Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 891
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 8 μήνες μετά...

Τον Δεκέμβρη το έκανα στο Proki Tattoo και τώρα αξιώθηκα να το ποστάρω. Δεν λέω από πού είναι το σχέδιο, I have faith in you fellow gamers!

 

(Νόμιζα ότι θα πόναγα πολύ αλλά σχεδόν τίποτα ρε παιδιά, σαν να με γαργαλάει ένιωθα και άντε προς το τέλος ένιωσα έναν ελαφρύ πόνο. Ο tattoo artist μου είπε ότι αν χτύπαγα κάτι στα πλευρά ή στο πόδι χαμηλά στο κουντεπιέ τότε θα πονούσε αρκετά.)

 

 

2s0y0yb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από που είναι το σχέδιο;

Πλάκα πλάκα δε θυμάμαι να εχω ποσταρει το δικό μου και πάνε και 2 χρόνια τουλάχιστον. Το βράδυ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Δεκέμβρη το έκανα στο Proki Tattoo και τώρα αξιώθηκα να το ποστάρω. Δεν λέω από πού είναι το σχέδιο, I have faith in you fellow gamers!

 

(Νόμιζα ότι θα πόναγα πολύ αλλά σχεδόν τίποτα ρε παιδιά, σαν να με γαργαλάει ένιωθα και άντε προς το τέλος ένιωσα έναν ελαφρύ πόνο. Ο tattoo artist μου είπε ότι αν χτύπαγα κάτι στα πλευρά ή στο πόδι χαμηλά στο κουντεπιέ τότε θα πονούσε αρκετά.)

 

 

2s0y0yb.jpg

Με γεια σου!!Ποιος στο βάρεσε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Α  να και το δικο μου (γαμπα). Η φωτο απο οταν το ειχα κανει. Τελικα ειναι 3ετια. Παρεμπιπτοντως θυμαμαι που ολοι μου ελεγαν πως θα το βαρεθω κλπ. They were lying :P

 

post-122525-0-16253600-1406919525_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζομαι για το 3ο -περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης, καθώς τώρα πάω κάθε μέρα για μπάνιο και θα έχω θέμα με το τατουαζ.

 

Επειδή το άτομο που μου χτύπησε τα προηγούμενα 2 έχει φύγει εκτός Ελλάδος, ποιο προτείνεται στη Σαλονίκη; Θέλω ένα κάπως περίτεχνο σχέδιο οπότε χρειάζομαι ένα καλλιτέχνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτοντως θυμαμαι που ολοι μου ελεγαν πως θα το βαρεθω κλπ.

Κλασσικες βλακειες.  Μαζι με το πως θα γινει οταν φτασεις 60 χρονων, οτι θα ξεθωριασει, οτι θα παθεις καρκινο, δε θα βρισκεις δουλεια κλπ κλπ.

 

Ετοιμάζομαι για το 3ο -περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης, καθώς τώρα πάω κάθε μέρα για μπάνιο και θα έχω θέμα με το τατουαζ.

 

Επειδή το άτομο που μου χτύπησε τα προηγούμενα 2 έχει φύγει εκτός Ελλάδος, ποιο προτείνεται στη Σαλονίκη; Θέλω ένα κάπως περίτεχνο σχέδιο οπότε χρειάζομαι ένα καλλιτέχνη. 

Δες και τους tattooligans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 θα ξεθωριασει, δε θα βρισκεις δουλεια

 

 

Αμα εισαι στον ηλιο χωρις αντιηλιακο, θα ξεθωριασει.

Αμα το χτυπησεις στην μουρη σου, δεν θα βρισκεις δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικες βλακειες.  Μαζι με το πως θα γινει οταν φτασεις 60 χρονων, οτι θα ξεθωριασει, οτι θα παθεις καρκινο, δε θα βρισκεις δουλεια κλπ κλπ.

 

Δες και τους tattooligans.

 Η αλήθεια είναι ότι σε μεγαλύτερους σε ηλικία φαίνεται κάπως. Ή ίσως μου φαίνεται εμένα έτσι επειδή δε τα συμπαθώ γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η αλήθεια είναι ότι σε μεγαλύτερους σε ηλικία φαίνεται κάπως. Ή ίσως μου φαίνεται εμένα έτσι επειδή δε τα συμπαθώ γενικά.

 

Όντως.

Η ιστορία των tattoo φαίνεται εδώ.  http://www.tattooland.gr/history-of-tattoo.html

Απ΄όσο καταλαβαίνω, οι άνθρωποι έκαναν tatoo για τους λόγους που περιγράφονται στο λίνκ.

Πέρα από τα στερεότυπα, σήμερα η γνώμη μου είναι ότι το 99% αυτών που κάνουν ένα tattoo ,είναι καθαρά για λόγους μόδας.

Περίπτωση σκουλαρικιού στα 80ς.  Περίπτωση κουρέματος " μοϊκανού" πάλι από τα 80ς και το πάνκ που ξαναήλθε στη μόδα.

Η βαθύτερη σημασία του να χτυπήσεις ένα tattoo στην πλειοψηφία δεν υπάρχει. Καθαρά θέμα το να ακολουθείς τη μάζα.

Οκ δεν είναι ότι δεν μου αρέσει ένα όμορφο διακριτικό tattoo , αλλά για ρίχτε μια ματιά στις παραλίες. Η εξαίρεση πλέον είναι να δεις κάποιον/α χωρίς τατουάζ. Ε, εκεί λες πλέον θα ξεχωρίσω γιατί δεν έχω tattoo .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...