Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δε χρειάζεσαι 650W. Πάντως στη θέση σου θα το έψαχνα λίγο για το Evga γιατί είναι πάρα πολύ καλό τροφοδοτικό. Κάνε μια ερώτηση, δε πάει χαμένη.

Θέλω να το πάρω, αλλά διαβάζω κάτι αξιολογήσεις στο Skroutz για μεγάλες καθυστερήσεις και για ανοιγμένα προιόντα.

Και το Tech Stores σκέψου είναι κοντά μου, ούτε μεταφορικά δε θα χω θα πάω να το πάρω από εκεί μόλις έρθει, απλά το φοβάμαι λίγο.

 

Στο κουτί που έδειξα μπαίνει κανονικά έτσι? Γιατί στο Skroutz 1 review έχει και γράφει ένας κάτι για το μάκρος του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μόλις παρήγγειλα το EVGA και θα βάλω να πουλήσω το Zalman που είχα σαν αυτό που πήρες σε 500αρι.

 

Δε μου το λεγες :P

 

Χαχαχα έλα ντε!άντε καλορίζικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το σύστημα μου αποτελείται από

 

cpu: Amd fx 6300(stock), 

motherboard: Gigabyte 78lmt-usb3,

psu: το ακατανόμαστο στα 600watt με 80+(έτσι λέει τέλος πάντων αν και στο 12V rail βγάζει 456watt),

cpu cooler: Zalman cnps5x , 2 fans 120mm,1 ssd και 1 hdd.

 

Εντός των ημερών θα γίνει αναβάθμιση από Palit gtx 750 σε Sapphire r9 380. Τόσο καιρό με την 750 δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο θέμα όμως τώρα πιστεύω ήρθε η ώρα να αλλαχτεί ώστε να είναι πιο σίγουρο το σύστημα με την σαφώς πιο ενεργοβόρα r9 380. Οπότε ψάχνω για την πιο οικονομική αξιόπιστη λύση που να μπορεί να σηκώσει το σύστημα μου και να έχει και περιθώριο για ελαφρύ oc στον επεξεργαστή σε περίπτωση που χρειαστεί με την νέα κάρτα. Budget συγκεκριμένο δεν υπάρχει αλλά όσο το δυνατόν πιο χαμηλά γιατί είμαστε πολύ δύσκολα  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ!! Πιστεύεις θα είμαι οκ με 500w και θα έχω και περιθερώριο για ελαφρύ oc? μπορώ να ανέβω μέχρι τα 65-70 αν χρειαστεί!! Δεν την ξαναπατάω με τροφοτικό, καλύτερα να το πληρώσω τώρα παρά να τρέχω μετά να ξανααλλάζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ!! Πιστεύεις θα είμαι οκ με 500w και θα έχω και περιθερώριο για ελαφρύ oc? μπορώ να ανέβω μέχρι τα 65-70 αν χρειαστεί!! Δεν την ξαναπατάω με τροφοτικό, καλύτερα να το πληρώσω τώρα παρά να τρέχω μετά να ξανααλλάζω!

 

Ελαφρύ oc έκανες πάντως και με το evga 500 αλλά εφόσον τα χρήματα επαρκούν και για 600+ πας σε τέτοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρεθηκε απο φιλο το thermaltake berlin 630 οποτε καλυφθηκα μια χαρα!!

 

Μια χαρά,και σταθηκες τυχερος και σε αλλα κομματια στο συστημα απο οτι ειδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά,και σταθηκες τυχερος και σε αλλα κομματια στο συστημα απο οτι ειδα.

Χαχα ναι αυτή είναι η αλήθεια!! Τον έφτιαξα τον υπολογιστή με μεγάλη προσπάθεια και βοήθεια από τα αδέρφια μου οπότε τώρα η χαρά είναι διπλή που μου έτυχαν και καλά κομμάτια  :-)  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Μια βοήθεια!μόλις εγκατέστησα το zalman 600w και κάθε φορά που ξεκιναω η παιχνιδι μου βγάζει μπλε οθόνη ο υπολογιστής..δουλεύω με έναν Athlon x4 630 8gb ddr2 και palit gtx960...Μέχρι πριν μισή ώρα όλα λειτουργούσαν τέλεια μέχρι που έβαλα το zalman..κοίταξα τιςς συνδέσεις και όλα φαινοντε στην θέση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Μια βοήθεια!μόλις εγκατέστησα το zalman 600w και κάθε φορά που ξεκιναω η παιχνιδι μου βγάζει μπλε οθόνη ο υπολογιστής..δουλεύω με έναν Athlon x4 630 8gb ddr2 και palit gtx960...Μέχρι πριν μισή ώρα όλα λειτουργούσαν τέλεια μέχρι που έβαλα το zalman..κοίταξα τιςς συνδέσεις και όλα φαινοντε στην θέση τους.

Το zalman είναι καινούριο?Στην κάρτα γραφικών είσαι σίγουρος οτι έχουνε κουμπώσει καλά και τα 2 6πίνα για την τροφοδοσία της?

Αν μπορείς βαλε μια φώτο μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...