Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 891
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Παιδες εχουμε τιποτα αξιοπιστο σε ερευνα για το κατα ποσο το μελανι δεν εχει ενδεχομενες καρκινογονες παρενεργειες? Επισης, πως εξασφαλιζεται η μη εμφανιση αλλεργικης αντιδρασης στο μελανι? Θελω να πω, πως ξερει καποιος αν εχει αλλεργια στην ουσια αυτη? Απο ο,τι διαβασα παιζει να εμφανιστει ακομα και μετα απο χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνει η κοπέλα μου να κάνει τατουάζ ένα κλαδί με άνθη κερασιάς,

αλλά θέλει να είναι όσο το δυνατόν πιο ωραίο και με λεπτομέρεια,να μην είναι προχειροδουλειά.για να ταιρίαζει με τα kanji που έχει ήδη κάνει.που μπορούμε να πάμε για να έχουμε καλά αποτελέσματα?υπάρχει πουθενά ιάπωνας τατουατζής?(πχ λέμε τώρα)

 

για αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Moderators

Ερωτηση. Οταν ενας τατουατζης σου λεει πως ενα σχεδιο που θελεις να κανεις στην γαμπα με διαστασεις 7cm υψος και 5cm μηκος ειναι μικρο και μαλλον δεν θα βγει καλο οποτε να το κανεις 17cm με 10cm, ενω ενας αλλος δεν αναφερει προβλημα ποιον εμπιστευεσαι? Και οι δυο μου ειπαν τον ιδιο χρονο σχεδιασης, δηλαδη 2 ωρες.

Εχω δει δουλεια του δευτερου και φαινεται να βγαζει σχεδια σε μικρο μεγεθος με λεπτομερεια. Ο πρωτος βγαζει σχεδια με λεπτομερεια αλλα αυτα που ειδα ειναι king size.

 

post-122525-0-21049400-1294782335_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Οταν ενας τατουατζης σου λεει πως ενα σχεδιο που θελεις να κανεις στην γαμπα με διαστασεις 7cm υψος και 5cm μηκος ειναι μικρο και μαλλον δεν θα βγει καλο οποτε να το κανεις 17cm με 10cm, ενω ενας αλλος δεν αναφερει προβλημα ποιον εμπιστευεσαι? Και οι δυο μου ειπαν τον ιδιο χρονο σχεδιασης, δηλαδη 2 ωρες.

Εχω δει δουλεια του δευτερου και φαινεται να βγαζει σχεδια σε μικρο μεγεθος με λεπτομερεια. Ο πρωτος βγαζει σχεδια με λεπτομερεια αλλα αυτα που ειδα ειναι king size.

 

post-122525-0-21049400-1294782335_thumb.jpg

 

Το ίδιο μου είπε ο ταττουατζής για ταττου που έκανα την προηγούμενη βδομάδα.

Ήταν σχέδιο με γραμμές που μπερδεύονται και του το έδωσα με μικρές διαστάσεις. Αυτό που μου είπε είναι ότι αν το κάνει τόσο όσο το δωσα, θα φαίνεται κολλημένο και μου το βγαλε σε διπλάσιες διαστάσεις. Όταν τελείωσε, κατάλαβα ότι όντως θα βγαινε κολλημένο στο ορίτζιναλ μέγεθος.

 

Το σχέδιο που θες, νομίζω ότι παραείναι μικρό στο 7 x 5. To 17 πάλι παραείναι μεγάλο. Προτείνω ενδιάμεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ίδιο μου είπε ο ταττουατζής για ταττου που έκανα την προηγούμενη βδομάδα.

Ήταν σχέδιο με γραμμές που μπερδεύονται και του το έδωσα με μικρές διαστάσεις. Αυτό που μου είπε είναι ότι αν το κάνει τόσο όσο το δωσα, θα φαίνεται κολλημένο και μου το βγαλε σε διπλάσιες διαστάσεις. Όταν τελείωσε, κατάλαβα ότι όντως θα βγαινε κολλημένο στο ορίτζιναλ μέγεθος.

 

Το σχέδιο που θες, νομίζω ότι παραείναι μικρό στο 7 x 5. To 17 πάλι παραείναι μεγάλο. Προτείνω ενδιάμεσο.

Thanks. 12 x 7 ξερω γω ε? Γμτο και ελεγα να μην ξεφυγω απο αυτες τις διαστασεις. Οποτε ειτε το μεγαλωνω ειτε βρισκω (εχω κατι υποψη μου) το ιδιο σχεδιο με λιγοτερη λεπτομερεια και σκιες ισως.

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω που βρισκεται το προβλημα οσον αφορα το σκιτσο που θελω καθως εμενα μου φαινεται οκ στην οθονη και στο χαρτι οποτε δεν μπορω να φανταστω ποσο κολλημενο θα ειναι οταν βρισκεται πανω στο σωμα. Απο την αλλη δεν ειναι και η δουλεια μου οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γραμμές βγαίνουν πιο χοντρές στο δέρμα. Δηλαδή δεν παίζει ρόλο μόνο η λεπτομέρεια, αλλά να φαίνεται και καθαρά το ταττουάζ.

 

Ούτως η άλλως, πριν το χτυπήσουν, το εκτυπώνουν και το κολλάνε στο δέρμα σου. Οπότε, μπορείς να ζητήσεις να το εκτυπώσουν σε διαφορετικές διαστάσεις 12 x 7 και 7 x 5 ας πούμε, ώστε να το δεις πάνω σου και να επιλέξεις αυτό που γουστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι γραμμές βγαίνουν πιο χοντρές στο δέρμα. Δηλαδή δεν παίζει ρόλο μόνο η λεπτομέρεια, αλλά να φαίνεται και καθαρά το ταττουάζ.

 

Ούτως η άλλως, πριν το χτυπήσουν, το εκτυπώνουν και το κολλάνε στο δέρμα σου. Οπότε, μπορείς να ζητήσεις να το εκτυπώσουν σε διαφορετικές διαστάσεις 12 x 7 και 7 x 5 ας πούμε, ώστε να το δεις πάνω σου και να επιλέξεις αυτό που γουστάρεις.

Αυτο δεν το ηξερα.

 

Οποτε θα κανω αυτο που προτεινεις και το βλεπω σε real φαση.

Θενξ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...