Προς το περιεχόμενο

Black Desert Online


Anxisfanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με χαλαει που δεν εχει Raids καθως πλεον ειμαι casual μεχρι αηδιας. Dungeons ναι μ αρεσουν ακομα αλλα δεν πειραζει. Στα boss γινεται χαμος με τα fps-lag οταν μαζευεται κοσμος ή ειναι οκ?

Αυτο δεν νομιζω να αλλαξει ποτε σε κανενα mmo(αν δεν ισχυει στο Black desert ας με διορθωσουν οσοι παιζουν τωρα) οσο καλο συστημα και να εχεις γιατι τα mmo ειναι γενικα κακογραμμενα παιχνιδια αν σκεφτεις οτι προοριζονται για χιλιαδες/εκ.κοσμο και οι περισσοτεροι κλασσικα δεν εχουν και καλους υπολογιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 631
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πίστεψέ με έκαναν μεγάλο λάθος που δεν έχει dungeons 

το game είναι πανέμορφο αλλά μόνο αν είσαι pvp player 

εγώ που είμαι pve player πήγα 50 και το παράτησα

γιατί δεν είχα τπτ να κάνω εκτός από τα ηλιθια dialies quest  

ενώ αν είχαν βάλει κάποια dungeons θα το πάλευα 

και θα είχαμε να κάνουμε κάτι με το guild μαζί να γουστάραμε

αλλά μπα  

 

edit 

στα boss δεν πρόκειται να πας τα έχουν τα τοπ guild 

 

Για αυτο ειχα γραψει 3-4 φορες πριν βγει το game να μην το παρετε οι PvE παιχτες αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντως είναι pvp καθαρά game και πολύ καλό μάλιστα 

αλλά αν είσαι pve το χαίρεσαι μέχρι τα 50

Νομιζω η καλυτερη διατυπωση ειναι οτι το παιχνιδι δεν εχει raids και instances,διοτι οποιοδηποτε αλλο pve aspect ειναι μιλια μπροστα απο οτιδηποτε αλλο εχει κυκλοφορισει...εγω που εβγαζα σπυρια με το pve εχω λιωσει στο ψαρεμα,τι να λεμε...Οπως ειπε και ενας τυπος πιο πριν ειναι το ριμεικ του l2 που δεν εβγαλε ποτε η ncsoft,ουτε τερμα κορεατζα ειναι,δεν θα παθεις αγγυλωση για μαξ lvl,δεν ειναι ομως και rift που οταν εγινε release σε ενα μηνα ειχες τοπ pvp gear,επισης ειναι πολυ ομορφο το artwork και ο κοσμος επιβλητικος θα λεγα,η μεγαλυτερη μαλακια δε,η οποια ειναι εσκεμενα ετσι,ειναι οτι αν δεν πλερω για καποιο costume απο το shop ο χαρακτηρας σου δειχνει σαν ξεπλενης,βεβαια καπως πρεπει να βγαλουν κανα φραγκο και αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η καλυτερη διατυπωση ειναι οτι το παιχνιδι δεν εχει raids και instances,διοτι οποιοδηποτε αλλο pve aspect ειναι μιλια μπροστα απο οτιδηποτε αλλο εχει κυκλοφορισει...

Πεστα Anastazio γιαι οι πιο πάνω θα μας τρελανουν ! Με την ίδια λογική θα λέμε και εμείς πως όποιον τον ενδιαφέρει το PvP να μην παίξει το παιχνίδι. Όταν έχει πάνω από 10.000 quests , trading ,gathering, processing, alchemy, cooking , crafting , workers management , fishing και πατά πολλά άλλα να ασχοληθεί νομίζω πως είναι αστείο να λέμε πως είναι μόνο για PvP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστα Anastazio γιαι οι πιο πάνω θα μας τρελανουν ! Με την ίδια λογική θα λέμε και εμείς πως όποιον τον ενδιαφέρει το PvP να μην παίξει το παιχνίδι. Όταν έχει πάνω από 10.000 quests , trading ,gathering, processing, alchemy, cooking , crafting , workers management , fishing και πατά πολλά άλλα να ασχοληθεί νομίζω πως είναι αστείο να λέμε πως είναι μόνο για PvP.

Απο ποτε τα professions θεωρουνται pve μαλλον μονο εσυ θα ξερεις. Αλλο το αν εχει γενικα πραγμα να κανεις μολις πας(αλλα και κατα τη διαρκεια του)max lvl up αλλα οχι να λεμε οτι εν ετη 2016 το να κυκλοφορει mmorpg χωρις Instances και raids δεν ειναι μονο pvp μην κοροιδευομαστε τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το παιχνιδι δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα να δω τι λεει,το παραπανω που εγραψες δεν ισχυει και δεν μιλαω για τα νουμερα που γραφεις. Αυτο δεν ειναι καλο optimize αλλα απο τα χ ειροτερα που εχεις δει μαλλον επρεπε να γραψεις.Με το συστημα της υπογραφης που εχεις και στην αναλυση που παιζεις,επρεπε να ειχες τουλαχιστον 100fps.

 

Στα του παιχνιδιου,απο οτι διαβαζω στα reviews οποιος θελει pvp κυριως mmo και του αρεσει και το στυλ των mmo παιχνιδιων αυτων τοτε αξιζει να του ριξει μια ματια. Για οποιον του αρεσει το Pve να μεινει μακρυα γιατι πολυ απλα ουτε καν(και ειρωνεια αυτο μιας και η κατηγορια λεγεται mmo rpg ).Τελος παντων το βλεπω οτι ειναι αλλο ενα κλασσικο παιχνιδι που βγηκε για να κρατησει απασχολημενο τον κοσμο για λιγο διαστημα(ή για να μην κοροιδευομαστε κλασσικα μεχρι να βγει καποιο μεγαλο expansion σε Wow,Final Fantasy ή και guild wars αν βγαλουν αργοτερα).

 

Κοινως οποιον ενδιαφερει το pvp ας παιξει λιγο να κανει την χαβαλε του και μετα ας κοιταξει σε κατι αλλο.

 

http://www.metacritic.com/game/pc/black-desert-online

Fulgore σε διαβάζω και σέβομαι κάθε φορά της άποψης σου και γενικά τα ψάχνεις όλα..και σε hardware software games. Αλλά εδώ έχεις λάθος... βασικά κάνεις κακο με. Αυτό κάνεις.. με. Το ίδιο build ήμουν archeage και είχε χάλια optimization . Άσε τα crash κλπ.

Το game σε ότι build έχει ολο το guild που είμαστε καμία 50 Έλληνες τρέχει νερό.. άλλοι βέβαια παίζουν άλλες αναλύσεις άλλοι με.normal γραφικά. Κτλ.. πως ρε μαν θα έπρεπε να βγάζω 100 fps Se ultra γραφικά σε τέτοιο game με. Τέτοια γραφικά ? μιλαμε. Να φορτώνει 300 άτομα και σε κάθε πόλη το Μαξ που έχω δει σε gpu vram.6gb.. το παιχνίδι είναι πολύ smooth σε όσα συστήματα έχω μιλήσει με.τα παιδιά επίσης η κοπέλα μου. Έχει i7 4770 16 ram sad και κάρτα radeon HD 6970 2gb και τρέχει απίστευτα καλά... ξέρω λόγο cpu... τέλος γιατι βιάζεσαι να κρίνεις τόσο γρήγορα ; χωρίς να μπεις καν να το δεις

 

.δε σου αρέσει το pvp ? Είναι. Από τα.λίγα παιχνίδια τόσα χρόνια που έχει τόσο μηδαμηνο p2w.

Ναι όκ.άμα δεν σου αρέσει το pvp και θες dungeons ok. Go tera ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore σε διαβάζω και σέβομαι κάθε φορά της άποψης σου και γενικά τα ψάχνεις όλα..και σε hardware software games. Αλλά εδώ έχεις λάθος... βασικά κάνεις κακο με. Αυτό κάνεις.. με. Το ίδιο build ήμουν archeage και είχε χάλια optimization . Άσε τα crash κλπ.

Το game σε ότι build έχει ολο το guild που είμαστε καμία 50 Έλληνες τρέχει νερό.. άλλοι βέβαια παίζουν άλλες αναλύσεις άλλοι με.normal γραφικά. Κτλ.. πως ρε μαν θα έπρεπε να βγάζω 100 fps Se ultra γραφικά σε τέτοιο game με. Τέτοια γραφικά ? μιλαμε. Να φορτώνει 300 άτομα και σε κάθε πόλη το Μαξ που έχω δει σε gpu vram.6gb.. το παιχνίδι είναι πολύ smooth σε όσα συστήματα έχω μιλήσει με.τα παιδιά επίσης η κοπέλα μου. Έχει i7 4770 16 ram sad και κάρτα radeon HD 6970 2gb και τρέχει απίστευτα καλά... ξέρω λόγο cpu... τέλος γιατι βιάζεσαι να κρίνεις τόσο γρήγορα ; χωρίς να μπεις καν να το δεις

 

.δε σου αρέσει το pvp ? Είναι. Από τα.λίγα παιχνίδια τόσα χρόνια που έχει τόσο μηδαμηνο p2w.

Ναι όκ.άμα δεν σου αρέσει το pvp και θες dungeons ok. Go tera ..

Το σκοτωσες το παραπανω κειμενο λιγακι αλλα τελος παντων. Optimization αγαπητε σαν μεταφραση σημαινει βελτιστοποιηση.Σου ανελυσα παραπανω γιατι ειναι γενικα αδυνατο να εχει ενα mmo καλο Optimization εκτως αν δεν πεσουν χοντρα χρηματα. Το συστημα που εχεις εσυ λοιπον ναι επρεπε να βγαζει τουλαχιστον 100+fps στην αναλυση που εισαι μην τρελαθουμε κιολας.Το οτι το παιχνιδι ειναι ομορφο δεν νομιζω να διαφωνει κανεις σε αυτο.

 

Αλλο το αν τρεχει ομαλα(ή smooth οπως λες)και αλλο τα περι optimisation. Επισης δεν νομιζω να ειπα σε οποιον του αρεσει το pvp να μην το παιξει/δοκιμασει.Για μενα ειπα απλα οτι(οπως ειπε και ο Atallos αλλα και αλλοι σε διαφορα σχολια)απευθυνεται αποκλειστικα(σαν κλασσικο κορεατικο παιχνιδι)μονο σε οσους θελουν μονο pvp.

 

Επισης αν θελω dungeons και raids προφανως και θα παιξω Wow ή Final Fantasy.Ποιο tera και πρασινα αλογα :D

 

Απλα περιμενα οτι το BDO θα ειχε εστω dungeons,οχι τιποτα αλλο αλλα εστω για το lvl up.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έγραφα απο το κινητό . ε το γεγονός λοιπόν επιδη  εχεις κολλήσει στα wow final fantasy επιδεη σου αρέσουν τα dungeon . θεωρείς οτι δεν αξιζει να το δοκιμάσεις ? :P  και παμε παλι απο την αρχη ... για να καταλάβεις γιατί κολλάτε σε κάποια πράματα και δεν λεει να ξεκολλήσετε ... στο system μου... έπρεπε να βγάζω στο wich 100 fps? σε ultra γραφικά ? sto witch ?

Επεξ/σία από galanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβασα κι αυριο θα ξεκινησω να δω τι λεει. Σαν πρωτη εντυπωση απο ενα απλο login που εκανα μπορω να πω 2-3 πραγματα. Πρωτον τα γραφικα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και χωρις να μπορω να μιλησω με σιγουρια δεν νομιζω το παιχνιδι να ειναι ιδιαιτερα πιο βαρυ π.χ. απ το ESO που παιζω τωρα. Απ την αλλη τα combat εφε ειναι λιγακι too much για τα γουστα μου, ενω ο ηχος των skills ειναι απαραδεκτος. Η εναλλαγη ημερας / νυχτας ειναι πολυ ωραια, ενω και το movement ειναι καλο.

 

Οσον αφορα το PvE κομματι τωρα, προσωπικα δεν με νοιαζει ΠΛΕΟΝ αν δεν υπαρχουν raids / dungeons, θα ημουν καλυμενος αν τα world bosses ειναι ποιοτικα, rewarding και να μην γινεται χαμος οταν ειναι πολυς κοσμος.

 

Παντως για μενα ενα ειναι το κριτηριο το οποιο ισχυει πλεον για ολα τα mmo. Αν υπαρχει συχνα νεο content. Αν υπαρχει ολα καλα, αν οχι τοτε την κανω με ελαφρα. Γι αυτο παω απ το ενα mmo στο αλλο. Μολις βγαλω το content δεν καθομαι να κανω dailies κλπ και να τρεχω τα ιδια και τα ιδια για ενα κομματι gear. Μεχρι να μπει επομενο content patch απλα αλλαζω παιχνιδι κι επιστρεφω οταν κρινω οτι εχω κατι νεο να παιξω. Το ιδιο κανω ας πουμε τωρα με το ESO. Γυρισα να παιξω Orsinium + Thieves Guild δλδ 2 νεα content DLC's. Οταν τα βγαλω θα παιξω κατι αλλο. Ποτε ξανα οτι εκανα π.χ. στο WoW οπου επαιζα το ιδιο content για μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore σε διαβάζω και σέβομαι κάθε φορά της άποψης σου και γενικά τα ψάχνεις όλα..και σε hardware software games. Αλλά εδώ έχεις λάθος... βασικά κάνεις κακο με. Αυτό κάνεις.. με. Το ίδιο build ήμουν archeage και είχε χάλια optimization . Άσε τα crash κλπ.

Το game σε ότι build έχει ολο το guild που είμαστε καμία 50 Έλληνες τρέχει νερό.. άλλοι βέβαια παίζουν άλλες αναλύσεις άλλοι με.normal γραφικά. Κτλ.. πως ρε μαν θα έπρεπε να βγάζω 100 fps Se ultra γραφικά σε τέτοιο game με. Τέτοια γραφικά ? μιλαμε. Να φορτώνει 300 άτομα και σε κάθε πόλη το Μαξ που έχω δει σε gpu vram.6gb.. το παιχνίδι είναι πολύ smooth σε όσα συστήματα έχω μιλήσει με.τα παιδιά επίσης η κοπέλα μου. Έχει i7 4770 16 ram sad και κάρτα radeon HD 6970 2gb και τρέχει απίστευτα καλά... ξέρω λόγο cpu... τέλος γιατι βιάζεσαι να κρίνεις τόσο γρήγορα ; χωρίς να μπεις καν να το δεις

 

.δε σου αρέσει το pvp ? Είναι. Από τα.λίγα παιχνίδια τόσα χρόνια που έχει τόσο μηδαμηνο p2w.

Ναι όκ.άμα δεν σου αρέσει το pvp και θες dungeons ok. Go tera ..

Βασικα δεν ειναι καν ούτε στο 1% p2w.μονο ενα xp buff εχει στο shop μεσα σε κουστούμια..κ pets π μαζευουν items.τιποτα αλλο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η οικονομια του παιχνιδιου ειναι απο μονη της ενα feature,ευκολα λες οτι ολα τα mmo ηταν πιο p2w απο αυτο δεδομενου οτι παντου μπορουσες να αγορασεις ing currency με euros ακομα και στο "holy grail" το wow,anyway,οποιος γουσταρε στα νιατα του l2 δυσκολα να μη του αρεσει,οποιος μεγαλωσε με wow σιγουρα δε θα του κανει αλλα οχι δεν ειναι το τυπικο κορεατικο mmo,το aion που ειχε το 10πλασιο hype ηταν πχ ο ορισμος του grindfest και μα την παναγια δε μου λειπουν καθολου τα instances του!Σιγουρα το pve του wow μετα απο 10+ χρονια αναπτυξης ειναι σε αλλο επιπεδο αλλα δεν ειναι κατι που εγινε απο την μια μερα στην αλλη και επισης δεν υπαρχει η αγελαδα που ταιζε αυτη την αναπτυξη με εκατομμυρια κοσμου να ακουμπαν το 15ρι για να γινει το wow αυτο που εγινε γιατι πισω στο 2004 ολα ηταν αλλιως!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...