Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πλέον δεν υπάρχει κάποιο κουπόνι,σωστά?ψάχνοντας λίγο σε φόρουμ κ google δε βρήκα κάτι,αν έχει κάποιος κάτι ας βοηθήσει!

http://www.pandawill.com/lenovo-lephone-a660-android-40-mtk6577-dual-core-3g-gps-40-inch-50mp-camera-ip67-p67304.html

στα 114 USD παρά 1 cent

 

Επεξεργασία: μόλις είδα ότι το είχε αναφέρει σε προηγούμενο post και ο dchatz: http://www.insomnia.gr/topic/487277-smartphone-lenovo-lephone-a660-115-89-%E2%82%AC-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC/page-15?do=findComment&comment=52468487

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

υπαρχει κουπονι για το pandawill με εκπτωση 5%, "PANDAFORYOU5" , για να το δεχτει πρεπει πρωτα να κανεις λογκιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!παρόλα αυτά το τηλέφωνο απο το pandawill δεν έρχεται rooted και το ψιλοφοβάμαι...ο τυπάκος στο live chat μου λέει δεν υποστηρίζει ελληνικά!μήπως μπλέξω και δε τα καταφέρω να τα φτιάξω?όχι τίποτα αλλα δεν είναι και δικά μου τα τηλέφωνα!εγώ πήρα απο το minideal και ήρθε με ελληνικά και rooted...any help?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε Thracia!

 

H stock_121122_backup.zip ειναι η ROM που είχε το κινητο φαντάζομαι ε? Απο ποιο κατάστημα το πήρες?

 

Αν θές περιέγραψε πρόχειρα την διαδικασία του backup και του restore που δοκίμασες και δούλεψε σωστά....

 

 

Γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τον φάκελο "stock_121122_backup" ;;;

Μήπως είναι προσωπικό σου "backup";

Παρακαλω, θα προσπαθησω να βοηθησω οσο μπορω γιατι ειμαι noob κι εγω.το κινιτο το πηρα απο το merimobile το Φεβρουαριο 130euro.Ηταν καλη αγορα τοτε.H stock_121122_backup.zip και ολα τα υπολοιπα τα μαζεψα απο το xda γιατι μου ηρθε τελειως Κινεζικο.Eπειδη δεν ξερω αν εχετε custom recovery εγω εχω αυτη που εχω ανεβασει,το buckup, restore γινεται απο εκει (volyme up kai power).Αν δεν κατεβαινει καποιο αρχειο δοκιμαστε αν συνδεθειτε πρωτα στο skydrive,ενημερωστε με αν δεν δουλεψει ουτε ετσι για να το ανεβασω αλλου.Κατα την γνωμη μου απο τις 2 rom, του cybermaus ειναι καλυτερη.Το link ειναι σε προηγουμενο post.Κανει update σε ολλα τα google staff.Αν θελετε πειτε πια recovery και τι firmware φωραει το κινιτο σας (about phone>Version infos>Built number) και αν δουλευουν ολα σωστα ,ανγωριση κλησης,ημερολογιο,gps,video call,κτλ.Ευχαριστω.

post-267346-0-55099400-1372711537_thumb.jpg

.

Επεξ/σία από Thracia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να κάνω επεξεργασία και κατέληξε όπως παρακάτω.

Τεσπα, το πήρα απο Pandawill 114 - 5%. Για ελληνικά ο θεός βοηθός

 

<p>το έχει παρει κανεις απο pandawill? μην παιζει κάνα θεμα με rom ή τιποτε αλλο και δεν μπορούμε να αλλαξουμε rom με ελληνικά. Μπορεί να κανεις να μας διαφωτισει;</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Τωρα το πηρα, δεν αντεξα, από pandawill, ο θεός βοηθός...</p>

 

=

 

"το έχει παρει κανεις απο pandawill; μην παιζει κάνα θεμα με rom ή τιποτε αλλο και δεν μπορούμε να αλλαξουμε rom με ελληνικά. Μπορεί να κανεις να μας διαφωτισει?

 Τωρα το πηρα, δεν αντεξα, από pandawill, ο θεός βοηθός ... "

Επεξ/σία από matrixxx
Διορθωση χαλασμενου κωδικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το έχω και το έχω καταυχαριστηθεί.. ΑΛΛΑ: με τρώει να του βάλω την καινούργια cyanogen...

Είστε να μαζευτούμε όσοι μπορούμε και να βάλουμε απο 10 ευρώ ο καθένας, για να να μαζέψουμε μια αμοιβή, για αυτόν που θα φτιάξει μία ROM, για το τηλεφωνό μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η παρακατω κατασταση το tracking των elta courier εχεις κανεις ιδεα τι σημαινει;

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF1489.......
 

Κατασταση                  Ημερομηνια              Ωρα                     Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS     24-06-2013           14:49                       IPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να ανοιξω το Email (προσοχη οχι gmail, χρειαζομαι exchange) τοτε μου εμφανιζει μυνημα " Unfortunately, Exchange Services has stopped."

Τονιζω οτι το κανει ειτε εχω προσβαση απo wifi ειτε 3G. Δεν εχω φτιαξει ακομη τον λογαριασμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να ανοιξω το Email (προσοχη οχι gmail, χρειαζομαι exchange) τοτε μου εμφανιζει μυνημα " Unfortunately, Exchange Services has stopped."

Τονιζω οτι το κανει ειτε εχω προσβαση απo wifi ειτε 3G. Δεν εχω φτιαξει ακομη τον λογαριασμο μου.

 

το ιδιο κανει και σε εμενα, προς το παρον βρηκα πως να σταματησω το ενοχλητικο μυνημα και κατεβασα εφαρμογη για  το hotmail απο το market... μεχρι να αξιωθω να το ψαξω, αν μπορει να βοηθησει καποιος καλο θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ένα κλικ να το παραγγείλω.

δε ξέρω από που όμως.

λέω για http://www.minideal.net ή pandawill.

ποιοι είναι περισσότερο αξιόπιστοι;

διάβασα ότι καλύτερη rom παίζει να είναι αυτή του minideal.

 

κάτι που δεν έχω καταλάβει. λέει ότι από γλώσσες υποστηρίζει αγγλικά και κινέζικα. φαντάζομαι εννοούμε τη γλώσσα του μενού.

αυτό δεν είναι θέμα android;

εγώ σε όλα μου τα κινητά επιλέγω πάντα αγγλικά οπότε δε με αφορά το θέμα γλώσσας. σωστά;

υποθέτω ελληνικά όμως θα μπορώ να γράφω με το κατάλληλο πληκτρολόγιο.

 

υπάρχει κανένα site με review του κινητού; ήθελα να δω δείγματα φωτογραφιών της κάμερας και βίντεο.

επίσης κάτι σημαντικό. το θέλω για κλήσεις μέσω skype.

η μπροστινή κάμερα λέει τίποτα; ή θα το πάρω τσάμπα;

αν είναι "άχρηστη" καλύτερα να πάρω το zte 970

 

επίσης αν κάποιος κάτοχος το έχει δοκιμάσει, επειδή συζητιέται πολύ το θέμα μπαταρίας.

αν του βάλω sim, κλείσω wifi, gps και τα λοιπά και το αφήσω χωρίς να το πειράξω καθόλου μέχρι να σβήσει, πόσο θα κρατήσει;

κάποιος είχε αναφέρει κάτι για 3 και κάτι μέρες.

 

επίσης με wifi ανοιχτό και απλό σερφάρισμα μέχρι τελική πτώσης, πόσο θα αντέξει; χτυπάει 5-6 ώρες με φωτεινότητα στο ελάχιστο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ένα κλικ να το παραγγείλω.

δε ξέρω από που όμως.

λέω για http://www.minideal.net ή pandawill. 

ποιοι είναι περισσότερο αξιόπιστοι; 

διάβασα ότι καλύτερη rom παίζει να είναι αυτή του minideal. και το 2ο που παρηγγειλα το πηρα απο το minideal (δεν εχω καμια ορεξη να μπλεκω με αλλαγες ρομ κτλ... ειναι πολυ μικρη η διαφορα στο ποσο και δεν αξιζει να μπλεξω (αποψη μου). Επισης ηρθε σχετικα γρηγορα απο το minideal 

 

κάτι που δεν έχω καταλάβει. λέει ότι από γλώσσες υποστηρίζει αγγλικά και κινέζικα. φαντάζομαι εννοούμε τη γλώσσα του μενού.

αυτό δεν είναι θέμα android; μολις εκανα την παραγγελια στο mini deal ζητησα να μου βαλουν ελληνικα και ειμαι οκ (δεν ξερω αν θα ειχε ελληνικα αν δεν το ζητουσα)

 

εγώ σε όλα μου τα κινητά επιλέγω πάντα αγγλικά οπότε δε με αφορά το θέμα γλώσσας. σωστά; ναι

υποθέτω ελληνικά όμως θα μπορώ να γράφω με το κατάλληλο πληκτρολόγιο εγω εβαλα το swift key το οποιο εχει ελληνικα και εισε κομπλε.

 

υπάρχει κανένα site με review του κινητού; ήθελα να δω δείγματα φωτογραφιών της κάμερας και βίντεο review για το κινητο εχει στο youtube. Απο την πισω φωτογραφικη δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος το htc desire με 5 mp καμερα... εβγαζε καλυτερες φωτο

 

http://www.youtube.com/results?search_query=lenovo+a660+review+&oq=a660+re&gs_l=youtube.1.0.0i5l2.608.4579.0.6062.7.7.0.0.0.0.173.856.0j7.7.0...0.0...1ac.1.11.youtube.m0TRFBAxm7k

 

.

επίσης κάτι σημαντικό. το θέλω για κλήσεις μέσω skype.

η μπροστινή κάμερα λέει τίποτα; ή θα το πάρω τσάμπα; δεν την εχω δοκιμασει

αν είναι "άχρηστη" καλύτερα να πάρω το zte 970

 

επίσης αν κάποιος κάτοχος το έχει δοκιμάσει, επειδή συζητιέται πολύ το θέμα μπαταρίας. η μπαταρια με βγαζει σχεδον 2 μερες, ειναι λιγο χειροτερο στο θεμα μπαταριας απο το htc desire που ειχα πριν,  με νορμαλ χρηση αλλα ψωνισα αυτο απο ebay.... και θα τις αλλαζω...

 

http://www.ebay.com/itm/281108380971?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

αν του βάλω sim, κλείσω wifi, gps και τα λοιπά και το αφήσω χωρίς να το πειράξω καθόλου μέχρι να σβήσει, πόσο θα κρατήσει;

κάποιος είχε αναφέρει κάτι για 3 και κάτι μέρες. αν και δεν το εχω κανει πιστευω ανετα φτανει τις 3 μερες

 

επίσης με wifi ανοιχτό και απλό σερφάρισμα μέχρι τελική πτώσης, πόσο θα αντέξει; χτυπάει 5-6 ώρες με φωτεινότητα στο ελάχιστο; δεν το εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το παραγγείλω από minideal.

ελπίζω να το έχει σε πράσινο γιατί παρατήρησα ότι αλλάξαν τη φωτογραφία στο site και δείχνει ένα πορτοκαλί. (πολύ μπαμ το πορτοκαλί)

οπότε τους υπενθυμίζω απλά για το root αν και απ ότι γράφει το κάνουν και μόνοι τους.

 

στο myphone επίσης αναφέρθηκε από κάποιον ότι παρήγγειλε μπαταρία 2300mAh για το συγκεκριμένο κινητό.

 

ελπίζω να κάνω καλή επιλογή.

αν είχε για flash led θα ήταν ακόμα καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...