Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 891
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλεια.

 

Αλλα σαν εναλλακτικά, μπορείτε να προτείνετε κάτι που δεν θα έκανε

 

α) η στρουμφίτα

 

2)ο ποπάι?

 

 

Αν κ του Free, μ έβαλε σε σκέψεις, για δημιουργική παρέμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια.

 

Αλλα σαν εναλλακτικά, μπορείτε να προτείνετε κάτι που δεν θα έκανε

 

α) η στρουμφίτα

 

2)ο ποπάι?

 

 

Αν κ του Free, μ έβαλε σε σκέψεις, για δημιουργική παρέμβαση.

 

γιατί περιμένεις να σου δώσουν οι άλλοι ιδέες ; κάνε κάτι που είδες και σου άρεσε,κάτι που ίσως να έχει συναισθηματική σημασία για σένα...η απλά πήγαινε στο στούντιο και χάζεψε τα διαφορετικά σχέδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εδώ και 4 μήνες σκέφτομαι να κάνω το 3ο μου tattoo, αλλα ανάθεμα, δεν έχω ιδέα τι σκ@τ@ σχέδιο να κάνω.

 

Any ideas?

Επειδη προσωπικα μου αρεσουν τα συμβολα, θα προτεινα καποιο συμβολο που να σημαινει κατι για σενα (χαρακτηρα, wannabe, ιδεες κλπ). Αν καταληξεις στο γενικο πιστευω πως θα βρεις το ειδικο (τεχνοτροπια, χρωματα κλπ)

Τα αλλα δυο τι ειναι?

 

Παρεμπιπτοντως αυτο που ηθελα να κανω (προηγουμενη σελιδα) μου φανηκε εντελως ακυρο πανω μου ιδιαιτερα στο σημειο που θελω, οποτε εφτιαξα ενα αλλο κυρηκειο, μαυρο το οποιο μου φαινεται καλυτερο και λογικα μεσα στην αλλη εβδομαδα θα το κανω.

Επισης πηγα σε ενα studio το οποιο μου προτειναν (και μου φανηκε και αρκετα καλο οποτε θα καταληξω εκει λογικα) και ο τυπος με ρωτησε αν ειναι το πρωτο που θα κανω. Στην καταφαση μου ειπε πως θα μου βαλει λοιπον μια αλοιφη πριν, και καλα για τον πονο (ουτε καν το συζητησα αυτο καθως ειναι η τελευταια μου εγνοια). Ερωτηση (επειδη δεν σκεφτηκα να ρωτησω): wtf, ξυλοκαινη εννοουσε? Αυτο δεν ενδεικνυται, ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι δεν ενδεικνυται αλλά δεν θυμαμαι τους λόγους.

Το ολο θεμα στο ταττου ομως ειναι να νιωσεις και τον πόνο αλλιως δεν εχει νοημα να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το όλο θέμα είναι ο πόνος, a. βρίσε τον freedubus κατ'ιδίαν ή b. μη βάζεις μελάνι στη βελόνα να μπορείς να τρυπιέσαι ασταμάτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνήθως τζελ ξυλοκαΐνης είναι η επιλογή για τοπική δερματική αναισθησία. Αν δεν ενδείκνυται για τατού, δεν έχω ιδέα.

Αυτο βρηκα και εγω με ενα προχειρο search, αλλα δεν οχι τιποτα ξεκαθαρο, αλλοι ειδα πως βαζουν, αλλοι οχι και καποιοι λενε πως δεν ειναι ο,τι καλυτερο (διχως αιτιολογια)/

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν ενδεικνυται αλλά δεν θυμαμαι τους λόγους.

Το ολο θεμα στο ταττου ομως ειναι να νιωσεις και τον πόνο αλλιως δεν εχει νοημα να το κανεις.

Αυτο με τον πονο το εχω ακουσει, αν και δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει. Βεβαια ειδικα στην γαμπα, ειδικα στο μεγεθος που θελω και ειδικα με την αναισθησια μου (την κανονικη, οχι fake ξυλοκαινης κλπ :lol:) αμφιβαλλω αν θα καταβω κατι και δεν με προβληματιζει και ιδιαιτερα (με την λογικη πως θελω το τατου, η ενοχληση κατα την στιγμη της δημιουργιας του παιζει, οποτε το δεχομαι).

Παντως ειμαι της αποψης πως ο καθενας στην δουλεια του κλπ, οποτε αν τελικα μου πει ο τυπος "μεγαλε σου βαζω την αλοιφη τωρα", δεν θα του πω "ωπα ακυρο, μην βαλεις τιποτα, δεν ψηνομαι". Οπως δεν εχω αντιρρηση και για το αντιθετο :lol:

Αλλα δεν ξερω τι ειθισται γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...