Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους εχω παρει αποφαση εδω και καιρο να κανω ενα τατουαζ μικρο arsenal στην πλατη πολυ μικρο ομως.Θελω να ρωτησω τις επιπτώσεις που μπορει να εχει...οντως μπορει να σου δημιουργησει προβληματα στο δερμα μελανωμα και τετοια?μετα που θα κανει το τατου εκει που θα το κανω θελει καποια φροντιδα?μπορει να δημιουργησει προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ υπαρχει σχετικο thread θα σου απαντησω εδω.Καρκινοι μελανωματα κ οτι αλλη τρελα ειχαν σκεφτει για να μην κανουμε ταττουαζ δεν υπαρχουν.Θα διαλεξεις ενα σωστο στουντιο αρχικα κ απο κει κ περα ολα θα στα πει ο ταττουατζης.Θελει καποια φροντιδα για 2-3 βδομαδες.Θα σου προτινω να βιαστεις πριν μπουν για τα καλα οι ζεστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους εχω παρει αποφαση εδω και καιρο να κανω ενα τατουαζ μικρο arsenal στην πλατη πολυ μικρο ομως.Θελω να ρωτησω τις επιπτώσεις που μπορει να εχει...οντως μπορει να σου δημιουργησει προβληματα στο δερμα μελανωμα και τετοια?μετα που θα κανει το τατου εκει που θα το κανω θελει καποια φροντιδα?μπορει να δημιουργησει προβληματα?

 

θα κάνεις ένα τατουάζ το οποίο θα έχεις μια ζωή, και θα κάνεις τατού άρσεναλ? ΟΚ είσαι πορωμένος, γουσταρεις τρελά κλπ Είσαι όμως 20. Σε 10 χρόνια το πιο πιθανό θα είναι να μην σου λέει τίποτα... μιας και αλλάζουν οι προτεραιότητες στη ζωη μας.

 

Δεν το σκέφτεσαι λιιιιιιιγο καλύτερα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις τι το ηθελα και στα 18μου και σκεφτηκα το ιδιο που μου λες τωρα.Ομως μετα απο λιγο καιρο μου περασε τωρα ομωςμουξαναηρθε γιαυτο το τωρα λεω μηπως οντως το θελω πραγματικα?:) ουτως η αλλως μια λεξη θα ειναι στον ωμο πολυ μικρη οσο και το μικρο μας δαχτυλακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τατουαζ Αρσεναλ; Θυμαμαι φαση σε παραλια πριν 2 χρονια εναν τυπα με τατουας τον δικεφαλο αετο της ΑΕΚ. Τον πετυχαν κατι Βαζελοι και τον πλακωσαν στον ξυλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιμενε να το κανεις το φθινοπωρο. Προσωπικα δε θα επελεγα αυτην την εποχη που αρχιζουν οι ζεστες, μπανια κλπ για tattοο, αλλα αν το προσεξεις δε θα εχεις προβλημα. Παντως γενικα δεν πρεπει να το βλεπει και πολυ ο ηλιος στην αρχη, επισης δεν πρεπει να μουλιαζει τις πρωτες μερες και πρεπει να βαζεις αρκετη bepanthol. 

Ολα αυτα βεβαια θα στα πει και εκεινος που θα στο κανει. 

 

Για τοσο μικρο που θα το κανεις και στο συγκεκριμενο σημειο μαλιστα θα μπορεσεις πολυ ευκολα νομιζω να το καλυψεις αν σε μερικα χρονια δε σε εκφραζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και πρέπει να βάζω μπεμπανθολ για 2 εβδομαδες και οχι ήλιο γυμναστήριο κλπ δεν θελει κατι άλλο , αλλα άμα ειναι να τ κανεις τωρα μην το αφήσεις

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή arsenal=οπλοστάσιο, άμα κάνεις κανα 2 κανονάκια και γράψεις από κάτω τη λέξη, μπορείς μετά άμα αλλάξεις γνώμη να το παίζεις πιστολάς κι έτσι :P

 

Κατ' εμέ τατου με ομάδες είναι μάλλον χαζή επιλογή. Εκτός κι αμα το κάνεις 40 χρονών που σημαίνει ότι αν σ' αυτή την ηλικία είσαι ακόμα κολλημένος με ομάδες είσαι χαζός κατά βάση οπότε πάσο :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ειναι να κανεις και το κανονι με τις ροδες και να γραψεις arsenal με μικρα γραμμαρα κυκλικα απο πανω! εχω φιλο ελληνο-ισπανο που εχει κανει της βαλενθια σε συνδυασμο με την νυχτεριδα και ειναι αψογο!

 

κατι αλλο,ξερει κανεις για βοηθεια-μεταφραση καποιας φρασης κτλ στην γλωσσα των ξωτικων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο,ξερει κανεις για βοηθεια-μεταφραση καποιας φρασης κτλ στην γλωσσα των ξωτικων?

Μιλάω άπταιστα τη γλώσσα των ξωτικών αλλά δεν έχω μάθει να γράφω ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quenya ή Sindarin; Η πρώτη είναι καλύτερη γι' αυτό που θες.

 

ναι νομιζω την Quenya η οποια ειναι νομιζω αυτη που τα italic γραμματα της μοιαζουν σαν την φραση που εχει και το δαχτυλιδι,σωστα? εννοω σαν καλλιγραφικα δηλαδη.

 

f0t3r.png

 

 

αυτη απο πανω ειναι quenya?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Το δαχτυλίδι είχε τη γραφή της Quenya αλλά η γλώσσα ήταν της Mordor, άλλη φάση τελείως.

 

και η Quenya ειναι γλωσσα η ειναι απλα γραφη?? υπαρχει καποιος τροπος να μεταφρασω δικη μου προταση-ονομα η εστω να βρω καποια quotes απο τα βιβλια του tolkien σε και να υπαρχουν ηδη σε Quenya?

 

Σορρυ για το πρηξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Quenya είναι γλώσσα με δικό της αλφάβητο.

Αυτό που ήταν γραμμένο στο δαχτυλίδι χρησιμοποιούσε το αλφάβητο της Quenya αλλά η γλώσσα ήταν Black Speech.

 

Kati tetoio dhladh, ellhnikh glwssa, latinikoi xarakthres.

 

Σίγουρα θα βρεις άκρη με Quenya, γι' αυτό στην πρότεινα, είναι κατά πολύ εκτενέστερη λεξιλογικά της Sindarin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...