μηνες της Sony αυτο που εχω να πω ειναι οτι η Sony απλα μας εδειξε κατι παιχνιδια παιδικα και τιποτα αλλο ενω η Microsoft μεσα σε μια ωρα ειπε και εδειξε κατι τα οποια δεν θα το φανταζοταν κανεις μας. Και εχει να δειξει αλλα τοσα..!!! Και οσο για το controler θυμαμαι οτι ειπε χαρακτηριστικα φτιαχτηκε απο gamer για gamer...!!!

 

Thats the internet man...και η ανωτεριλα που εχουμε σαν λαος οτι εμεις θα το καναμε καλυτερα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κανονικό xbox είναι στην πρώτη σελίδα.Μην το μπερδεύεις με την φώτο του Socratis_g. :devil:

 

 

Διαφορά αισθητικής λέγεται, ό,τι μου αρέσει εμένα δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε άλλους ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εμφάνιση ειναι υποκειμενική αν κ εμένα μ'αρέσει, άλλο είναι το θέμα: σαν pc-gamer ακόμα καμια κονσόλα δε με έχει εξιτάρει, στα περισσότερα παιχνίδια προτιμώ το pc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συς το ξεχασε η microsoft και εκανε και μ@λακι@ που δεν προσελαβε ολσους εσας να το σχεδιασετε...

Μονο εμενα και καποιων λιγων μας αρεσει το "λιτο" και το "μινιμαλ" ???

μαλλον...

Οσο πιο πολλα blue led lines, καμπυλες  και παχος τοτε ειμαστε οκ ε???
Τελος παντων γουστα ειναι αυτα... απλα δυστυχως αυτα τα γουστα ειμαι υποχρεωμενος να τα βλεπω και στην καθημερινοτητα μου εξω... απο τα led στα πιτσιλιστιρια, μεχρι τα χριστουγεννιατικα λαμπακια εξωτερικα του σπιτιου, που ενω τα εχει βαλει και το κανει να μοιαζει με τσιρκο Medrano καμαρωνει και νιωθει σαν τον pininfarina.

Υποκειμενικοτης το γουστο οκ...

 

Οσο για τα εξτρα που σου δινει, το λεει η λεξη ΕΞΤΡΑ!!!!!

ΕΞΤΡΑ το facebook, ΕΞΤΡΑ το τουιτερ, ΕΞΤΡΑ η τηλεοραση, ΕΞΤΡΑ το σκαηπ.

Θες να στο ξαναπω?????

ΕΞΤΡΑ!!!!

Δεν σε αναγκαζει για να παιξεις το αγαπημενο σου game ουτε να κανεις sign in στο facebook ουτε στο τουιτερ ουτε να δεις τηλεοραση πριν, γιατι αυτα ειναι ΕΞΤΡΑ!!!

 

Οσο για τα παιχνιδια, μονο εγω ειδα οτι θα βγουν ακομα 8 αποκλειστικοι τιτλοι που θα φτασουν σε συνολο τους 15?

Μονο εγω εχω νιωσει την απιστευτη ποικιλια του arcade gaming στο 360??? Μονο εγω δεν εχω νιασει πισω σε καποιον τιτλο, μιας και εκτος απο τους αποκλειστικους τιτλους του playstation παιζουμε ολα τα αλλα παιχνιδια χωρις κανενα θεμα????

 

ρε συς αντικειμενικα...ξερετε τι γραφετε? η σας τα γραφουν αλλοι???

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........

Οσο για τα παιχνιδια, μονο εγω ειδα οτι θα βγουν ακομα 8 αποκλειστικοι τιτλοι που θα φτασουν σε συνολο τους 15?

Μονο εγω εχω νιωσει την απιστευτη ποικιλια του arcade gaming στο 360??? Μονο εγω δεν εχω νιασει πισω σε καποιον τιτλο, μιας και εκτος απο τους αποκλειστικους τιτλους του playstation παιζουμε ολα τα αλλα παιχνιδια χωρις κανενα θεμα????

 

......

 

NAI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει απλά ημαστε Έλληνες που κοιταμε το περητιλιγμα και όχι την ουσία που μπορει να μας προσφέρει...!! Για αυτό και σχολιάζουμε το στυλ μιας κονσόλας η οποία ειναι απλή στο σχεδιασμό της ..!! Ενώ και πάλι αμα ήταν αλλιώς και κάπως καλύτερη πες πάλι θα την σχολιάσαμε έτσι απλά για να περνάει η ώρα μας ...!! Ενταξει η Microsoft παρουσίασε ποιο σημαντικά πράγματα από ότι το κουτί της κονσόλας αλλα την ίδια τη κονσόλα από τη περιέχει ,κατι που δεν είπε στο θέμα κάρτας γραφικών,μπορει κατι καλό να κρύβει εκεί. Και απο το τη θα κανει . Και επειδή σαν Έλληνες ημαστε λίγο του μονοπωλειου και προτυμαμε περισότερο το playstation εγώ πιστεύω οτι και φετος το playstation θα ειναι χειρότερο απο το Xbox και σαν ομορφια αλλα και σαν χαρακτηριστικά και θα το κανουμε όλοι το καλύτερο ...!!! Τέλος..!!

Sent from my Lumia 800

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά αυτό που παρατηρώ εδώ και 5 σελίδες τώρα, είναι ότι 7/10 posts προσπαθούν να επιβάλλουν το υποκειμενικό (design) για αντικειμενικό. Σοβαρευτείτε... Σε άλλους αρέσει, σε άλλους οχι, ΤΕΡΜΑ! Όσον αφορά στην ίδια την κονσόλα, είναι mid προς high end pc κι άμα, κακά τα ψέμματα. Με ένα πολύ καλό pc, ειλικρινά δεν έχει νόημα αυτός ο specs war! Χώρια που ένα καλό pc είναι ουσιαστικά ένα xbox360 x3 ή ένα xbox one x2!! Το XBOX βγαίνει άχρηστο εκτός κάποιων exclusives βέβαια, τα οποία στην τελική είναι 3πλάσια στο ps3... Αυτό θα πρέπει να το δει πολύ σοβαρά η microsoft, διότι αλλιώς και σ'αυτή τη γενιά πάλι playstation για 'μένα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν μου αρέσει εμφανησιακά

Πάντα έτσι κάνουν... μετά θα βγει το slim και μετά έξτρα σλιμ χιχιχι
Μάλλον τα μπέρδεψες με την Sony! Η MS δεν κάνει τέτοιες χαζομάρες!.. :)Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας έδειξαν τώρα δλδ??? ένα xbox 360 special edition ? με αλλαγμένη εμφάνιση, software update κ λίγο πιο εξελιγμένο kinect?

κρίμα διότι περίμενα μια καλή απάντηση στο PS4..

Τεσπα είναι πάρα πολύ νωρίς για συγκρίσεις θα δείξει μέλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την sony την κατηγορούσατε για το ότι δεν έδειξε τη κονσόλα και με την MS αναλώνεστε σε σχόλια περί σχεδίου ,πράγμα υποκειμενικό αλλά και όχι και τόσο ουσιώδες αντί να σας απασχολήσουν τα παιχνίδια,οι δυνατότητες και η τιμή πχ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι εμφανισιακά τουλάχιστον ταιριάζει με ένα σύγχρονο σετ τηλεόρασης και ηχοσυστήματος. Τώρα όσο αφορά το λογισμικό και τις νέες βελτιώσεις απλά δεν έχω λόγια για όλα αυτά που είδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε η ώρα για τα εξής:

- ΧΒΟΧ One

- με Συνδρομή Conn-X TV

- Για να βλέπω Super League

- Ενώ ταυτόχρονα μιλάω με τον κολλητό στο Skype και κράζω τον:

   α) Τον  @#@%#$% τον διαιτητή που με αδίκησε

   β) Τον Αλαφούζο για το πώς κατέντησε το βάζελο

   γ) Τον Μαρινάκη που δεν κάνει μεταγραφες της προκοπής

- Και ταυτόχρονα φτιάχνω την ιδανική ομάδα (που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ) στο football manager (στο πλαί)

- Ενώ κάνω share το στιγμιότυπο μαζί με τα σχετικά μπινελίκια/σχόλια στο facebook/twitter μέσω του share charm (βλέπε Windows 8)

- Και ενώ όλα αυτά συμβαίνουν παίρνω και ένα toast message (notification) από το insomnia app για ένα post από κάποιον που γκρινιάζει γιατι το Xbox one του θυμίζει την τοστιέρα του

 

Αν μου έπλενε και τα ρούχα θα το αγόραζα αλλά αφού δεν το κάνει θα πάρω Wii

δυστυχώς θες nova!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω μιρλα και μιζερια εδω μεσα ουτε τα ποπκορν δε μπορω να φαω..!Καποιοι νομιζουν οτι αμα κραξουν θα φανουν cool..γκροου απ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα και παλι δευτερη ερχεται η Microsoft τουλαχιστον ονομαστικα οταν η Sony ειχε κυκλοφορησει το Playstation PSone το 2000.Αντε γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...