Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βάλεις Ryzen 2400G, τα ενσωματωμένα γραφικά του είναι καλύτερα από την 6570 😛 

Το τροφοδοτικό δεν είναι και από τα...καλά ας πούμε, και με λίγα παραπάνω έπαιρνες το smart se που είναι semi modular, αλλά την δουλειά του θα την κάνει. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

Αν βάλεις Ryzen 2400G, τα ενσωματωμένα γραφικά του είναι καλύτερα από την 6570 😛 

Το τροφοδοτικό δεν είναι και από τα...καλά ας πούμε, και με λίγα παραπάνω έπαιρνες το smart se που είναι semi modular, αλλά την δουλειά του θα την κάνει. :) 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Telumetar είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Η αλήθεια είναι πως το budget μαζί με τα μεταφορικά δεν θέλω να περναει τα 120 για αυτό και κοίταζα την έκδοση RM750x της Corsair που βγαίνει στα 119 τελική 

Από ότι έχω διαβάσει λένε γενικότερα πως τα RM ειναι μεσαία κατηγορία όποτε είσαι μια χαρά .

 

 

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα RM νομίζω δεν είναι μεσαία κατηγορία. Είναι Tier 1 βασικά, δηλαδή κάτω μόνο από τα πολύ τούμπανα, τα platinum και τα titanium..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε γνωμες

Amd ryzen 3 2200g

Msi b450a pro

Corsair 8gb (2x4) 2933

1xssd 250gb

1xhdd 600gb

1xhdd 320gb

Μελλοντικα ισως μπει gpu rx570 (η στα 4gb η στα 8gb). Προς το παρων ειμαι μα τα γραφικα του ryzen αλλα ας υπολογισουμε οτι υπαρχει πανω κ η rx570.

 

Με το συγκεκριμενο τροφοδοτικο θα ειμαι κομπλε?

https://www.e-shop.gr/psu-thermaltake-smart-se-modular-14cm-530watt-active-pfc-cm-87--p-PER.640644

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να είμαι στο σωστό thread

Ενδιαφέρομαι για μια rx580 8giga 

Το σύστημα μου είναι αυτό 

CPU: Amd  Ryzen5  2400 G
Mob: Asrock Am4 AB350 PRO4
Τροφοδοτικό: CORSAIR CX450 80+
Ram: Corrsair 8 3000MHZ 

Θα έχω πρόβλημα πιστεύετε; Στην περιγραφή της κάρτας γράφει τουλάχιστον 500watt 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αυτο το τροφοδοτικο https://www.e-shop.gr/psu-corsair-hx620w-modular-power-supply-p-PER.700194  ανταποκρινετε στο συστημα μου?, το τροφοδοτικό ουτε θυμαμε ποσα χρονια το εχω, μπορει και 10χρονια...το ειχα παρει τοτε απο e-shop στα 120€.

Οταν πηρα την καρτα γραφικών πριν 1 μηνα (1060 gtx 6giga) μου ειπαν οτι το τροφοδοτικο μπορει να μην ειναι συμβατό και να μου δημιουργήσει θεμα σε καποια βαριά παιχνιδια, να διαθέσω  100€-120€ να παρω άλλο ή με καλυπτει αυτο?

Επεξεργαστης : i5 4670k

mobo: gigabyte Z87M-UD3

RAM: KHX16C9T3K2

VGA: 1060GTX MSI 6 GIGA

SSD WD BLUE 500GIGA & WD10EZEX

Επεξ/σία από GIANNIS400
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό είναι καλό αλλα παλιό. Σαν αξία σήμερα (καινούριο) θα θεωρούνταν χειρότερο απο το cxm. Είναι όμως καλύτερο απο τα tt smart που αγοράζουν αρκετοί. Κόπωση στην απόδοση στα τροφοδοτικά πάντως δεν υπάρχει, μόνο κόπωση υλικού (δηλαδή τα τροφοδοτικά είναι μπαμ και κάτω) που το συγκεκριμένο έχει καλή ποιότητα οπότε αντέχει. Ψηφίζω αλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, grmaster2 είπε

Το τροφοδοτικό είναι καλό αλλα παλιό. Σαν αξία σήμερα (καινούριο) θα θεωρούνταν χειρότερο απο το cxm. Είναι όμως καλύτερο απο τα tt smart που αγοράζουν αρκετοί. Κόπωση στην απόδοση στα τροφοδοτικά πάντως δεν υπάρχει, μόνο κόπωση υλικού (δηλαδή τα τροφοδοτικά είναι μπαμ και κάτω) που το συγκεκριμένο έχει καλή ποιότητα οπότε αντέχει. Ψηφίζω αλλαγή.

Nα παω σε  cold ή platinum σειρα και σε ποιό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ενα θεμα και φοβαμαι μην ειναι τροφοδοτικο. Μεσα σε 10 μερες 3 φορες το σε ακυρες ωρες ή γκειμινγ εχει σβησει η καρτα .δεν εχω σημα στην οθονη ,τα ανεμησητρια τρεχουν κανονικα και το πισι δεν ανταποκρινεται σε πληκτρολογιο, ουτε παουερ μπατον . Παρα μονο στο κλεισιμο απο τροφοδοτικο. Εκανα διαφορα στρες τεστ και σε ενα απο αυτα occt ειχα τον εξης ηχο απο το τροφοδοτικο π θα ακουστει στο βιντεο. Το συστημα ειναι της υπογραφης.

Ειναι coil η παμε για αλλαγη ;!

Επεξ/σία από Dragonitelvl100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...