Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, gmenex είπε

Δεν είναι κάποιο πρόβλημα και ίσως είπα λάθος λέξη με το ¨θόρυβος" αλλά είναι απλά πολλά τα decibel για τα όρια μου αλλά μέσα στις προδιαγραφές του.

Οι προδιαγραφές του ποιες είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/6/2019 στις 7:34 ΠΜ, TeMeTeRoN98 είπε

Γιατί σκέφτομαι στο πολύ βαθύ μέλλον να αγοράσω την 1660 ή μια 1070 αλλά

Αυτές έχουν ίδιες και μικρότερες ενεργειακές απαιτησεις. Την 1070 είχα μέχρι τον Δεκέμβρη, αλλά πριν τον περσινό Μάρτη είχα ένα xfx ts550. Δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κλείνω, τελικά να καταλήξω σε ένα Seasonic Focus Plus 550 Gold ή σε αυτό που μου πρότειναν τα παιδιά της corsair txm 550 w 

Ευχαριστώ και για τις προηγούμενες απαντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το σαιτ που έβαλες ούτε η XFX γράφει για DB. Μάλιστα αναφέρει για ultra Quiet fan. Κάνε χρήση της εγγύησης για αντικατάσταση του fan ή αντικατάσταση του τροφοδοτικού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς είναι αυτό

https://www.eteknix.com/xfx-pro-750w-xxx-edition-semi-modular-power-supply-review/9/

ο ανεμιστήρας είναι dbb

για να τον αλλάξεις θα πρέπει να βρεις έναν να φτάνει τουλάχιστον στα 2000rpm, να είναι 135mm και να γνωρίζεις σε τι τάση ξεκινάει ο ανεμιστήρας για να πάρεις ίδιον, είναι δύσκολο...

Δεν μας είπες όμως λεπτομέρειες, δουλεύει το ανεμιστηράκι στο max με το που ανοίγεις το pc? Όταν ζορίζεται? Από το pc που έχεις λογικά δεν θα ανεβαίνεις ποτέ πάνω από 300watt. Άρα βάση του review κακώς το ανεμιστηράκι δουλεύει στο max

 Προτείνω email στην εταιρία για rma, αλλιώς άλλο τροφοδοτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι παίζει με συγκεκριμένο?Έχει 8πινο για cpu 6πινο για κάρτα προσεγμένα καλώδια και είναι ασηκωτο.Παιζει να κάνα καλό της εποχής η απλά βαρύ σκουπίδι?

IMG_20190703_120922.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@spy94 το τροφοδοτικό αυτό είναι μοντέλο εποχής 2003-2004 ιδανικό για συστήματα με pentium 4.

Αλλά θα παίξει και σε κανα σύστημα core 2 duo με καμιά απλή κάρτα γραφικών.

Επεξ/σία από boombastik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, boombastik είπε

@spy94 το τροφοδοτικό αυτό είναι μοντέλο εποχής 2003-2004 ιδανικό για συστήματα με pentium 4.

Αλλά θα παίξει και σε κανα σύστημα core 2 duo με καμιά απλή κάρτα γραφικών.

Σε τέτοιο σύστημα ειναι, ουσιαστικά το ερώτημα μου είναι,σε σχέση με τις γνωστές "500 αρες σαπιλες force,deer κλπ είναι καλύτερο η στα ίδια χάλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ τον ψήνω να αλλάξει τουλάχιστον τροφοδοτικό όταν πάει σε ryzen (2200G) τώρα θα κωλωσει με το χαρβαλο? :P

Απλα αφού δεν ψήνεται να δώσει το 40αρι είπα μήπως του βάλω αυτό που κάθεται και μοιάζει λίγοτερο επίφοβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε στα χέρια μου το Xilence xp580  2.3.. Εχει 4 σατα 2 μόλεξ, 4+4 cpu ,  8πινο pci-e + 6πινο pci-e..   580watt passive pvc

Αυτό είναι..     https://picclick.fr/Alimentation-Pc-ATX-XILENCE-XP580-580Watts-142787611731.html

Είναι συμπαθητικό ή εγω ξεγιελιέμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...