Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, life is music είπε

Κώστα είναι καλό το συγκεκριμένο 

EVGA SuperNOVA 550 GT 550W

Βάλτε καλύτερα μια λίστα με τροφοδοτικά που έχετε υπ' όψιν να διαλέξουμε το καλύτερο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, niko13 είπε

Να περάσει η ώρα μέχρι να σου απαντήσει ο Κώστας 

 

το εχω δει το video....και ο συγκεκριμενος κυριος στο skroutz γραφει και 

ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
- Συνολική απόδοση χρειάζεται βελτίωση
- Αρκετά υψηλές διακυμάνσεις στα δευτερεύοντα rails με φορτίο
- Υψηλά ρεύματα εκίννησης
- Όχι και τόσ οαποδοτικό με χαμηλά φορτία
- Το 5VSB rail δεν είναι αποδτικό
- Χαμηλός συντελεστής ισχύος με 230V
- Μικρή απόσταση ανάμεσα στα περιφερειακά connectors

10 λεπτά πριν, niko13 είπε

Να περάσει η ώρα μέχρι να σου απαντήσει ο Κώστας 

 

για αυτο και το σκεφτομαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Βάλτε καλύτερα μια λίστα με τροφοδοτικά που έχετε υπ' όψιν να διαλέξουμε το καλύτερο.

 

4 ώρες πριν, niko13 είπε

Να περάσει η ώρα μέχρι να σου απαντήσει ο Κώστας 

Eγω παραιτηθηκα, αλλα θα κανω τον μεσαζων

Καντε του μια προταση μεχρι 60 ευρω μεσω παραθεσης να την δει ο Σωτηρης. 

Καλη συνεχεια

Επεξ/σία από Kostas.karras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kostas.karras είπε

 

Eγω παραιτηθηκα, αλλα θα κανω τον μεσαζων

Καντε του μια προταση μεχρι 60 ευρω μεσω παραθεσης να την δει ο Σωτηρης. 

Καλη συνεχεια

βρηκα ολα οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kostas.karras είπε

χαιρομαι 😃 ολα καλα λοιπον! Τι πηρες?

απο βδομαδα θα παρω το evga απο το mg manager 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, triplex1 είπε

αμα βαλεις καλη φωτο την φυσα με τα χρωματα να φαινονται θα σε πω τι γεφυρωνεις

Το γεφύρωσα ήδη και δυστηχώς δουλεύει 😁 Πάμε για μητρική.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόκειται αν στήσω ένα νέο και δυνατό σύστημα και χρειάζομαι την γνώμη σας για την προτίμηση τροφοδοτικού.

Αμφιταλαντεύομαι στα παρακάτω:

https://www.super-flower.com.tw/product-data.php?productID=66&lang=en

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/axi-series-config/p/CP-9020087-NA

Παρακαλώ ας μην αναφερθούμε σε θέματα όπως "τι το θέλεις τόσο μεγάλο κι ακριβό", κλπ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wolfmandim είπε

Κορυφαία και ισάξια τα δύο που έχεις επιλέξει. Σε όποιο έβρισκα πιο φτηνό μεταξύ των δύο, θα πήγαινα εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου EVGA Supernova P2 650W (Βασισμενο στο Sunflower) μας χαιρετησε τελικα μετα απο 6,5 χρονια και απο το καταστημα αγορας μου ειπαν να επικοινωνησω με την EVGA .

Η εγγυηση ηταν 10ετης οποτε λεω δεν μπαινω στην EVGA να κινησω την διαδικασια για RMA να δω τι ισχυει;

Ειχα κανει το registration αμεσως μετα την αγορα το 2016 και για να μην σας πρηζω το ρεζουμε ειναι οτι μετα απο καποιες διευκρινησεις μου ενεκριναν την επιστροφη και μολις παρελαβαν το δικο μου απεστειλαν με την UPS το Supernova P5 850W.

Η βαση νομιζω οτι δεν ειναι των συνηθισμενων για EVGA Sunflower,Seasonic αλλα της FSP και αν ηταν να διαλεξω δεν θα επαιρνα αυτο...παρ'ολα αυτα ειναι τροφοδοτικο που κυμαινεται στα 170 ευρω και νομιζω οτι αξιζει να γνωριζουμε ολοι ποιες εταιριες σεβονται τον πελατη κυριως μετα την αγορα.

Η αποστολη του χαλασμενου τροφοδοτικου εγινε οδικως με την ACS με κοστος 16 ευρω και παραδοση σε 7-8 μερες στην Γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jbelsan είπε

Το δικο μου EVGA Supernova P2 650W (Βασισμενο στο Sunflower) μας χαιρετησε τελικα μετα απο 6,5 χρονια και απο το καταστημα αγορας μου ειπαν να επικοινωνησω με την EVGA .

Η εγγυηση ηταν 10ετης οποτε λεω δεν μπαινω στην EVGA να κινησω την διαδικασια για RMA να δω τι ισχυει;

Ειχα κανει το registration αμεσως μετα την αγορα το 2016 και για να μην σας πρηζω το ρεζουμε ειναι οτι μετα απο καποιες διευκρινησεις μου ενεκριναν την επιστροφη και μολις παρελαβαν το δικο μου απεστειλαν με την UPS το Supernova P5 850W.

Η βαση νομιζω οτι δεν ειναι των συνηθισμενων για EVGA Sunflower,Seasonic αλλα της FSP και αν ηταν να διαλεξω δεν θα επαιρνα αυτο...παρ'ολα αυτα ειναι τροφοδοτικο που κυμαινεται στα 170 ευρω και νομιζω οτι αξιζει να γνωριζουμε ολοι ποιες εταιριες σεβονται τον πελατη κυριως μετα την αγορα.

Η αποστολη του χαλασμενου τροφοδοτικου εγινε οδικως με την ACS με κοστος 16 ευρω και παραδοση σε 7-8 μερες στην Γερμανια.

Το ότι σεβάστηκαν εσένα ή εμένα δεν είναι κριτήριο ότι η Α εταιρία σέβεται ΟΛΟΥΣ τους πελάτες τες. Δυστυχώς έχει αποδειχτεί πολλάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Το ότι σεβάστηκαν εσένα ή εμένα δεν είναι κριτήριο ότι η Α εταιρία σέβεται ΟΛΟΥΣ τους πελάτες τες. Δυστυχώς έχει αποδειχτεί πολλάκις.

Δεν μπορώ να γνωρίζω προφανώς αν αποτελω εξαίρεση,το γεγονος κατάθεσα για το κριτήριο του καθενός.

Νομίζω ότι καλό είναι να υπάρχουν πληροφορίες για την after sales πολιτική όλων των εταιριών.

Το ότι σεβάστηκαν ομως εμένα η εσένα σίγουρα δεν είναι κριτήριο ότι η εταιρία ΔΕΝ σέβεται τους υπόλοιπους πελάτες της....καλό θα είναι αν συνέβη κάτι τέτοιο να αναφερθεί ώστε να μην τιμάμε όσους δεν μας σέβονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jbelsan είπε

Δεν μπορώ να γνωρίζω προφανώς αν αποτελω εξαίρεση,το γεγονος κατάθεσα για το κριτήριο του καθενός.

Νομίζω ότι καλό είναι να υπάρχουν πληροφορίες για την after sales πολιτική όλων των εταιριών.

Το ότι σεβάστηκαν ομως εμένα η εσένα σίγουρα δεν είναι κριτήριο ότι η εταιρία ΔΕΝ σέβεται τους υπόλοιπους πελάτες της....καλό θα είναι αν συνέβη κάτι τέτοιο να αναφερθεί ώστε να μην τιμάμε όσους δεν μας σέβονται.

 

Είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ το όταν δεν σέβονται ΕΝΑΝ πελάτη δεν σέβονται και άλλους. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ. Δεν θα τους αποτελούσε πρόβλημα ένας πελάτης. Ακόμα και ΕΝΑΝ πελάτη να μην σεβαστεί μια εταιρία τότε είναι αναξιόπιστη και πολιτικά και ποινικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ το όταν δεν σέβονται ΕΝΑΝ πελάτη δεν σέβονται και άλλους. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ. Δεν θα τους αποτελούσε πρόβλημα ένας πελάτης. Ακόμα και ΕΝΑΝ πελάτη να μην σεβαστεί μια εταιρία τότε είναι αναξιόπιστη και πολιτικά και ποινικά.

Που να ξερω ρε φιλε αν σεβαστηκαν τους παντες,δεν σεβαστηκαν καποιους,ειχαν αδικο η δικιο οι πελατες η οι εταιριες οταν δεν καλυφθηκαν οι εγγυησεις.

Οποιος θελει λαμβανει υπ'οψη την εμπειρια μου,οποιος δεν θελει,δεν την λαμβανει...δεν εγγυωμαι εγω για καμια εταιρια οπως και για κανεναν πελατη εταιριων,φανμποη,εμπορα η εντιμο συνομιλητη.

Ελπιζω να βοηθησα και να μην εβλαψα καποιους αγοραστες περιγραφοντας ενα γεγονος που εξελιχθηκε πολυ θετικα οσο με αφορα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...