Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω και κατι αλλο σας εχω πρήξει , τωρα φαίνεται πως οταν βαζω αλοιφή αφου το εχω πλύνει κτλπ οτι παίζουν κομμάτακια απο δέρμα επανω σε καποια σημεία , απλα οταν βαζω αλοιφή και την απλώνω ορισμένα τα παίρνει μαζι το χέρι μου άθελα μου , δεν το τρίβω η κατι αλλο φυσιολογικά οπως έβαζα αλοιφή ουτε τα τραβάω απλα φεύγουν κατι μικρά κομματάκια , πηράζει ? επαναλαμβάνω δεν τα τραβάω κτλπ απλα γίνεται οπως βάζω αλοιφή.

 

Edit : Στο 2ο δεν θα εχω αλλες ερωτήσεις :P

http://legendtattoo.gr/tattoo-aftercare/

 

Είναι νορμάλ όπως βλέπεις :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τμήμα μου στη σχολή, από 45 άτομα μόνο 6 δεν έχουμε τατουάζ. Το ίδιο ισχύει και στα άλλα τμήματα πάνω κάτω.

Όποιος κάνει τατουαζ πλεον για να είναι ξεχωριστός, i have sum bad newz.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο τμήμα μου στη σχολή, από 45 άτομα μόνο 6 δεν έχουμε τατουάζ. Το ίδιο ισχύει και στα άλλα τμήματα πάνω κάτω.

Όποιος κάνει τατουαζ πλεον για να είναι ξεχωριστός, i have sum bad newz.....

Δε νομίζω πως το κίνητρο για να κάνει κάποιος ενα ταττοο είναι το κατά πόσο θα είναι ξεχωριστός. Σου αρέσει κάτι, το κάνεις, simple as that.

Όποιος νομιζει πως οσοι κανουν τατουαζ για να διαφέρουν, I have sum bad news, nobody cares :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως το κίνητρο για να κάνει κάποιος ενα ταττοο είναι το κατά πόσο θα είναι ξεχωριστός. Σου αρέσει κάτι, το κάνεις, simple as that.

Όποιος νομιζει πως οσοι κανουν τατουαζ για να διαφέρουν, I have sum bad news, nobody cares :lol:

 

Κακά τα ψέμματα.

Το ταττου είναι της μόδας πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα ότι το 80-90% το κάνουν για να είναι στην μόδα. Βλέπεις κάτι άκυρες πεταλουδίτσες και αστεράκια σε γκόμενες (λαιμό ή αστράγαλο πάντα φυσικά), κάτι μανίκια σε μουσάτους (συνήθως και φαρμακωμένους τόυμπανους), κάτι άκυρα χρωματισμένα σχέδια (σε στυλ χελώνα που πηδιέται με άλλη χελώνα (ναι το έχω δεί αυτό)) από -και καλά- κουλτουριάριδες που συχνάζουν ψυρρή και εξάρχεια και ΦΥΣΙΚΑ μην ξεχάσουμε τα tribal των καγκουρων και τους δράκους των καμμένων anime/fantasy lovers κλπ κλπ.

 

Αυτά που όντως έχουν λόγο ύπαρξης, και σημαίνουν κάτι για τον "κάτοχο" τους είναι πραγματικά πολύ λίγα. Πλέον είσαι alternative και undergound αν δεν έχεις τατοο...που φτάσαμε.  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε διαφωνω ρε παιδια εντελως, αλλα δε νομιζω πως λεει κανεις "Χμμμ τι κανω για να διαφερω και να ειμαι στη μοδα? Ωπ, ναι, ενα τατουαζ ρε συ!".

 

Φανταζομαι πως ειναι πολλοι που θελουν απλα να κανουν ενα generic τατουαζ (βλ. tribal πχ), αλλα και παλι δε θεωρω πως το κανουν για να ειναι in ή κατι τετοιο, απλα θελουν ενα tattoo for the sake of it και χτυπανε ενα random (στο περιπου) σχεδιο. Αλλα να κανεις tattoο καθαρα λογω μοδας, sorry αλλα δε μου φαινεται λογικο. Με κυριο επιχειρημα πως η μοδα αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δε διαφωνω ρε παιδια εντελως, αλλα δε νομιζω πως λεει κανεις "Χμμμ τι κανω για να διαφερω και να ειμαι στη μοδα? Ωπ, ναι, ενα τατουαζ ρε συ!".</p>

<p> </p>

<p>Φανταζομαι πως ειναι πολλοι που θελουν απλα να κανουν ενα τατουαζ (βλ. tribal πχ), αλλα και παλι δε θεωρω πως το κανουν για να ειναι in ή κατι τετοιο, απλα θελουν ενα tattoo for the sake of it και χτυπανε ενα random (στο περιπου) σχεδιο. Αλλα να κανεις tattoο καθαρα λογω μοδας, sorry αλλα δε μου φαινεται λογικο. Με κυριο επιχειρημα πως η μοδα αλλαζει.</p>

 

Κι όμως, υπάρχουν πολλοί τέτοιοι που κάνουν τατουάζ για να διαφέρουν. Προσωπική άποψη, είναι τόσο κενοί εσωτερικά που ψάχνουν τρόπο να νιώσουν ωραία/επιθυμητοί κτλ. Ούτε για λύπηση.

 

Τσιριμπίμ Τσιριμπόμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να κανω ενα στο ποδι πισω στην γαμπα αλλα δεν εχω βρει κατι που να μου αρεσει καμια ιδεα;;; η υπαρχει κανενα σαιτ με διαφορα σχεδια να ριξω καμια ματια;;;;

 

και κατι αλλο σε εκεινο το σημειο του σωματος την ωρα που γινεται η διαδικασια ο πονος ειναι ειναι μεγαλυτερος η μικροτερος σε σχεση με αλλα σημεια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να κανω ενα στο ποδι πισω στην γαμπα αλλα δεν εχω βρει κατι που να μου αρεσει καμια ιδεα;;; η υπαρχει κανενα σαιτ με διαφορα σχεδια να ριξω καμια ματια;;;;

 

και κατι αλλο σε εκεινο το σημειο του σωματος την ωρα που γινεται η διαδικασια ο πονος ειναι ειναι μεγαλυτερος η μικροτερος σε σχεση με αλλα σημεια;;;

Στο deviantart θα βρείς διάφορα σχέδια.Μικρότερος.Υπάρχουν σημεία που καταριέσαι την ώρα και την στιγμή που τα διάλεξες. :P Αλλά αυτή είναι η μαγεία των ταττουάζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...