Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτηση.. Be quiet system power 9 στα 600 watt, σηκωνει μια 6800 απλη, οχι xt, και εναν 5700x? Μιλαμε παντα για στοκ καταστασεις. Μετα τα κλασσικα, 3 φανακια 3 ssd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Argonaute είπε

σηκωνει

Δεν είναι άρση βαρών, να τα σηκώσει μία, να γράψει παγκόσμιο ρεκόρ και να τα αφήσει.

2 ώρες πριν, Argonaute είπε

μια 6800 απλη, οχι xt, και εναν 5700x? Μιλαμε παντα για στοκ καταστασεις. Μετα τα κλασσικα, 3 φανακια 3 ssd. 

Τα system power είναι ακατάλληλα για το σύστημα σου. Αναλόγως τη χρήση, είναι θέμα χρόνου να χαλάσει κάτι, με βλάβη που μάλλον δε θα στην καλύψει η εγγύηση.

Πήγαινε σε κάποιο ποιοτικό 650άρι από τα τόσα που έχουν προταθεί για αντίστοιχα συστήματα με μεγάλες κάρτες. Η οικονομικότερη επιλογή σου για τέτοιο σύστημα θεωρώ ότι είναι https://www.skroutz.gr/s/30619263/Corsair-RM-Series-RM750-White-750W-Full-Modular-80-Plus-Gold.html.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα, ψαχνω να φτιαξω συστημα για παιχνιδια . ειπα το πρωτο μου κομματι να ειναι το τροφοδοτικο ...καθως υπαρχει ηδη το κουτι και μετα θα βαλω ολα τα αλλα...ηθελα να παω σε κατι futureproof μιας που δεν θα βιαστω να φτιαξω το συστημα αυτο...ελεγα να παω σε 850w-1000w... στοχος μου ειναι τα 2κ οποτε κοιταω για σχετικα μεγαλες καρτες ...που αυτην την εποχη τραβανε πολυ... γνωμες για το προτασεις ;"θεμα  μου " ; 
ευχαριστω

Επεξ/σία από teomaniacos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

καλησπερα, ψαχνω να φτιαξω συστημα για παιχνιδια . ειπα το πρωτο μου κομματι να ειναι το τροφοδοτικο ...καθως υπαρχει ηδη το κουτι και μετα θα βαλω ολα τα αλλα...ηθελα να παω σε κατι futureproof μιας που δεν θα βιαστω να φτιαξω το συστημα αυτο...ελεγα να παω σε 850w-1000w... στοχος μου ειναι τα 2κ οποτε κοιταω για σχετικα μεγαλες καρτες ...που αυτην την εποχη τραβανε πολυ... γνωμες για το προτασεις ;"θεμα  μου " ; 
ευχαριστω

Αναλογως την καρτα που σκεφτεσαι , κουτουράδα τροφοδοτικο δεν παιρνει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Αναλογως την καρτα που σκεφτεσαι , κουτουράδα τροφοδοτικο δεν παιρνει κανεις

εχεις δικιο σκεφτομαι να παω σε κατι τυπου 4080 h 7900χτ 

η ακομα και την επομενη γενια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teomaniacos είπε

εχεις δικιο σκεφτομαι να παω σε κατι τυπου 4080 h 7900χτ 

η ακομα και την επομενη γενια

Σε 850w & pci 5 αν σε καλυπτουν τα watt και σε σχεση με τις τιμες που υπαρχουν εδω ενα πολυ καλο τροφοδοτικο και διαθεσιμο απο το Tech  https://www.skroutz.gr/s/40669610/Corsair-RM850x-Shift-850W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Σε 850w & pci 5 αν σε καλυπτουν τα watt και σε σχεση με τις τιμες που υπαρχουν εδω ενα πολυ καλο τροφοδοτικο και διαθεσιμο απο το Tech  https://www.skroutz.gr/s/40669610/Corsair-RM850x-Shift-850W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

Θα πρέπει όμως να είναι λίγο φαρδύ το κουτί γιατί τα βύσματα είναι στο πλάϊ.

Πολύ καλό τροφοδοτικό και επιτέλους έτσι θα έπρεπε να είναι όλα με τα βύσματα στο πλάϊ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, duffyduck είπε

Θα πρέπει όμως να είναι λίγο φαρδύ το κουτί γιατί τα βύσματα είναι στο πλάϊ.

Πολύ καλό τροφοδοτικό και επιτέλους έτσι θα έπρεπε να είναι όλα με τα βύσματα στο πλάϊ.

Με ενα γωνιακο τροχο και δισκο inox  το ανοιγει λιγο το κουτι αν δε χωραει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ευχαριστω πολυ .. τι γνωμη εχετε για τα evga ;  γιατι κοιταγα και αυτα ..τοσο καιρο τετοια εχω και δεν ειχα ποτε θεμα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

ωραια ευχαριστω πολυ .. τι γνωμη εχετε για τα evga ;  γιατι κοιταγα και αυτα ..τοσο καιρο τετοια εχω και δεν ειχα ποτε θεμα ..

τωρα φιλε συγκρινεις την μερσεντες με το yugo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

ωραια ευχαριστω πολυ .. τι γνωμη εχετε για τα evga ;  γιατι κοιταγα και αυτα ..τοσο καιρο τετοια εχω και δεν ειχα ποτε θεμα ..

απο οσο γνωριζω η evga ειναι κορυφαια, αλλα δεν φτιαχνει δικα της, τα αγοράζει απο την super flower (δεν ειναι γνωστή στους gamers) που ειναι απο τους κορυφαίους καταστευαστές.

γενικα seasonic, evga/super flower ειναι κορυφη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, prefuse είπε

απο οσο γνωριζω η evga ειναι κορυφαια, αλλα δεν φτιαχνει δικα της, τα αγοράζει απο την super flower (δεν ειναι γνωστή στους gamers) που ειναι απο τους κορυφαίους καταστευαστές.

γενικα seasonic, evga/super flower ειναι κορυφη

αυτο που λες  ξερω και εγω ...ειχα evga σε ολα τα build μου γιαυτο κοιταω κατι τετοιο παλι ..δεν ειχα παραπονο ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κοιτάς τέτοια wattages και παράλληλα Gen 5 κάρτα, θα σου πρότεινα αυτό. 

https://www.skroutz.gr/s/36207324/Segotep-KunLun-KL-1000G-1000W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

Εγώ έχω το 1250άρι, το οποίο έκανα review και πλέον φοράω στο test bench. Η ποιότητα κατασκευής είναι τρομερά καλή (τζαπανίλα όλο) και η τιμή του πολύ ανταγωνιστική για αυτά που προσφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Εφόσον κοιτάς τέτοια wattages και παράλληλα Gen 5 κάρτα, θα σου πρότεινα αυτό. 

https://www.skroutz.gr/s/36207324/Segotep-KunLun-KL-1000G-1000W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

Εγώ έχω το 1250άρι, το οποίο έκανα review και πλέον φοράω στο test bench. Η ποιότητα κατασκευής είναι τρομερά καλή (τζαπανίλα όλο) και η τιμή του πολύ ανταγωνιστική για αυτά που προσφέρει.

 

Ποσα χρονια εγγυηση εχει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...