Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Kostas.karras said:

Καλυτερη σειρα η rmi ,αν στο αφησει στα 100 τσιμπα το.

Το πήρα ναι. Ασκονιστο είναι. Ίσως έδωσα αρκετά για τροφοδοτικό αλλά έτσι πάει ποτέ δε θα μάθεις από τι σε έσωσε. Έχει και 10 χρόνια εγγύηση μου είπε αλλά δε το είδα να αναγράφεται πουθενά. Ξέρεις κάτι για αυτό ;

Επεξ/σία από dimips
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, dimips είπε

Το πήρα ναι. Ασκονιστο είναι. Ίσως έδωσα αρκετά για τροφοδοτικό αλλά έτσι πάει ποτέ δε θα μάθεις από τι σε έσωσε.

Για ενα "Top of the line" psu, και με αρκετα χρονια εγγυηση δεν ειναι πολλα ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Kostas.karras said:

Για ενα "Top of the line" psu, και με αρκετα χρονια εγγυηση δεν ειναι πολλα ;) 

Ίσως είναι υπερβολή τα 750watt βέβαια. Απ' την άλλη το πήρα μεταχειρισμένο 25 -30 ευρώ φθηνότερο από τα καινούργια. Δεν είναι και καλό deal. Αλλά εντάξει ήταν ετοιμοπαραδοτο τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 10 χρόνια εγγύηση έχει το συγκεκριμένο. -1 που το είχε ο προηγούμενος κάτοχος, άρα 9. Περισσότερα απ' όσα θα είχε το Antec αν το έπαιρνες καινούργιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2018 στις 6:30 ΜΜ, EddieObscurant είπε

Σιγα μη δώσεις 140 ευρώ για τροφοδοτικο σε τετοιο σύστημα.

Παρε ενα gold με 70-80 ευρώ και πολύ ειναι. πχ corsair tx-550 εχει 7 χρονια εγγύηση. Πόσο θες να το κρατήσεις?

Με αυτο που μου προτείνεις θα ειναι σαφε να κανω λιγο overclock to phenom ii  χ4 965 που εχω; Για να τρωω λιγοτερο μπουκαλι απο τον cpu η δεν θα νε σαφε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα coolermaster Rs-600-ACAB-M4, βγάζει 6+2 την οποία έβαλα πάνω στην κάρτα αλλά προφανώς δεν φτάνει το ρεύμα και ενώ ανάβει η κάρτα το λογότυπο συν τα fans  στην εκκίνηση μου δίνει σήμα 4 ή 5 beep και καθόλου εικόνα.

Ερώτηση πάμε για καινούργιο PSU ή να βρω αντάπτορα απο molex σε 8pin? 

http://www.coolermaster.com/powersupply/extreme/extreme-power-plus-600w/

Ευχαρiστώ

AMD FX8350

8GB Ram 

1sata & 1 ssd

1 Dvd

RX 570 4gb nitro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα μου έρθει είναι επαγγελματικός ο υπολογιστής και δεν είναι να μένει εκτός πολλές μέρες. Τιμολόγιο θα κοπεί οπότε το ΦΠΑ το αφαιρούμε. Λέω να είναι κάπως καλό. Είδα το πλαίσιο έχει τα Corsair τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ποικιλία και είναι ακριβά. Γιατί δε παίρνεις αυτό από κάποιο σκρουτζομαγαζο με άμεση παραλαβή; Ακόμα και το visionstudio βλέπω το χει άμεσα. Πάρε κάνα τηλέφωνο, κάνε παραγγελία και μέχρι Δευτέρα θα το χεις λογικά. 

https://www.skroutz.gr/s/11394987/Corsair-TX-M-Series-TX550M.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ποιά η γνώμη σας για αυτό psu για δουλειά γραφείου χωρίς παιχνίδια αλλά με multibrowsing χρήση ?

https://www.e-shop.gr/psu-thermaltake-toughpower-gx1-600w-80-plus-gold-p-PER.818074

Λίγο παλιό αλλά αξιόπιστο M/b evga x58 sli3-cpu i7 950 3.07ghz-6ddr3 ram-vga rx 570 4gb-1 ssd & 1 hdd sata

 

Επεξ/σία από rafm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...