Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο, ξανακοιταξα το email που μου εστειλαν. Οντως εχω επιλεξει Free Shipping - SG Post- Registered Airmail και φυσικα εχει και tracking number, απλα ειμαι στραβος. Το τηλεφωνο ειναι στο ταχυδρομειο και με περιμενει. Τριτη λογικα θα το παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν είναι στο ταχυδρομείο τουλάχιστον από χθες μπορείς να το παραλάβεις και σήμερα χωρίς να περιμένεις την ειδοποίηση αν πας από κεί με την ταυτότητα σου και το tracking number σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα μόλις εχθές έκανα την παραγγελία,απο το μινιντιλ.Τους ζήτησα να μου βάλουν Ελληνικά και Ελληνικούς χάρτες.Μου απάντησαν ότι Ελληνικά θα μου βάλουν αλλά χάρτες δεν μπορούν να βάλουν.Επειδή με ενδιαφέρει να δουλευω το gps και εδω κανείς δεν αναφέρει κάτι σχετικό, εσείς που το πήρατε απο το μινιντιλ εχετε Ελληνικούς χάρτες?Μήπως είχε μέσα το τηλέφωνο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε βρε παιδιά με τον όρο Ελληνικούς χάρτες; Αφού η συσκευή έχει GPS, όποιο πρόγραμμα πλοήγησης και να βάλετε θα δουλεύει.

Βάλτε google maps και τελειώνει το βάσανό σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα θέλει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης για να κάνω πλοήγηση χωρίς τη χρήση διαδικτύου.Μήπως  ξέρει κάποιος κανένα πρόγραμμα με χάρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε βρε παιδιά με τον όρο Ελληνικούς χάρτες; Αφού η συσκευή έχει GPS, όποιο πρόγραμμα πλοήγησης και να βάλετε θα δουλεύει.

Βάλτε google maps και τελειώνει το βάσανό σας.

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα. Τα προγραμματα πλοηγησης με GPS δεν ειναι μονο ενας σωστος χαρτης. Καραχας λειτουργουν offline, πολυ σημαντικο για οσους δεν εχουν προγραμμα δεδομενων με τον παροχο τους. Μετα ειναι οτι σου βρισκουν την βελτιστη διαδρομη, αποθηκευουν σημεια, διαδρομες, ολα αυτα δεν τα κανει το Google maps.

 

Εχω να σου πω ιστορια που ειμουν σιγουρος οτι θα "το βρω" ενα καταστημα αλλα για κακη μου τυχη εκει που ψιλοχαθηκα δεν ειχε σημα. Αντε βγαλε ακρη με το Google maps μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη προηγουμενη σελιδα ξαναρωτουσαν παιδια για χαρτες κ gps κ τους απαντησα στα γρηγορα!

 

Παιδια διαβαστε κ λιγο, (μια σελιδα πισω ειχε την απάντηση έτοιμη) μη τα θελετε ολα στο πιατο, andoid αγοραζεται, ανγακαστηκα θα θελει να ψαχτειτε λιγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εκανα χοντρη ζημια .Ειχα βαλει το CleanMaster και καθοτι ασχετος με android και smartphone γενικοτερα αρχισα να κανω απεγκατασταση καθετι κινεζικη εφαρμογη.Τελικα εκανα τη βλακεια κι απεγκατεστησα νομιζω καποιο Lenovo Launcher αν θυμαμαι καλα.Τοτε στο τηλεφωνο δεν εβλεπα τιποτα απο την κεντρικη οθονη παρα μονο μαυρο και φυσικα ουτε το μενου.Το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να σερνω την πανω μπαρα προς τα κατω κι ετσι να εχω προσβαση στις ρυθμισεις,κι αποφασισα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θεωρωντας οτι θα μου το επαναφερει οπως ακριβως οταν το πρωτονανοιξα,και παλι ομως το προβλημα παρεμεινε.Εν τελει το απενεργοποιησα και το ξανανοιξα ,ομως δεν μπουταρει καν,δειχνει συνεχως το λογοτυπο της λενοβο και μονο αν βγαλω την μπαταρια σβηνει.Τι επιλογες εχω ωστε να το κανω να δουλεψει παλι?γιατι δε θελω να πιστεψω πως πανε τζαμπα τα λεφτα :P

Edit:Εκανα και την επαναφορα με το ανοιγμα του τηλεφωνου κρατωντας πατημενο το πληκτρο+ του ηχου οπως βρηκα σ ενα σιτε.Μπηκα στο τηλεφωνο αλλα παλι δεν υπαρχει πουθενα το μενου και η αρχικη οθονη ειναι μαυρη,μονο στις ρυθμισεις μπορω να μπω...

Επεξ/σία από oikpro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενας τροπος ειναι να κανεις push με το adb ξανα καποιον launcher στο κινητο (δύσκολο για rookie)

 

Ποιο ευκολο να φλασαρεις μια νεα ρομ, π.χ στα γρηγορα βρήκα αυτες:

 

http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/a660/

 

(με λιγο διάβασμα το καταφέρνει κ ενας αρχάριος άνετα)

 

Κ ακομα αν κατάφερνες να μπεις στο playstore θα μπορούσες απλα να εγκαταστησεις ενα νεο launcher κ τελος!

 

Πρωσοπικα θα σε ελεγα να ψαχτεις λιγο πως φλασαρει καποιος ρομ κ να περασεις αυτη που θες (απ οτι ειδα υπαρχουν κ customs κ η official)

 

Μην αγχώνεσαι παντως το κινητο επαναφέρεται 100%

Επεξ/σία από GeorgT.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα τα τσακαλια του ινσομνια,,αυτο ακριβως ψαχνομαι να κανω,και λιγο οντοπικ το κινητο απλα για τα λεφτα του ειναι οτι καλυτερο,το συνιστω ανεπιφυλκτα εστω και για δωρακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η οθόνη του δεν μπορεί να είναι κάτι εξαιρετικό σε αυτά τα χρήματα, αλλά μπορεί κάποιος να μας πει αντικειμενικά πόσο καλή/χάλια είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...